کد خبر : 5620
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای فراکسیون فرش مجلس مطرح کرد:

تاکید بر حمایت از مکانیزم‌های رونق صادرات فرش/ضرورت توجه به سلایق کشورهای مقصد صادرات

تاکید بر حمایت از مکانیزم‌های رونق صادرات فرش/ضرورت توجه به سلایق کشورهای مقصد صادرات

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از صنعت فرش دستباف تاکید کرد و گفت: باید به مکانیزم های رونق صادرات فرش توجه شود.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز(یکشنبه 6 خرداد) در دیدار با اعضای فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی گفت: باید از صنعت فرش دستباف کشور حمایت شود، ایجاد تحول در صنعت فرش نیازمند رونق صادرات فرش است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحول در صنعت فرش دستباف می تواند به رشد اشتغالزایی در کشور منتهی شودگفت:  بخشی از منابع در نظر گرفته شده برای ارائه مشوق های صادراتی می تواند به موضوع صادرات فرش اختصاص یابد، در این راستا فعالان صنعت فرش پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی افزود: برای توسعه صادرات فرش باید به سلیقه کشورهای مختلف مقصد صادرات توجه شود، چرا که ممکن است مردم یک کشور یک طرح را بپسندند و مردم کشور دیگر از یک طرح دیگر استقبال کنند، بنابراین باید به سلایق مختلف در بازاریابی بین المللی فرش توجه شود.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: اینکه در مجلس تشکلی برای از حمایت از صنعت فرش تشکیل شده، اقدام خوبی است و باید به مکانیزم های رونق صادرات فرش توجه شود و از صنعت فرش حمایت شود.

براساس این گزارش وقف چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص نشست اعضای فراکسیون فرش مجلس با دکتر لاریجانی گفت: این جلسه با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش و اعضای فراکسیون فرش مجلس برگزار و دغدغه ها فعالان این صنعت بیان شد.

رئیس فراکسیون فرش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث مالیات بر ارزش افزوده این انتظار وجود دارد که تمامی مراحل تهیه، تولید و صادرات فرش و همچنین صنایع دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند که البته رئیس مجلس در این جلسه بیان کردند که به دغدغه های فعالان صنعت فرش توجه خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

فراکسیون فرش مجلس

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی