کد خبر : 5407
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع اعضای بنیاد قم پژوهی:

هویت و میراث شهر قم باید حفظ شود

هویت و میراث شهر قم باید حفظ شود

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم حفظ هویت و میراث شهر قم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، عصر امروز (جمعه 10 آذرماه) در جمع اعضای بنیاد قم پژوهی گفت: استان قم از سابقه طولانی تاریخی و فرهنگی برخوردار بوده و نقش آن در تمدن ایران مشهود است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بنیاد قم پژوهی به صورت فعالانه جلسات خود را برگزار می کند، نکته خوبی است که البته باید از گذشته تر اینگونه اقدامات انجام می شد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ هویت شهر قم گفت: در قم بناهای تاریخی و باغ های زیادی وجود داشته که متاسفانه بخش قابل توجهی از باغ ها از بین رفته است، اما باید تدابیری اتخاذ شود تا باغ های باقیمانده حفظ شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: اینکه آداب و رسوم گذشته شهر قم در جایی ثبت و ضبط می شود، نکته خوبی است و به قم شناسنامه می دهد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی شهر قم چندی پیش با رئیس کتابخانه ملی صحبت داشتم تا شعبه ای از این کتابخانه در قم تاسیس شود و این موضوع در حال پیگیری بوده و شاید بتوان موضوع انجمن مفاخر استان قم را نیز به سرانجام رساند.

وی افزود: باید با لحاظ ایده های جدید بافت های قدیمی شهر قم به طور دقیق بعد از شناسایی، حفظ شود. در هر صورت مساعدت ها برای حفظ میراث شهر قم انجام خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز خرسندی از فعالیت های بنیاد قم پژوهی تاکید کرد: برای حفظ هویت شهر قم باید از تمامی ظرفیت ها استفاده شود، البته مساعدت های لازم در این راستا انجام خواهد شد.

گفتنی است در این نشست اعضای بنیاد قم پژوهی گزارشی از فعالیت های این بنیاد و برنامه های آتی این بنیاد را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، بنیاد قم پژوهی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

  ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر ضربه زدن به مواضع ایران در سوریه حرف گزافی است

  مبارزه با مواد مخدر در دنیا متوازن نیست / ناتو مراسم عروسی را در افغانستان بمباران می کند اما از لابراتوارهای تولید هروئین می گذرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی