کد خبر : 5545
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران در مشهد:

اختصاص منابع برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی/شهرداری ها حمل و نقل مردم را تسهیل کنند

اختصاص منابع برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی/شهرداری ها حمل و نقل مردم را تسهیل کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۹۷ به تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و نوسازی بافت فرسوده توجه شده است.

دکتر علی لاریجانی که به استان خراسان رضوی سفر کرده، عصر امروز (دوشنبه، 21 اسفندماه) در مراسم رونمایی از 210 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید شهر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: همواره مجلس به مشهد نگاه خوبی داشته و از بابت تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی شهر مشهد مقدس خوشحالم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اضافه شدن 210 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر مشهد باعث می شود خدمت رسانی بهتری در ایام نوروز به زائرین انجام شود ، در این راستا از شورای شهر مشهد، شهردار و استاندار قدردانی می کنم که همت کردند تا سرمایه گذاری در این بخش انجام شود.

دکتر لاریجانی افزود: مشهد به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و دینی مورد توجه مجلس بوده و در بودجه برای 2 الی 3 شهر ردیف در نظر گرفته شده تا از نظر تقویت زیرساخت ها مورد توجه قرار بگیرند که یکی از آن شهرها مشهد مقدس است.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: علاوه بر اقدامات مذکور برای تقویت حمل و نقل ریلی کلانشهرها در سال 97 منابع در نظر گرفته شده و اجازه انتشار اوراق مشارکت داده شده تا از منابع حاصل موضوع نوسازی بافت فرسوده و حمل ونقل عمومی مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر لاریجانی افزود: در زمینه توسعه حمل ونقل ریلی به طور عام این امکان فراهم شده تا از ظرفیت فاینانس استفاده شود و دولت نیز بتواند 15 درصد سهم خود را از طریق برداشت از منابع صندوق توسعه ملی تامین کند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: مجلس در زمینه های مختلف به موضوع کمک به شهرداری ها توجه کرده تا شرایط آسایش مردم فراهم شود.

دکتر لاریجانی افزود: تصمیماتی که برای نوسازی بافت فرسوده اتخاذ شده توسط رئیس جمهور برای رسیدگی به بافت های فرسوده در برخی از شهرها اعلام شد که کار لازم و خوبی است البته در کنار این کار شرایط برای شهرداری ها فراهم شده که اوراق مشارکتی را منتشر و به فروش برسانند تا با استفاده از منابع حاصل اقدام به خرید بافت فرسوده کنند تا بعد از آن طرح های توسعه ای انجام شود و بعد از اتمام کار منابع مسترد شود.

وی ادامه داد: امیدوارم با تدابیر اتخاذ شده کلانشهرها از تحرک خوبی برای آبادانی برخوردار شود البته باید شهرداری شهرهای کوچک نیز تقویت شوند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

قوچان

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی