کد خبر : 561
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در جمع خبرنگاران صورت گرفت؛

دعوت رییس مجلس برای حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات

دعوت رییس مجلس برای حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات

دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت مردم برای حضور پرشور در انتخابات گفت: یکی از آثار حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات این است که این موضوع اعتبار ایران را در مقابل دیگر کشورها بالا می برد.

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم در عرصه انتخابات، گفت: قطعا انتخابات برای کشور یک امر مبارک و خجسته ای است به ویژه در شرایط کنونی اهمیت این مساله بسیار بیشتر است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از آثار حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات این است که این موضوع اعتبار ایران را در مقابل دیگر کشورها بالا می برد، در شرایط کنونی با رصد رسانه های مختلف می بینیم که آن ها کاملا بر انتخابات ایران حساس بوده و گاهی هم نگاه مرموزانه ای دارند، همچنین این مساله در فعل و انفعالات بین المللی و مناسبات ایران با دیگر کشورها تاثیرگذار است.
وی افزود: از طرف دیگر نفس برگزاری انتخابات نشان می دهد که مسولان در کشور برا ساس دموکراسی و مردم سالاری انتخاب می شوند و مردم ولی نعمتان آن ها هستند، قطعا این موضوع آثار روانی مثبت و خوبی در کشور دارد که همه مسولان بدانند که مدیون ملت هستند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: همچنین پس از مسایل اخیر و تعیین تکلیف مسیله هسته ای، شرایط جدیدی برای کشور ایجاد شده که این وضعیت نیاز به یک نفس جدید دارد که آن نفس، انتخابات بوده و قطعا این موضوع روح و نفس تازه ای را به سیستم، حکومت و مردم می دهد تا آینده خودشان را بهتر بسازند.
وی گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مسیر جدید کشور نیازمند رونق تولید و افزایش سرمایه گذاری است و این مقوله مانند مجاهدت می ماند، بنابراین ما هم اکنون به یک نقشه راه جدید برای حرکت جهت تغییر شرایط اقتصادی، رفع رکود و ایجاد اشتغال نیاز داریم.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه انتخابات یک تجدید قوا برای توسعه کشور است،افزود: تمام مردم و مسولان باید ضمن تلاش، به رهنمودهای رهبری توجه کنند، بنابراین مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان زمانی کارآمد است که ویژگی های آزاد بودن، مستقل بودن و شجاع بودن در آن رخ دهد تا در شرایط جدید درباره مصالح کشور درست تصمیم بگیرد و زمینه را برای فعالیت هر چه بیشتر حوزه اقتصاد فراهم کند./
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی