کد خبر : 541
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در آستان مقدس شاهچراغ (ع) همزمان با تحویل سال نو:

دولت و مجلس زمینه حضور فعال مردم در اقتصاد را فراهم کنند

دولت و مجلس زمینه حضور فعال مردم در اقتصاد را فراهم کنند

دکتر علی لاریجانی امروز یکشنبه ( یکم فروردین ماه) با حضور در مراسم تحویل سال نو در آستان مقدس شاهچراغ (ع) افزود: امیدوارم در این لحظات مقدس ونیکو خداوند بهترین ها را بر شما مقدر کند؛ در این لحظات ما با خود محاسبه ای داریم که در سال گذشته چه توفیقاتی و چه کاستی هایی داشتیم و دردرون خود تامل می کنیم که در این لحظاتی که طبیعت لباس نو به تن می کند و عالم حیات جدیدی به خود می گیرد ما هم در احوالات خود تامل می کنیم تا ببینیم باید بر چه مسیری تکیه کنیم و تلاش کنیم چه کارهایی را از زندگی کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه در سالی که گذشت ملت بزرگ ایران در چند زمینه گام های بلند برداشت و توانست توفیقاتی به دست آورد، ادامه داد: یکی از آنها ایجاد امنیت در کشور بود به گونه ای که ملت ما با هوشیاری توانست در این شرایط سخت در منطقه، ایران را امن نگه دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نهادهای حکومتی، ملت و حکومت بر این امر فایق آمدند که ایران اسلامی که مهد تفکر اهل بیت (ع) است و لذا باید آن را صیانت و امنیت آن را برقرار کنند این نعمت بزرگی برای کشور و ملت است.

دکتر لاریجانی به بخش دیگری از پیروزی ملت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: نکته دوم در پیروزی ملت آن بود که در مذاکرات هسته ای توفیق حاصل شد تا کشور از یک گردنه ای عبور کرد، مزاحمت هایی که سال های طولانی غرب و آمریکا علیه ملت ایران درست کردند با دقت، فراست، پشتیبانی و استقامتی که ملت داشت توانست هم دانش هسته ای را در داخل کشور نگه دارد و هم تحریم‌ها از جلوی پای ملت برداشته شود که این کار بزرگ و ارزشمند دیگری بود.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: اقدام بعدی پیروزی ملت که انرژی جدیدی به کشور وارد کرد حضوردر انتخابات و رقم زدن یک حرکت جدید برای کشوربود که این نیز کار کوچکی نبود.

وی تصریح کرد: در این شرایط سخت در منطقه، ملت ایران هم امنیت را در داخل کشور مستقر کرد و هم تحریم ها را برداشتند و هم یک انرژی جدیدی برای کشور به وجود آورند تا حرکتی نو آغاز شود.

دکتر لاریجانی گفت: امید است در این ایام و در این ساعات همه از خداوند در این مکان مقدس بخواهیم این حرکتی که ملت ایران آغاز کرده باعث پویایی، فراخ در زندگی مردم و بهبود شرایط اقتصادی در کشور شود؛ در این نکاتی که مقام معظم رهبری مکرر تاکید نمودند که همه در زمینه اقتصاد مقاومتی، تولید داخل و حرکت اقتصادی مطلوب تلاش کنیم که این یک وظیفه مهم است که حالا ملت زمینه را فراهم و فضا را ایجاد کرده و باید همه تلاش کنند، دولت و مجلس و همه نهادها زمینه های حضورمردم به صورت فعال در اقتصاد را فراهم کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: امید است سال جدید سالی برای حرکت پیش رونده در اقتصاد باشد تا مشکلات مردم در این زمینه حل شود از خداوند متعال می خواهیم که سعادت را نصیب همه شما کند و بهترین ها را در سال جدید نصیب زائران و ملت عزیز کند همچنین از خداوند متعال درخواست داریم ما را قدردان این نعمت بزرگ که خدمت و تعلق خاطر به اهل بیت است قرار دهد و ما را جزو سربازان امام زمان (عج) محسوب کنند./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی