کد خبر : 563
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در حسینیه سید فربخش؛

جایگاه تشیع در قم ریشه‌دار و اصیل است/ سرمایه‌گذاری صنعتی و گردشگری کلید توسعه استان قم

جایگاه تشیع در قم ریشه‌دار و اصیل است/ سرمایه‌گذاری صنعتی و گردشگری کلید توسعه استان قم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه تشیع در قم بسیار قدیمی، ریشه‌دار و اصیل است، گفت: تمام مسئولان باید تلاش خود را برای حل مشکلات این استان انجام دهند البته راه توسعه قم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری و صنعت است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، امشب (چهارشنبه، 5 اسفندماه) در حسینیه سید فربخش با اشاره به جایگاه استان قم گفت: پایه تشیع در قم بسیار قدیمی، ریشه‌دار و اصیل است.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور در چند سال اخیر دوره سختی را سپری کرده به طوری که پس از جنگ تحمیلی حدود 12 سال درگیر پرونده هسته‌ای بودیم که خوشبختانه با مقاومت ملت و هدایت های رهبری این مسائل رفع شد و با درایت نظام، امروز جمهوری اسلامی دارای دانش صلح آمیز هسته‌ای است که این ظرفیت بزرگی را برای ایران ایجاد می‌کند.
 
دکتر لاریجانی تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور دچار مشکلات بسیاری از جمله بیکاری، تورم و گرانی است که بخشی از این مسئله به علت تحریم‌ها و بخشی به خاطر سوء مدیریت‌ها بوده است. 
 
وی ادامه داد: اما خوشبختانه در شرایط کنونی بعد از توافق هسته‌ای فضای جدیدی پیش روی کشور قرار گرفته که از همه مهم‌تر این است که راه برای سرمایه‌گذاری در داخل کشور باز و فراهم شده، از این رو با توجه به کلیه مسائل، آینده امیدوارکننده است البته در استان قم توسعه استان در گرو سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و گردشگری است که باید صورت گیرد. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: من به عنوان نماینده قم حرفی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جهت سرمایه‌گذاری در استان ندارم اما متاسفانه در چند وقت اخیر مسائلی را مطرح کرده‌اند، به طور مثال گفته‌اند که مجتمع توریستی و گردشگری زیتون متعلق به من است اما من این مسئله را بارها تکذیب کرده و می‌کنم، از طرفی دیگر من نه در قم بلکه در هیچ جای ایران شرکتی ندارم و به نظرم سیاستمداران نباید وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند از این رو من هیچ وقت وارد این مسائل و حوزه‌ها نمی‌شوم. 
 
وی با اشاره به اقدامات برخی افراد در تخریب و تهمت زدن به دیگران تصریح کرد: به طور حتم با متهم کردن، فحاشی و تهمت زدن هیچ وقت کار و مشکلات مردم حل نمی‌شود، حال این سوال پیش می‌آید که این اقدامات چه نسبتی با حل مشکلات اقتصادی دارد، البته اگر با هم باشیم و کمک کنیم شاید مسائل حل شود اما در غیر اینصورت با این گونه اقدامات تنها اذهان به مسائل غیر ضروری منحرف می‌شود. 
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه راه اصلی، راه پیروی از روحانیت و مرجعیت است، گفت: قطعا افکار ما باید مطابق با تفکر روحانیت باشد وگرنه دچار انحراف می شویم همچنین نقش رهبر معظم انقلاب در مسائل مختلف کشور بی‌بدیل بوده و باید قدر ایشان را بدانیم و در جهت اجرایی کردن منویاتشان حرکت کنیم. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم تهمت زدن و تخریب یک مسئله نادرست و بی‌هنری برای یک فرد است، از این رو کسی که هنر دارد می‌بایست برنامه‌های خود را ارائه کند بنابراین کسی که دست به تخریب و تهمت می‌زند یعنی اینکه چیزی در چنته ندارد./
 
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی