کد خبر : 571
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع مردم محله امامزاده ابراهیم در مسجد حضرت ابالفضل؛

آبادانی شهر مقدس قم یک وظیفه فراملی برای تمام مسئولان است

آبادانی شهر مقدس قم یک وظیفه فراملی برای تمام مسئولان است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آبادانی شهر مقدس قم یک وظیفه فراملی برای تمام مسئولان است، گفت: تمام تلاش‌ مسئولان استان باید در جهت تامین امکانات برای تمام نقاط شهر قم باشد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، امشب (چهارشنبه، 5 اسفندماه) در جمع مردم منطقه امامزاده ابراهیم در مسجد حضرت ابالفضل(ع) گفت: من افتخار می‌کنم که نماینده مردم قم هستم و می‌توانم به مردم این شهر و مراجع عظام و علما خدمت کنم.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال‌های اخیر کشور دچار مشکلات بسیاری بوده که بخشی از این مشکلات از جمله بیکاری و گرانی به علت اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده اما همواره مسائل شهر مقدس قم جزء دغدغه‌های من بوده و از جایگاه خودم در چند سال اخیر برای آبادانی شهر تلاش کردم البته توسعه و آبادانی قم یک وظیفه فرا ملی بوده چون این شهر مرکز جهان تشیع است.
 
دکتر لاریجانی با اشاره به اجرای پروژه آبرسانی به شهر مقدس قم و مناطق تابعه تصریح کرد: ما در این رابطه خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم و راهکار مربوطه را ارائه کردیم که خوشبختانه ایشان مرحمت فرمودند و اعتباری حدود 230 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی را برای این مسئله در نظر گرفتند که پس از آن پروژه به سرعت اجرایی شد و آب سرشاخه‌های دز به منطقه منتقل شد.
 
رئیس قوه مقننه ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم شهر قم، مسئله گازرسانی به روستاهای اطراف و منطقه پردیسان بود که در این رابطه نیز با وزیر نفت مذاکراتی صورت گرفته و ان شاءالله تا سال آینده روستاهای قم دارای نعمت گاز می‌شوند، همچنین پروژه مترو نیز از طرح‌های مهم شهر است که خوشبختانه با اختصاص بخشی از اعتبارات تاکنون حدود 7 کیلومتر از این پروژه احداث شده ولی هنوز برای ادامه آن نیاز به اعتبارات بیشتری داریم که با توجه به گشایش‌های اقتصادی اخیر می‌توانیم در قالب فاینانس از سرمایه‌گذاری‌های خارجی استفاده کنیم. 
 
وی افزود: یکی دیگر از مسائل معضل حوزه درمان استان قم بود که در این رابطه تصمیم گرفته شد با کمک خیرین و دولت 6 پروژه نیمه تمام بیمارستانی اجرایی شود که خوشبختانه هم اکنون در حال تکمیل است. 
 
رئیس قوه مقننه با اشاره به کمبود امکانات و زیرساخت‌ها در منطقه نیروگاه قم گفت: در این منطقه زمین برای اجرای پروژه کم است اما باید با برنامه‌ریزی جدی این مشکل را حل کرد تا در آینده شاهد اجرای پروژه‌های جدید و مهم باشیم. 
 
وی با انتقاد از موضوعات مطرح شده در رابطه با تقسیم شهر قم افزود: امروز رهبر معظم انقلاب فرمودند که غرب با شیطنت به دنبال ایجاد تفرقه در کشور است حال ما نباید بگذاریم که این موضوع در قم نیز انجام شود بنابراین ما در شهر مقدس قم این طرف رودخانه و آن طرف رودخانه نداریم و همه مردم شهر برای ما عزیز هستند و مکلف به تامین امکانات برای همه آن‌ها هستیم./
 
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی