کد خبر : 566
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع اعضای اتاق تعاون استان قم؛

حوزه تعاون در فضای پسا برجام باید نقش خود را بازیابد

حوزه تعاون در فضای پسا برجام باید نقش خود را بازیابد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه بخش تعاون در کشور گفت: این حوزه باید در فضای پسا برجام مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، امشب (چهارشنبه، 5 اسفندماه) در جمع اعضای اتاق تعاون استان قم گفت: براساس سیاست‌های کلی سهم تعاون در اقتصاد کشور باید حدود 25 درصد باشد که ما در شرایط کنونی با این آمار فاصله داریم و باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد. 
 
وی با بیان اینکه گنجاندن سیاست‌های تشویقی در قانون تعاون موجب شکوفایی این حوزه می‌شود، افزود: قطعا باید مسائل بررسی شود تا ببینیم که نقص در کجاست، آیا عدم اقبال عمومی به این موضوع وجود دارد و یا تسهیلات درست داده نمی شود.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست های اتخاذ شده از سوی رهبر معظم انقلاب پشتوانه خوبی برای حمایت از بخش تعاون است، گفت: در شرایط پسا برجام باید مسائل و مشکلات را بررسی کرده و از فضای موجود استفاده کنیم از طرفی دیگر قطعا مسائلی مانند رکود، گرانی و بیکاری باید در اولویت امور قرار گیرد.
 
دکتر لاریجانی ادامه داد: از فضای کنونی باید استفاده کنیم تا امکانات جدیدی برای جهش اقتصادی به ویژه در حوزه تعاون ایجاد شود. 
 
وی افزود: همچنین مجلس در ایام بررسی لایحه بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه قرار دارد حال اگر بخش‌های تعاون کشور و استان قم پیشنهاد و راه‌حل‌ هایی برای توسعه این حوزه دارند می‌توانند آن‌ها را ارائه کنند تا بخش تعاون گام به گام به جایگاه مطلوب خود برسد.
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه در شرایط کنونی حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید کشور مهم ترین اولویت است، تصریح کرد: در آستانه انتخابات قرار داریم حال قطعا یک مجلس قوی و متخصص می‌تواند این سیاست ها و برنامه‌ها را پیاده سازی و اجرایی کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه استان قم دارای ظرفیت‌های بسیاری است که مسئولان باید با توجه به فضای ایجاد شده از این ظرفیت ها در جهت توسعه سرمایه‌گذاری استفاده کنند بنابراین حال زمانی که در قم موتور سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و گردشگری راه نیفتد، مشکل بیکاری حل نمی‌شود./
 
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی