کد خبر : 5699
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

شیوه رأی‌گیری در صحن کاملا الکترونیکی شود / ضرورت افزایش اختیارات هیأت‌رئیسه در اولویت‌بندی طرح‌ها و لوایح

شیوه رأی‌گیری در صحن کاملا الکترونیکی شود / ضرورت افزایش اختیارات هیأت‌رئیسه در اولویت‌بندی طرح‌ها و لوایح

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مکانیزه شدن شیوه کار مجلس باعث کاهش چاپ و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ می‌شود، گفت: برای مدیریت زمان‌ و افزایش سلامت کار مجلس باید تمام رأی‌گیری‌ها ماشینی شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 15 مردادماه) در نشست کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس حضور یافت.

شیوه توزیع کارت و گرداندن گلدان برای برخی رأی‌گیری‌ها به شیوه مکانیزه تغییر یابد

دکتر لاریجانی در این جلسه با بیان اینکه کمیسیون تدوین آیین نامه به دقت و سرعت عمل مجلس کمک می کند، گفت: آیین نامه داخلی نباید به صورت دائم دستخوش تغییرات شود چرا که مرتب ذهن نمایندگان را بر هم می زند همچنین لازم است تدبیری اندیشیده شود که رأی گیری در مجلس به صورت کامل با ماشین صورت گیرد چرا که در حال حاضر در برخی رأی گیری ها که از شیوه کارت و گلدان استفاده می شود زمینه بر هم ریختگی جلسه نیز ایجاد می شود که بهتر است با ماشینی شدن رأی گیری و حفظ محرمانه آرا، زمان بندی و سلامت کار افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره چاپ و انتشار مطالب در مجلس اظهار داشت: شیوه کار باید کاملا مکانیزه شود و این تغییر کار نیاز به اصلاح آیین نامه دارد تا مجبور به چاپ موضوعات نباشیم ضمن اینکه مدرن کردن کار مجلس هم کیفیت را را افزایش می دهد و هم صرفه جویی در مصرف کاغذ است.

حضور دکتر علی لاریجانی در نشست کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

ورود مهمانان نمایندگان به دفاتر آنها محدود شود

وی افزود: زمان کار کمیسیون ها در مجلس غوغایی در راهروها به خاطر حضور مهمانان برقرار است که باید حضور این افراد در زمان برگزاری جلسات، ممنوع شود و افرادی که با نمایندگان کار دارند به دفاتر آنها مراجعه کنند.

دکتر لاریجانی همچنین درباره انضباط در کمیسیون ها خاطرنشان کرد: راه حل این موضوع مکانیزه کردن ورود و خروج و حضور و غیاب است.

اولویت بررسی با لوایح دولت باشد/ اختیارات هیأت رئیسه در اولویت‌بندی رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در صحن افزایش یابد

وی اضافه کرد: رسیدگی به لوایح باید نسبت به طرح ها اولویت داشته باشد و حتی باید این اختیار به هیأت رئیسه داده شود تا در برخی اولویت بندی ها ورود کند که این موضوع نیاز به اصلاح آیین نامه دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بررسی بودجه و برنامه در مجلس روش دقیقی ندارد چرا که در مجلس در مدت زمان کمی انجام می شود و کار سخت است ضمن اینکه لازم است یکی از اعضای هیأت رئیسه نیز در کمیسیون برنامه و بودجه عضو باشد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی