کد خبر : 5552
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی با آیات عظام و مراجع تقلید دیدار کرد

دکتر لاریجانی با آیات عظام و مراجع تقلید دیدار کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با آیات عظام و مراجع تقلید در شهر قم دیدار و گفت وگو کرد.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان قم سفر کرده است، عصر امروز (چهارشنبه، 15 فروردین ماه) با آیت الله العظمی وحید خراسانی،آیت الله العظمی صافی گلپایگانی،آیت الله العظمی شبیری زنجانی،آیت الله العظمی مکارم شیرازی،آیت الله العظمی نوری همدانی  از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

براساس این گزارش؛دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی دارای پیچیدگی های زیادی است و اصلاحات این عرصه باید به مرور انجام شود، گفت: حوزه صادرات خصوصا بخش صادرات غیرنفتی یکی از مسائل اقتصادی است که باید تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه خوشبختانه عملکرد جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه ای خوب بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه مسائل عراق و مبارزه با تروریسم نقش کشورمان برجسته بوده است؛همچنین وضعیت کشور سوریه نیز رو به بهبود است و نگرانی های گذشته مبنی بر وجود تروریسم برطرف شده است.

وی تصریح کرد:امروزه در یمن مشکلاتی از جمله محاصره جدی مردم این کشور مطرح است؛در این بین تلاش کشورمان این است که این مشکلات از طریق راه حل سیاسی برطرف شود ؛از این رو جمهوری اسلامی ایران طرح معقولی را ارائه کرده که می تواند موجب وفاق شود و زمینه گفت وگو را فراهم کند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه سعودی ها همچنان با شیطنت نسبت به مسائل یمن و حتی علیه ایران رفتار می کنند، ادامه داد: البته رفتار کشورمان در منطقه از وزانت برخوردار بوده و با تدبیر است.  

وی افزود: برخی کشورهای منطقه با کشورمان همراهی هایی دارند؛البته تلاش این است که همگرایی منطقه ای افزایش یابد،اگرچه سعودی ها جهت دیگری را دنبال می کنند،اما همواره عنوان کرده ایم برای حل و فصل مسائل آماده ایم.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: تلاشمان این است که از طرق سیاسی مسائل برطرف شود./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی