کد خبر : 5509
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع راهپیمایان بزرگداشت 22 بهمن شیراز:

انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد/ دشمنان در زمینه موشکی ایران حرف مفت می‌زنند

انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد/ دشمنان در زمینه موشکی ایران حرف مفت می‌زنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان از توانمندی‌های ملت ایران برای پیشرفت به خوبی آگاه هستند و به همین دلیل در زمینه موشکی حرف مفت می‌زنند.

دکترعلی لاریجانی امروز (یکشنبه، 22 بهمن ماه) که به شیراز سفر کرده است، در جمع راهپیمایان 22 بهمن شیراز اظهار داشت: دشمنان نظام می‌دانند اگر ملت ایران مصمم به تغییر سریع در توسعه باشد می‌تواند با توانمندی جوانان اهداف خود را محقق سازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمنان جایگاه ملت ایران را می‌دانند و به همین خاطر در زمینه موشکی حرف مفت می‌زنند.

وی افزود: دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت کشور با روش‌های کثیف رسانه‌ای به دنبال القاء این موضوع هستند که اصلاح و تغییر در ایران ناممکن است.

 

رئیس مجلس خطاب به ترامپ: ممکن است ما مشکل اقتصادی داشته باشیم ولی مانند تو عقب‌افتاده ذهنی نیستیم

دکتر لاریجانی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا در اظهارات توهین‌آمیزی یک روز ایران را تروریست و روزی دیگر ملت را فقرزده می‌داند تا مردم ایران را دلسرد کند، گفت: باید به رئیس جمهور آمریکا بگوییم ممکن است ما مشکل اقتصادی داشته باشیم ولی مانند تو عقب‌افتاده ذهنی نیستیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه ملت ما از هوشمندی و قدرت فکری خوبی برخوردار است، بیان کرد: در سطح کشور اگر اختلافاتی وجود داشته باشد توسعه شتابان که هیچ، توسعه غیرشتابان نیز محقق نمی‌شود.

 

انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره)، شهدا و شهید آیت الله دستغیب(ره) بیان کرد: نهایت سپاس خود را از همت و اراده مردم ابراز می‌کنم که امروز با حضور پرشور و قدوم مبارک انقلاب خود را سلامت بخشیدند، باید توجه داشت که انقلاب اسلامی به هیچ شخص و جناحی تعلق ندارد و امروز، روز ملی است که با همت ملت عزیز در آستانه 40 سالگی قرار دارد و پس از فراز و فرودها به این جایگاه با عظمت رسیده است که نشان‌دهنده پختگی انقلاب اسلامی است.

دکتر لاریجانی افزود: این روزها که خود را برای جشن انقلاب مهیا می کردیم حتما شاهد تبلیغات دشمنان علیه ملت ایران بودیم که قصد مأیوس کردن ملت را داشتند تا 22 بهمن در آستانه 40 سالگی از نشاط برخوردار نباشد.

 

22 بهمن امسال تبدیل به روزی تماشایی شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همان طور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کردند امروز از درخشندگی خوبی برخوردار است و 22 بهمن تبدیل به روزی تماشایی شده است، گفت: علت پیگیری دشمنان و استفاده از این شگردها برای مأیوس کردن مردم از برگزاری جشن ملی انقلاب خود این است که آمریکایی‌ها پیش از انقلاب نیز از هر حربه‌ای استفاده کردند تا انقلاب اسلامی به پیروزی نرسد.

وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب، ژنرال هایزر را به ایران اعزام کردند تا کودتا کند و انقلابیون را از بین ببرد، ادامه داد: ولی با هوشیاری ملت و امام خمینی (ره) این توطئه‌ها خنثی شد و پس از پیروزی انقلاب گروهک‌ها را علیه انقلاب تجهیز کردند و به جان ملت انداختند و این گروهک‌ها شروع به ترور کردند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه منافقین و مارکسیست‌ها انواع اتهامات را به شهید بهشتی، مطهری و باهنر زدند تا ملت مأیوس و اطراف امام خالی شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی نیز فریب خوردند و شهید  بهشتی را به ثروت‌اندوزی متهم کردند و به دلیل همین اتهام‌زنی‌ها امام خمینی (ره) شهید بهشتی را مظلوم توصیف کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی شهیدان مطهری، بهشتی و مفتح را ترور کردند، گفت: گروهک فرقان پس از به شهادت رساندن شهید مطهری اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه آن شهید زراندوزی می‌کند و صاحب خانه و اتومبیل است این در حالی است که شهید مطهری حتی یک ریال نیز از سهم امام استفاده نمی‌کرد اما دشمنان برای رسیدن به اهداف خود باید ایشان را ترور شخصیتی و فیزیکی می‌کردند زیرا سنگر ایدئولوژیک بودند اما بعدها مشخص شد که گروهک فرقان با آمریکا در ارتباط است.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها صدام را علیه ایران تحریک کردند، این در حالی بود که تا آن زمان صدام جزو قطب شوروی بود ولی پس از آن هواپیماهای آواکس را در اختیار صدام قرار دادند تا اطلاعات جبهه‌ها در اختیار صدام قرار گیرد و هر سلاحی حتی سلاح شیمیایی را نیز برای استفاده علیه ایران در اختیار رژیم بعثی قرار دادند؛ در اقدامی بی‌نظیر فرانسوی‌ها هواپیمای خود را در جنگ به صدام اجاره دادند و به جز 2- 3 کشور عربی، سایر کشورهای عرب در کنار صدام حضور داشتند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

دکتر لاریجانی افزود: یکی از رهبران کشورهای منطقه در مذاکراتی می‌گفت شاه قدیم اردن در ابتدای جنگ ایران و عراق چنین اعتقادی داشت که در چند هفته دیگر قادسیه تکرار و تهران سقوط می‌کند و بهتر است کشور او نیز اجازه دهد تا هواپیماها از آنجا نیز به ایران حمله کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود همه این توطئه‌ها دشمنان کودتای نوژه را نیز تدارک دیدند تا از درون به انقلاب ضربه بزنند، اظهار داشت: 8 سال جنگ تحمیلی سرافکندگی دشمنان را به دنبال داشت البته صدها هزار جوان ایرانی شهید و جانباز شدند و هزاران میلیارد دلار خسارت مادی به ایران تحمیل شد.

 

ملت ایران جرأت جنگ را از دشمن گرفته است/ شعار دشمنان برای جنگ علیه ایران غرش بیهوده است

وی با بیان اینکه درآمد نفتی کشور که متوسط سالانه آن کمتر از 35 میلیارد دلار بوده است، اگر تماماً صرف جبران خسارات جنگ تحمیلی می‌شد 30 سال به طول می انجامید تا خسارات جنگ جبران شود، گفت: با این شرایط ملت ایران نشان داد که در مقابل دشمن کمر خم نخواهد کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ملت ایران با استقامت ملی در طول سال‌های پس از انقلاب جرأت جنگ را از دشمنان گرفته است، بیان کرد: ممکن است آنها دوباره شعار جنگ علیه ایران را بدهند اما این اظهارات غرش بیهوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتحال امام خمینی (ره) پس از پایان دهه اول عمر انقلاب اسلامی گفت: در 10 سالگی انقلاب امام خمینی (ره) از بین ما رفت و دشمنان به دنبال فرصتی بودند تا به منافع خود برسند اما انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای سبب شد تا راه امام تداوم یابد و کارهای بزرگی از کشور سامان یابد.

وی افزود: بازسازی جنگ و زیرساخت‌ها کار بزرگی بود، این در حالی است که همواره تحریم و شیطنت دشمنان نیز وجود داشت.

دکتر لاریجانی در ادامه به مقایسه شرایط کنونی کشور در حوزه‌های مختلف با اول انقلاب پرداخت و گفت: در حوزه صنعت 4 هزار و 800 درصد رشد داشته‌ایم، همچنین تولید آلومینیوم در کشور 2 هزار درصد رشد،  تولید سنگ آهن 7 هزار و 500 درصد رشد ، تولید مس 67 هزار درصد رشد، تولید سرب  و روی 7 هزار درصد، تولید سنگ‌های زینتی 7 هزار و 500 درصد رشد داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد ارزش افزوده صنعت نسبت به ابتدای انقلاب 7 برابر شده است، گفت: این رقم از 10 میلیارد دلار به 70 میلیارد دلار رسیده است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و سلامت نیز اقدامات بزرگی انجام شده است، افزود: متوسط عمر از 55 سال به 75 سال رسیده که نشان‌دهنده جهش جدی بهداشت بوده و در شیراز نیز بهترین متخصصان پزشکی وجود دارند و شاخص پزشک و جمعیت نیز 6 برابر شده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب آموزش عالی در کشور توسعه یافته است، بیان کرد: اعضای هیئت علمی از 8 هزار و 200 نفر به 72 هزار نفر رسیده است و این موضوعات نمونه‌ای از اقدامات زیرساختی بوده که پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اکثر روستاها دارای امکاناتی همچون جاده، آب، برق، رادیو، تلویزیون و خانه بهداشت هستند، گفت: بر اساس آمار نهادهای بین‌المللی قدرت خرید خانوارهای ایرانی 3 برابر شده و تولید ناخالص ملی نیز دو برابر افزایش یافته است که همه این دستاوردها نتیجه تلاش کارگران، پزشکان، اساتید، معلمان، کسبه، زنان و جوانان کشور است.

وی با بیان اینکه در کنار این پیشرفت‌ها نواقصی نیز داشته‌ایم که بخشی از آنها ناشی از تحریم‌های خارجی علیه ایران است، بیان کرد: در قضیه هسته‌ای به بهانه‌های مختلف 12 سال انواع فشارها را به کشور وارد کردند و به بهانه پرونده PMD موضوع ایران را به شورای امنیت بردند و ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد انواع فشارها را به ایران وارد کردند ولی پس از توافق هسته‌ای پرونده PMDبسته شد که نشان داد فشارهایی که وارد می آوردند بیهوده بوده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مشکلات طبیعی مانند کم آبی و زلزله نیز برای کشور بعضاً مشکل آفرین شده است، گفت: خشکسالی مسئله مهمی است و بودجه 97 را جهت توجه بیشتر به این مسئله به کمیسیون تلفیق برگرداندیم تا قدری از فشار کم آبی را به گونه‌ای سامان یابد.

 

چرخه اقتصادی کشور باید به نحوی ساماندهی شود تا به ازدیاد ثروت بینجامد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مشکلات موجود به نقص مدیریت مربوط است، گفت: اشتغال موضوع مهم کشور شده و در کنار سرمایه‌گذاری‌های ارزشمندی که در مسائل زیرساختی انجام شده باید چرخه اقتصادی نیز به نحوی ساماندهی شود تا به ازدیاد ثروت بینجامد، در همین دوره ساختار پیشرفت در عرصه جهانی تغییر یافته و شرایط اشتغال پیشرفت کرده است که البته ما نیز در حوزه نانو کارهای خوبی انجام داده‌ایم ولی در برخی حوزه‌های دیگر مانند ICT فاصله گرفتیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش، آموزش عالی و تولید صنعتی راه و روش دیگری را برای پیشرفت یافته و ما نیز باید با شتاب تغییر را به وجود آوریم، گفت: در این مرحله از انقلاب باید برنامه‌های مناسب برای تغییرات در حوزه توسعه را ایجاد کنیم و قطعاً این کار امکان‌پذیر است زیرا نیروی انسانی، بسترهای توسعه و تجربه کارهای سخت نظیر آنچه در عرصه هسته‌ای و موشکی انجام شده می‌تواند تداوم یابد و حرکت تحولی پرشتابی را ایجاد کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه چرا در این برهه زمانی استراتژی دشمن ایجاد بهم ریختگی در جامعه ایران را ایجاد می کند، گفت: دشمنان می‌دانند ایران سابقه تمدنی قوی دارد و وقت‌شناس است. همچنین آنها مطلع هستند که ایران مانند برخی کشورهای منطقه از خط‌ کشیدن شرق و غرب بر روی نقشه به وجود نیامده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از صاحب نظران آمریکایی می گوید در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا فقط ایران و مصر کشورهای پایدار و باسابقه‌ای هستند ولی بقیه کشورها را خودمان به وجود آورده‌ایم. لازم است تا برخی از این کشورها که رژه می روند برای چسباندن خود به ترامپ بهتر است بدانند آمریکا چنین نگاهی به این کشورها دارد.

 

متأسفانه عده‌ای در داخل به دنبال اختلاف‌افکنی هستند

وی ضمن تأکید بر لزوم همدلی در کشور گفت: متأسفانه عده‌ای در داخل فول پروفسور اختلاف افکنی هستند و با شبهه پراکنی، اراده‌ها را متفرق می‌کنند.

 

ملت ایران راه مردم‌سالاری دینی را برای خود انتخاب کرده است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ملت ایران راه مردم‌سالاری دینی را برای خود انتخاب کرده است، افزود: مسئولان در قوای مقننه و مجریه و بخش‌های دیگر با اراده ملت انتخاب می‌شوند و اگر نیاز ببینند این مسئولان را تغییر می‌دهند که با این شرایط مردم ایران نیازی به دلسوزی دشمنان ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سند استراتژی جدید آمریکا آمده است که مهمترین چالش خاورمیانه ایران است و ادعاهایی را در زمینه تروریسم، علیه ایران مطرح کرده است، بیان کرد: این در حالی است که ایران در این سال‌ها بعضاً به تنهایی نیز در مقابل داعش ایستاده است ولی آمریکا به کمک هم‌پیمانان خود طالبان را در افغانستان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه وزیر خارجه آمریکا در کتاب خود گفته است که ما داعش را به وجود آورده‌ایم، ادامه داد: ترامپ بارها گفته آمریکا در زمان اوباما داعش را به وجود آورده و الان می‌خواهد این گروه تروریستی را به افغانستان منتقل کند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه تمام ماجراجویی‌ها برای این است که امنیت ایران را مختل کنند، گفت: آمریکا خوب است بار دیگر صدای ملت ایران را بشنود.

 

ملت ایران در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری قطعا در مسیر خود پیروز می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت عزیز ایران با همبستگی ملی و در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری قطعا در این راه پیروز می‌شود، گفت: من از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که همواره به دنبال حل مشکلات استان هستند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، 22 بهمن

،

شیراز

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی