کد خبر : 5452
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در بیانیه پایانی نشست تروئیکای اتحادیه بین المجالس تاکید شد؛

ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

نشست تروئیکای اتحادیه بین المجالس بیانیه پایانی خود را درباره حمایت از فلسطین صادر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای نشست تروئیکای اتحادیه بین المجالس اسلامی (ایران، عراق و مالی) در پایان نشست خود بیانیه ای برای چگونگی حمایت از فلسطین صادر کردند، متن بیانیه به شرح زیر است:

در پاسخ به تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا در مورد به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی، اجلاس تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به دعوت کریمانه مجلس شورای اسلامی ایران در تاریخ 18/12/2017 مطابق با 27/9/1396 هجری شمسی و 29 ربیع الاول 1439 هجری قمری در تهران تشکیل جلسه داد.

جناب آقایان:

- دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران (رئیس دوره سیزدهم)،

- جناب آقای اسحق سیدی به رئیس مجلس ملی مالی (رئیس دوره دوازدهم)،

- جناب آقای دکتر سلیم الجبوری رئیس مجلس نمایندگان  عراق (رئیس دوره پانزدهم)،

در این اجلاس شرکت داشتند. همچنین اعضای شرکت کننده در کمیته فلسطین و جمعی از سفرای کشورهای اسلامی مقیم تهران در این اجلاس حضور یافتند.

این اجلاس به ریاست جناب آقای دکتر علی لاریجانی و با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز به کار کرد و سپس جناب آقای پروفسور محمود ارول قلیچ دبیرکل اتحادیه به حاضران خوش آمد گفت:

آنگاه سه رئیس محترم مجلس سخنان بسیار مهمی را در این زمینه ایراد کردند که متن سخنان ایشان به عنوان سند اجلاس ضمیمه دیگر اسناد خواهد شد.

بیانیه پایانی اجلاس

1- اعضای ترویکا بیانیه کمیته فلسطین اتحادیه که همزمان با اجلاس ترویکا در تهران تشکیل شد را مورد تائید قرار داده و آن را به عنوان سند مکمل این بیانیه پیوست کردند.

2- اعضای ترویکا به صورت قاطع و غیرقابل گذشت، تصمیم دولت آمریکا را رد کرده و آن را یک تجاوز آشکار به حقوق غیرقابل چشم پوشی ملت فلسطین به شمار می آورند. این تصمیم یک اقدام باطلی است که احساسات همه مسلمانان، مسیحیان و آزادیخواهان جهان را جریحه دار ساخته است.

3- اعضای ترویکا تاکید کردند که ضرورتا باید از مبارزات مستمر ملت فلسطین حمایت همه جانبه به عمل آید و مقاومت در همه ابعاد آن حق قانونی برای تحقق حقوق قانونی ملت فلسطین است. بازگشت آوارگان و برقراری دولت فلسطین به پایتختی قدس در رأس این حقوق قانونی قرار دارد.

4- ترویکا از اتحادیه بین المجالس جهانی می خواهد تا عضویت کنیست رژیم صهیونیستی را لغو کند.

5- ترویکا بر ضرورت آزادی هرچه سریع تر همه فلسطینی های ربوده شده و یا آنانی که در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند و یا کسانی که به صورت اداری توقیف شده اند به ویژه اعضای پارلمان فلسطین، تاکید کرد.

6- ترویکا از کشورهای عضو که روابط سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی برقرار کرده اند می خواهد که تا تصمیم نادرست ایالات متحده در مورد جابجائی سفارت خود به قدس ارتباطات مذکور را تعلیق نمایند.

ترویکا از همه مجالس عضو اتحادیه می خواهد تا به صورت فعال و موثر در سیزدهمین اجلاس روسای مجالس حضور یابند که شعار آن «قدس» خواهد بود و در تاریخ 13-17 ژانویه آینده (23-27 دیماه)  در تهران برگزار خواهد شد./

پایان پیام  

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، نشست اضطراری کمیته فلسطیناخبار مرتبط :

نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد


آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد


ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی