کد خبر : 548
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس جمهور ویتنام:

نگاه ایران به گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشورهای شرقی جدی‌ است

نگاه ایران به گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشورهای شرقی جدی‌ است

دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه، 24 اسفندماه) در دیدار با توانگ تان سانگ رئیس جمهور ویتنام گفت: مسئله هسته‌ای ایران با توافقنامه به نقطه خوبی رسیده است و در این میان باید از شما به دلیل حمایت‌هایی که از مواضع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران داشته‌اید تشکر نمایم.

وی همچنین با اشاره به لزوم افزایش سطح روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور، تصریح کرد: میتوانیم سطح روابط اقتصادی میان دو کشور را در زمینه‌های مختلف پزشکی، آموزشی، علمی و تجربی افزایش دهیم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در زمینه گسترش روابط تجاری باید دو نکته را مدنظر قرار داد که یکی همکاری‌های بانکی میان دو کشور است که امر تجارت و سرمایه‌‌گذاری را تسهیل می‌کند و دیگری شناخت تجار دو کشور از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری یکدیگر است.

وی با اشاره به سفر تجار اروپایی در چند ماهه اخیر به ایران متذکر شد: توافقنامه هسته‌ای باعث شد که تجار زیادی از کشورهای مختلف بالاخص کشورهای اروپایی به ایران سفر کنند اما ایران نگاهش به کشورهای شرقی جدی‌تر خواهد بود و سال‌های آتی قطعا سال‌های رشد کشورهای شرقی می‌باشد.

رئیس جمهور ویتنام: توافق هسته‌ای ایران یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک بود

همچنین در این دیدار توانگ تان سانگ رئیس جمهور ویتنام گفت: مردم ویتنام همیشه احترام زیادی برای ایرانی‌ها به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی که دارند قائل هستند و همیشه علاقه‌مند به گسترش روابط با این کشور بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت هسته ای ایران یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک بود که درهای ایران را به سوی روابط با کشورهای دیگر گشود.

رئیس جمهور ویتنام با اشاره به نقش پارلمان‌ها در گسترش روابط دو کشور تصریح کرد: ما امیدواریم که مجلس شورای اسلامی و گروه دوستی دو کشور بیش از پیش در ارتقاء سطح روابط بتواند تاثیرگذار باشد و فعال‌تر از گذشته عمل نمایند.

وی با اشاره به دلایل سفرش به ایران اظهار داشت: از نظر سیاسی سطح روابط میان دو کشور از گذشته خوب بوده است اما باید تلاش کنیم و در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری مانند مسائل آموزشی، فرهنگی، علمی، صنایع، مخابرات، شیلات و گردشگری هم سطح روابط را ارتقاء بخشیم و به همین دلیل در این سفر هماهنگ کرده‌ایم که تجار دو کشور با یکدیگر دیدار داشته باشند.

ویتنام همیشه از مواضع ایران در برابر تروریسم حمایت کرده است

رئیس جمهور ویتنام ضمن اشاره به اهمیت روابط در سطح بین المللی و منطقه‌ای تصریح کرد: همکاری‌ها در سطح سازمان ملل و جنبش عدم تعهد می‌تواند جهت دستیابی به نگرش‌های یکدیگر نسبت به مسائل سیاسی راهگشا باشد.

وی در خصوص لزوم مبارزه با تروریسم اظهار داشت: رهبران ویتنام همیشه تروریسم بین‌الملل را محکوم کرده و این سیاست تغییر ناپذیر کشور ما است و ویتنام همیشه از مواضع ایران در برابر تروریسم حمایت کرده است و امیدوارم که همه کشورها عزم جدی برای نابودی تروریست‌ها داشته باشند.

رئیس جمهور ویتنام در پایان گفت: ایران در ذهن ملت ویتنام همیشه یک دولت خوب بوده است و امیدوارم موفقیت‌های شما در سطح داخلی و بین المللی روز به روز افزایش پیدا کند و برای چندمین بار خاطرنشان می‌کنم که رئیس مجلس ملی ویتنام منتظر سفر شما به این کشور است و امیدواریم که هر چه زودتر شما را در آنجا ملاقات کنیم./

پایان پیام  

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی