کد خبر : 5556
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست خبری مشترک با رئیس دومای دولتی روسیه:

همکاری ها برای اجرای پروژه های ملی و استانی با کشور روسیه گسترش می یابد

همکاری ها برای اجرای پروژه های ملی و استانی با کشور روسیه گسترش می یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری ها برای اجرای پروژه های بزرگ ملی و همچنین در سطح استان ها با کشور روسیه گسترش می یابد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 20 فروردین ماه) در نشست مشترک خبری با ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه گفت: امروز دوست گرامی رئیس محترم دومای روسیه و هیات همراه به ایران تشریف آوردند و در گذشته نیز چندین بار در روسیه و برخی کشورها با آقای ویاچسلاو ولودین ملاقات داشته ایم و چارچوب و ایده ای برای پیشبرد همکاری های دو کشور پرورانده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به چارچوبی در زمینه همکاری دو پارلمان ایران و روسیه رسیده ایم که هدف آن این است با توجه به تنوع همکاری ها، دو کشور در زمینه تجاری، سیاسی و ایجاد امنیت پایدار در منطقه همکاری کنند.

دکتر لاریجانی گفت: در خصوص مبارزه با مواد مخدر در روسیه کنفرانسی برگزار شد و کمیته مشترک بین پارلمان ایران و روسیه در حال پیگیری تحقق اهداف است و همچنین در این دیدار مروری داشتیم بر پروژه های اقتصادی دو کشور که تعریف شده است.

وی ادامه داد: باید در خصوص همکاری ها رو به جلو حرکت کرد تا سطح روابط تجاری ایران و روسیه افزایش یابد و همکاری ها شامل پروژه های بزرگ ملی و پروژه ها در استان های مختلف مانند استان های گیلان، مازندران و گلستان که با روسیه قرابت دارند، گسترش می یابد.

دکتر لاریجانی با قدردانی از حضور رئیس دومای دولتی روسیه و هیات همراه به کشور افزود: در خصوص ارتقاء روابط بخش خصوصی ایران و روسیه گفت وگوهایی انجام شد و در این زمینه اتاق بازرگانی نقش مهمی دارد تا چارچوب های مورد توافق پیگیری شود.

براساس این گزارش ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه در ادامه این نشست خبری گفت: تفاهم نامه همکاری پارلمانی که به امضای رئیس مجلس شورای اسلامی ایران رسید شرایطی را ایجاد می کند که کمیته مشترک پارلمان های ایران و روسیه بتوانند بهتر کار کنند.

رئیس دومای دولتی روسیه ادامه داد: در خصوص اجرای پروژه های مشترک که قبلا در مورد آن رایزنی صورت گرفته مسئولیت داریم. روابط ایران و روسیه در حال توسعه و پویا است که این موضوع نتیجه روابط خوب بین دو رئیس جمهور است و وظیفه دو پارلمان این است که بستر قانونی را برای اجرای تصمیمات اتخاذ شده فراهم کند.

ویاچسلاو ولودین تصریح کرد: با ایجاد ساختارهای مشترک تعدادی از کارها و وظایف مورد توافق، در حال انجام است و چارچوب ها به درک بهتر کمک می کند، در خصوص مبارزه با تروریسم و مواد مخدر ایران و روسیه می توانند به همدیگر کمک کنند اما اصلی ترین هدف توسعه روابط اقتصادی و همچنین توسعه روابط در سطح استان های دو کشور است و در این رابطه در استان ولگاگراد روسیه درباره نحوه همکاری های بین استانی مذاکراتی انجام شده است.

رئیس دومای دولتی روسیه با تشکر از دکتر لاریجانی یادآور شد: در جلسه رؤسای پارلمان ها در سئول با دکتر لاریجانی دیداری انجام شد همچنین 5 بار دیگر با رئیس مجلس ایران ملاقات صورت گرفته که بیانگر برخورد صمیمانه و خیلی خوب دکتر لاریجانی است.

ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه در پایان افزود: در کنفرانس امنیتی پاکستان، کنفرانس اتحاد بین المجالس سن پترزبورگ و کنفرانس رؤسای پارلمان ها در سئول در مورد گسترش روابط بین دو کشور با دکتر لاریجانی رایزنی ها انجام شده است.

گفتنی است پیش از شروع نشست خبری رئیس مجلس شورای اسلامی با ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه، یادداشت تفاهم همکاری پارلمانی به امضای دکتر لاریجانی و ویاچسلاو ولودین رسید./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

رییس مجلس دومای روسیه

،

ویچسلاو والودین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی