کد خبر : 557
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران:

گردش نیروها در کشور امر مبارکی است/حضور در انتخابات را به کشمکش سیاسی تبدیل نکنیم

گردش نیروها در کشور امر مبارکی است/حضور در انتخابات را به کشمکش سیاسی تبدیل نکنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به سلایق مختلف مردم احترام گذاشت، گفت: گردش نیروها در کشور امر مبارکی است.

دکتر علی لاریجانی  عصر امروز (9 اسفندماه)در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: انتخاباتی باشکوه را شاهد بودیم و یک سرمایه ملی در کشور حاکم شد که به وزیر کشور و همه دست‌اندرکاران در ستاد انتخابات کشور و همچنین به اصحاب رسانه‌ها که تلاش کردند لحظه به لحظه نتایج و اخبار انتخابات را به سمع و نظر مردم برسانند خسته نباشید می‌گویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کار بسیار خوبی سامان یافت، در حقیقت این تلاش‌ها موجب اطمینان جامعه می شود لذا یک آرامش در این انتخابات احساس می‌شد.

دکتر لاریجانی افزود: امروز برای عرض خسته نباشید اینجا آمده‌ام و این که از نزدیک روند کار را مشاهده کنم، امیدوارم این انتخابات باعث خیر و برکت برای کشور باشد.

رئیس قوه مقننه در ادامه در پاسخ به این سؤال که چند درصد شما در مجلس دهم به عنوان رئیس باقی می‌مانید و اینکه اصولگرایان به چه دلیلی در تهران شکست خوردند، گفت: من رجال‌الغیب نیستم که بتوانم پیش‌بینی کنم که در آینده رئیس مجلس هستم یا خیر؛ از اینکه مردم با حضور خود یک صحنه زیبا خلق کردند خوشحالیم و این مهم است نباید این حضور را تبدیل به یک کشمکش سیاسی کنیم، این حضور باعث همدلی بیشتر است و این مسئله باید مدنظر قرار گیرد.

دکتر لاریجانی پیرامون سؤالی مبنی بر تغییر ترکیب مجلس و ورود طیف‌های سیاسی مختلف به آن گفت: گردش نیروها در کشور یک  امر مبارکی است، به اینکه مردم بر اساس سلایق مختلف خود و شرایط کشور و اینکه در کشور چه نیرویی نیاز است تصمیم می‌گیرند باید احترام گذاشت، مردم با فراست دنبال این هستند که انتخاب کنند، من تأکید می‌کنم نتیجه انتخابات را به عنوان یک سرمایه برای آینده در رسانه‌ها پشتیبانی کنید تا به وحدت جامعه کمک کند نه اینکه باعث تفرقه شود.

دکتر لاریجانی در رابطه با اینکه نظر شما در مورد مجلس آینده چیست، تأکید کرد: محاسبه دقیقی ندارم، فکر می‌کنم یک بلوغ سیاسی هم در جامعه و هم در کاندیداها از گروه‌های مختلف به وجود آمده است که مسائل اصلی حل مشکلات اقتصادی است و سلایق مختلف باید جمع شوند تا این مسائل به عنوان یک دعوای حیدری نعمتی تبدیل نشود.

وی اضافه کرد: هر کس به مجلس می‌آید باید مسئولیت خود را درست تشخیص دهد تا کارها خوب پیش رود و خدمات خود را ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این سؤال که شما گفته‌اید تخریب‌گران در قم را می‌شناسید آنها چه کسانی هستند و اینکه تأثیری در آرای شما داشتند یا خیر، گفت: در فرصت مناسبی در این رابطه صحبت خواهم کرد، فعلاً باید به فکر حماسه ملی که خلق شده باشیم.

وی در رابطه با این سؤال که آیا دلیل تغییر ترکیب مجلس نهم در این انتخابات عملکرد ضعیف این مجلس بوده است، گفت: وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم در هر دوره حدود دو سوم نمایندگان در مجلس تغییر کردند بنابراین حادثه عجیبی نیست که در این دوره هم شاهد تغییراتی بوده‌ایم.

دکتر لاریجانی در رابطه با اینکه اولویت‌های مجلس آینده چگونه باید تحقق پیدا کند، گفت: مجلس آینده ابتدا باید تمرکز خود را روی ساماندهی مشکلات مردم جمع کند به نظر می‌رسد اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و  این باعث افزایش تولید می‌‌شود.

وی تصریح کرد: اولین کار مجلس آینده هم تمرکز روی قانون برنامه ششم است چون بعید می‌دانم در مجلس فعلی فرصت کند این مسئله را بررسی کند و شاید مناسب باشد اولین کار مجلس دهم بررسی برنامه ششم باشد تا این حرکت جدید با انرژی جدید همراه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان در رابطه با این سؤال که از نتایجی که در انتخابات مجلس دهم در قم به دست آمده خبر جدیدی دارید، یا خیر؟ گفت: من هم اخبار را از رسانه‌ها دنبال می‌کنم و جز آن خبری ندارم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی