کد خبر : 5545
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران در مشهد:

اختصاص منابع برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی/شهرداری ها حمل و نقل مردم را تسهیل کنند

اختصاص منابع برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی/شهرداری ها حمل و نقل مردم را تسهیل کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۹۷ به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و نوسازی بافت فرسوده توجه شده است.

دکتر علی لاریجانی که به استان خراسان رضوی سفر کرده، عصر امروز (دوشنبه، 21 اسفندماه) در مراسم رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید شهر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: همواره مجلس به مشهد نگاه خوبی داشته و از بابت تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی شهر مشهد مقدس خوشحالم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اضافه شدن 210 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر مشهد باعث می شود خدمت رسانی بهتری در ایام نوروز به زائرین انجام شود ، در این راستا از شورای شهر مشهد، شهردار و استاندار قدردانی می کنم که همت کردند تا سرمایه گذاری در این بخش انجام شود.

دکتر لاریجانی افزود: مشهد به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و دینی مورد توجه مجلس بوده و در بودجه برای 2 الی 3 شهر ردیف در نظر گرفته شده تا از نظر تقویت زیرساخت ها مورد توجه قرار بگیرند که یکی از آن شهرها مشهد مقدس است.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: علاوه بر اقدامات مذکور برای تقویت حمل و نقل ریلی کلانشهرها در سال 97 منابع در نظر گرفته شده و اجازه انتشار اوراق مشارکت داده شده تا از منابع حاصل موضوع نوسازی بافت فرسوده و حمل ونقل عمومی مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر لاریجانی افزود: در زمینه توسعه حمل ونقل ریلی به طور عام این امکان فراهم شده تا از ظرفیت فاینانس استفاده شود و دولت نیز بتواند 15 درصد سهم خود را از طریق برداشت از منابع صندوق توسعه ملی تامین کند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: مجلس در زمینه های مختلف به موضوع کمک به شهرداری ها توجه کرده تا شرایط آسایش مردم فراهم شود.

دکتر لاریجانی افزود: تصمیماتی که برای نوسازی بافت فرسوده اتخاذ شده توسط رئیس جمهور برای رسیدگی به بافت های فرسوده در برخی از شهرها اعلام شد که کار لازم و خوبی است البته در کنار این کار شرایط برای شهرداری ها فراهم شده که اوراق مشارکتی را منتشر و به فروش برسانند تا با استفاده از منابع حاصل اقدام به خرید بافت فرسوده کنند تا بعد از آن طرح های توسعه ای انجام شود و بعد از اتمام کار منابع مسترد شود.

وی ادامه داد: امیدوارم با تدابیر اتخاذ شده کلانشهرها از تحرک خوبی برای آبادانی برخوردار شود البته باید شهرداری شهرهای کوچک نیز تقویت شوند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

قوچان

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی