کد خبر : 5407
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع اعضای بنیاد قم پژوهی:

هویت و میراث شهر قم باید حفظ شود

هویت و میراث شهر قم باید حفظ شود

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم حفظ هویت و میراث شهر قم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، عصر امروز (جمعه 10 آذرماه) در جمع اعضای بنیاد قم پژوهی گفت: استان قم از سابقه طولانی تاریخی و فرهنگی برخوردار بوده و نقش آن در تمدن ایران مشهود است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بنیاد قم پژوهی به صورت فعالانه جلسات خود را برگزار می کند، نکته خوبی است که البته باید از گذشته تر اینگونه اقدامات انجام می شد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ هویت شهر قم گفت: در قم بناهای تاریخی و باغ های زیادی وجود داشته که متاسفانه بخش قابل توجهی از باغ ها از بین رفته است، اما باید تدابیری اتخاذ شود تا باغ های باقیمانده حفظ شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: اینکه آداب و رسوم گذشته شهر قم در جایی ثبت و ضبط می شود، نکته خوبی است و به قم شناسنامه می دهد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی شهر قم چندی پیش با رئیس کتابخانه ملی صحبت داشتم تا شعبه ای از این کتابخانه در قم تاسیس شود و این موضوع در حال پیگیری بوده و شاید بتوان موضوع انجمن مفاخر استان قم را نیز به سرانجام رساند.

وی افزود: باید با لحاظ ایده های جدید بافت های قدیمی شهر قم به طور دقیق بعد از شناسایی، حفظ شود. در هر صورت مساعدت ها برای حفظ میراث شهر قم انجام خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز خرسندی از فعالیت های بنیاد قم پژوهی تاکید کرد: برای حفظ هویت شهر قم باید از تمامی ظرفیت ها استفاده شود، البته مساعدت های لازم در این راستا انجام خواهد شد.

گفتنی است در این نشست اعضای بنیاد قم پژوهی گزارشی از فعالیت های این بنیاد و برنامه های آتی این بنیاد را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، بنیاد قم پژوهی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی