کد خبر : 556
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

حضور یکپارچه ملت در انتخابات وزن ایران را در صحنه بین المللی بالا برد

حضور یکپارچه ملت در انتخابات وزن ایران را در صحنه بین المللی بالا برد

دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (دوشنبه 10 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با یادآوری انتخابات مجلس در 7 اسفند ماه سال جاری افزود: هفتم اسفندماه با انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و حضور چشمگیر ملت عزیز صفحه جدیدی برای کشور گشوده شد که از جهات مختلف حائز اهمیت است.

 

ایران از معدود کشورهای منطقه است که از مردمسالاری برخوردار است

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اولا که در صحنه بین الملل نوع مواجهه مردم ایران با موضوع انتخابات، سنجش جدیدی برای مراودات با ایران ایجاد نمود از آن جهت که ایران از معدود کشورهای منطقه است که از مردمسالاری برخوردار است، میزان مشارکت، نقطه تعیین کننده معادلات بین المللی با ایران می باشد.

وی یادآور شد: به ویژه آنکه دسایس برخی کشورهای بزرگ و بعضی کشورهای منطقه ای باید در میدان انتخابات تعیین تکلیف می شد لذا حضور یکپارچه ملت در انتخابات وزن ایران را در صحنه بین المللی بالا برد و تلقی جدیدی در جایگاه ایران ایجاد نمود.

 

نقش آفرینی‌های مبتکرانه ملت عزیز در انتخابات نشانگر ثبات و امنیت در ایران است

دکتر لاریجانی افزود: ثانیاً با توجه به بحران های امنیتی فراگیر در منطقه و به هم ریختگی شگفت آور در این کشورها و ماجراجویی های تروریستی بی تردید نقش آفرینی های مبتکرانه ملت عزیز در انتخابات نشانگر ثبات و امنیت در ایران و بالا رفتن ضریب امنیتی ایران شده است و از طرفی پشتوانه قوی مردمی نظام نقش ثبات بخش و امنیت ساز ایران اسلامی در منطقه را افزون نموده است.

وی تأکید کرد: سوم آنکه پس از توافق هسته ای حضور فراگیر ملت در انتخابات به همه کشورها این پیام را رساند که نظام جمهوری اسلامی از پشتوانه قوی مردمی برخوردار است و ملت آماده حرکت نوین در ساخت ایرانی آباد می باشد و ایران اسلامی مستقل و آباد را هدف گیری نموده است.

 

پس از انتخابات باید شرایط سیاسی کشور را به سوی همگرایی و هم افزایی سوق داد

دکتر لاریجانی یادآور شد: اینجاست که پس از انتخابات باید شرایط سیاسی کشور را به سوی همگرایی و هم افزایی سوق داد تا زحمات ملت عزیز به توان جدیدی در مواجهه ایران با صحنه بین الملل و منطقه ای و پیشبرد اهداف درونی کشور بدل شود.

رئیس مجلس ضمن قدردانی از همت ملی مردم در انتخابات تصریح کرد: این حضور به این نقطه تمرکز می یابد که همگان چنین دریافتی از بلوغ سیاسی صحنه گردانان سیاسی دریافت نمایند؛ باید به ملت بزرگوار ایران تبریک گفت که با بزرگی و دقت شرایط کشور را در نظر گرفتند و با همتی بلند راه آینده کشور را هم معین نمودند و هم زمینه آن را فراهم کردند.

وی افزود: بی تردید راهنمایی های مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) در این همایش ملی اقتدار و ایستادگی سهمی بی بدیل داشته است که از معظم له سپاسگزاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: لازم می دانم که از وزارت کشور و همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات در روز 7 اسفندماه تشکر کنم و از همه کاندیداها که با حضور خود به رونق انتخابات مدد رساندند تشکر کنم./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی