کد خبر : 5486
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تخلفات شرکت‌های گاز و پتروشیمی رسیدگی کند

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تخلفات شرکت‌های گاز و پتروشیمی رسیدگی کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تخلفات مطرح شده از سوی شرکت‌های ملی گاز و پتروشیمی بابت عدم واریز وجه به خزانه که در گزارش تفریغ بودجه بیان شده توسط کمیسیون برنامه و بودجه مورد رسیدگی قرار بگیرد.

عادل آذر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 4 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان تشریح گزارش تفریغ بودجه سال 95 در بخش نفت گفت: تخلفاتی صورت گرفته که می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مبلغ 11.479.000.000.000 از از وجوه واریزی توسط شرکت‌های پتروشیمی با ارزش خوراک دریافتی، توسط شرکت ملی نفت ایران تاکنون به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز نشده است.

عادل آذر افزود: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مجموع ارزش نقدی خوراک دریافتی از شرکت ملی نفت ایران، مبلغ (هفت هزار و دویست و دو میلیارد) 7.202.000.000.000 تومان بدهکار می‌باشد. همچنین شرکت‌های پتروشیمی، از مجموع ارزش نقدی خوراک دریافتی از شرکت ملی نفت ایران، با احتساب وصولی‌های سال 1396 بابت مانده تسویه نشده ارزش خوراک دریافتی سال 1395 ،مبلغ دویست و شصت و شش میلیارد 266.000.000.000تومان بدهکار است که در مجموع مبالغ مذکور بیست و چهار هزار میلیارد تومان است.

دکتر لاریجانی در خصوص این بخش از گزارش تفریغ بودجه سال 95 کل کشور گفت: این موضوع مهمی است که رسیدگی به آن می‌توانست بسیاری از مشکلات دیگر را حل کند بنابراین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با جدیت پیگیری‌های لازم را انجام دهد که چگونه تخلف مذکور صورت گرفته و باید هر چه سریعتر در این خصوص پاسخگویی صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه نیز باید در خصوص عدم واریز وجوه توسط شرکت ملی گاز و شرکت پتروشیمی توضیحات لازم را در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، صحن علنی مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی