کد خبر : 5626
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران:

رشد عقلانی و سیاسی مردم پیشوا در قیامشان جلوه‌گر شد/قیام مردم لرزه به اندام رژیم طاغوت انداخت

رشد عقلانی و سیاسی مردم پیشوا در قیامشان جلوه‌گر شد/قیام مردم لرزه به اندام رژیم طاغوت انداخت

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانیت به تفکر دینی مردم عمق بخشید گفت: رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد.

 دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 10 خرداد) به شهرستان پیشوا سفر کرد، در بدو ورود به این شهرستان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: قیام 15 خرداد مبدأ نهضت امام راحل (ره) است که باعث تغییرات مهم در ایران و بعدها در کل منطقه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم پیشوا در این انقلاب سهم بسزایی داشتند عنوان کرد: در شرایط سخت کشور در کمتر شهری شاهد درگیری ها بودیم قیام پیشوا لرزه به اندام رژیم انداخت و مردم آن توانستند سربازان و نیروهای امنیتی را سرکوب کنند.

وی افزود: در آن زمان درگیری اندکی در قم و تهران وجود داشت و تنها حرکت مؤتلفه به سمت دانشگاه بود لذا در این شرایط قیام مردم در پیشوا، یک شهر کوچک لرزه ای به رژیم بود که عمق توجه به دستورات امام(ره) و روگردانی از رژیم در اعماق فکر مردم را نشان می داد.

دکتر لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه باید سالگرد قیام پانزده خرداد را قدر نهاد اظهار داشت: ریشه دار بودن تفکر دینی در میان مردم و نقش روحانیت شیعه بسیار بسزا است و امام نیز همواره به توجه به روحانیت تاکید داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه روحانیت به تفکر دینی مردم عمق بخشید خاطرنشان کرد: رشد عقلانی و سیاسی در پیشوا بسیار ارزشمند بود و در قیام آنها جلوه گر شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، پیشوا نقطه آغاز قیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی