کد خبر : 5457
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در پیامی:

دکتر علی لاریجانی ارتحال آیت‌الله حائری شیرازی را تسلیت گفت

دکتر علی لاریجانی ارتحال آیت‌الله حائری شیرازی را تسلیت گفت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی ارتحال آيت ا... محي الدين حائري شيرازي را تسلیت گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ارتحال آیت الله محی الدین حائری شیرازی را با صدور پیامی تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

ارتحال آیت الله محی الدین حائری شیرازی از روحانیون برجسته انقلاب، نظام و یار دیرین امام و رهبری و استاد اخلاق موجب تاسف و تاثر گردید.

ایشان عالمی جلیل القدر و صاحب نظر در حوزه دین، اخلاق و معارف اسلامی بودند که در محضر درس فقها و مراجع بزرگوار بهاءالدین محلاتی، حضرت امام خمینی (ره) و آیت الله اراکی بهره فراوان بردند و به درجات و مراتب ارزشمندی در حوزه علوم دین و بویژه دروس اخلاق دست یافتند.

آیت الله حائری شیرازی از همان ابتدا وارد فعالیت های سیاسی شدند و در جریان نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (رحمت الله علیه) در استان فارس نقش موثر و با اهمیتی داشتند و در طول مبارزات بارها بازداشت و یا تبعید گردیدند که همه اینها در عزم و اراده راسخ ایشان نقش بسزایی داشت.

این عالم گرانقدر پس از پیروزی انقلاب علاوه بر نشر و ترویج علوم و معارف اسلامی خدمات ارزشمندی از جمله نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و امامت جمعه شیراز به نظام عرضه داشتند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به پیش گاه حضرت بقیه الله اعظم اروحنا و فدا و مقام معظم رهبری، روحانیت و حوزه های علمیه ، مردم شریف استان فارس و بیت مکرم آیت الله حائری شیرازی برای آن عالم ربانی علو درجات و رحمت واصعه الهی از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی./

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، آيت ا

،

محي الدين حائري شيرازي

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی