کد خبر : 57
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران در استان گلستان

پیش بینی اختصاص ۳۰ درصد از بودجه کشور برای شوراهای برنامه ریزی استان/ متناسب با رفتار آمریکایی ها رفتار خواهد شد

پیش بینی اختصاص ۳۰ درصد از بودجه کشور برای شوراهای برنامه ریزی استان/ متناسب با رفتار آمریکایی ها رفتار خواهد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که ۳۰ درصد از بودجه کشور در اختیار شورای برنامه ریزی کشور قرار گیرد، گفت: از این طریق از تمرکز گرایی قدری فاصله می گیریم.

دکتر علی لاریجانی که به استان گلستان سفر کرده است، امشب (چهارشنبه 24 آذرماه) در بدو ورود به این استان در جمع خبرنگاران گفت: برای من جای بسیار مسرت است که فرصتی فراهم شده تا ظرف دو سه روز از نزدیک به مردم این استان عرض ارادت کنم و همچنین با حضور در شورای اداری و شهرهای مختلف وضعیت این استان را از نظر آبادانی و مشکلاتی که وجود دارد، از نزدیک ببینم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظرات و مشکلات نمایندگان مختلف استان گلستان قالباً در مجلس شنیده می شود، افزود: ما به این استان سفر کرده ایم تا از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شویم، به ویژه از آن جهت که در آستانه بررسی برنامه 5 ساله ششم توسعه هستیم و ملاحظه کردن وضعیت شهرها از نزدیک می تواند در تصمیم گیری مسائل کلان کشور و رویکردها که باید به سمت نیازهای استانی برود، تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در برنامه ششم توسعه پس از بررسی ها در استان ها انجام داده شده این بود که چون ما در کلان کشور آمایش سرزمین نداریم، اختصاص اعتبار به پروژه های ریز در سطح شهرها و استان ها که باید در شورای برنامه ریزی استان ضبط و فتق امور را انجام دهد، در موضوع کلان استان ها دیده نشده است، لذا ما باید بخشی از بودجه عمرانی را به استان ها اختصاص دهیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در چند روز گذشته بحثی در کمیسیون تلفیق داشتیم که در 5 سال آینده 30 درصد از بودجه کشور را در اختیار شوراهای برنامه ریزی استان قرار دهیم تا از از این تمرکزگزایی قدری فاصله بگیریم، یادآور شد: تا از این طریق افراد صاحب نظر در استان ها پروژه های ریزی که وجود دارند را مورد بررسی قرار دهند تا سهم و نقش آنها در حل مشکلات بیشتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان جایگاه خوبی برای افزایش سهم اقتصادی در کشور دارد، افزود: این استان در همسایگی کشورهایی است که می تواند در آنها سرمایه گذاری داشته باشد و زمینه صادرات به این کشورها فراهم شود.

وی با بیان اینکه طرحی برای ایجاد منطقه آزاد در این استان مطرح است، ادامه داد: این طرح در کمیسیون های تخصصی بررسی می شود و امیدوارم که مجموعه این موضوعات فرصتی برای جهش اقتصادی در استان گلستان فراهم کند، البته یک همایش برای شهدای استان در نظر گرفته شده که انشاالله فردا برگزار می شود و برای بنده افتخاری است که در این همایش و استان حضور یابم.

رئیس مجلس اسلامی اظهار کرد: تلاش شده که در شهرهای مختلف حضور یافته و وضعیت آنها از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه برای بحث هسته ای و درشت گویی هایی که برخی کشورهای منطقه و آمریکایی ها داشته اند، بحث نسبتاً جامعی در شورای هسته ای، شورای نظارت بر برجام و شورای عالی امنیت ملی انجام شده است، تصریح کرد: مجموعه ای از تصمیمات گرفته شده که متناسب با رفتار آنها رفتار شود و برخی از آنها را رئیس جمهور ابلاغ کرده و برخی از آنها به مرور انجام می شود. این بسته مطالعه شده و متناسب با رفتار آنها زمینه های اجرایی پیدا خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی