کد خبر : 5402
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدای روحانی قم:

روحانیت همواره در کنار مردم و ملت است/ دشمنان قصد کنار زدن روحانیون از بین مردم را دارند

روحانیت همواره در کنار مردم و ملت است/ دشمنان قصد کنار زدن روحانیون از بین مردم را دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم می تواند نشان دهد که جریان روحانیت زنده است و در مسائلی که به نفع مردم و ملت است، پیشرو می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، در نشست با اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم، گفت: برگزاری کنگره شهدای روحانی کار خوبی است، چرا که روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس حضور موثری داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکیل کنگره شهدای روحانی، عطر معنوی وسیعی در یک شهر و منطقه به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: روحانیت مهمترین نهادی است که دین و معارف اهل بیت را با خلوص به مردم رسانده است. ممکن است جریان های روشنفکری نیز در این زمینه ها کارهایی کرده باشند، اما این موضوعات به صورت موردی بوده است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: کنگره شهدای روحانی می تواند نشان دهد که جریان روحانیت زنده است و در مسائلی که به نفع مردم و ملت است، پیشرو می باشد، حتی زمانی که مشروطه با مشکلاتی روبرو شد، به دلیل برخی از جریان های روشنفکری بود.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: جریان های روشنفکری در زمان تشکیل رژیم صهیونیستی نیز به این موضوع توجه نکردند و حزب توده نیز در آن سال ها از تشکیل این رژیم حمایت کرد و حتی در سال 42 برخی افراد ملی در مقالاتشان می نوشتند "سرزمین اسرائیل" و به اسم "سرزمین فلسطین" اشاره ای نمی کردند.

وی تصریح کرد: جریانی که با انحرافات مقابله می کرد جریان روحانیت بود و آیت الله کاشانی در این زمینه جلسات برگزار می کرد و پیشرو بود، جریان روحانیت همیشه با مردم بوده هاست و شهدایی مانند شهیدان بهشتی، مطهری و باهنر در صدر انقلاب بوده اند، بنابراین اینکه نشان داده شود روحانیت در کنار مردم است، نکته خوبی است، همچنان که در زلزله اخیر کرمانشاه روحانیون در کنار مردم بودند.

دکتر لاریجانی گفت: روحانیت در هر مشکل و مسئله ای در کنار مردم بوده و شهدای روحانی نیز نقش مهمی در انقلاب و دفاع مقدس داشتند و دشمنان قصد دارند روحانیون را کنار بزنند و آنان را مورد آماج حملات قرار می دهند، بنابراین حقایق باید نشان داده شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نقش روحانیون در ایجاد وحدت بی بدیل است، بنابراین هرگونه کمک به برگزاری کنگره شهدای روحانی استان قم باید انجام و از این موضوع حمایت شود.

گفتنی است در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری گفت: روحانیون در زمان دفاع مقدس در زمینه های مختلف فعالیت داشتند و در کنار اقشار مختلف مردم چه در انقلاب و چه در دفاع مقدس حضور داشتند.

این نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: جایگاه امام راحل و روحانیت نقش مهمی درپیروزی رزمندگان اسلام داشت. به طور مثال امام خمینین (ره) دستور دادند شهر مهران باید آزاد شود؛ همین جمله باعث شد جنگ به صورت تکلیفی و عاشورایی شود و تاثیر این فرمان ولی فقیه باعث موفقیت رزمندگاان شد.

وی تصریح کرد: روحانیون در امور تبلیغی و پشتیبانی در دفاع مقدس نقش داشتند و یک بخشی از کادر جنگ بودند، طلبه ها در کارهای تخصصی مانند امور درمانی و فنی، مهندسی نیز به رزمندگان کمک می کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه مقرر شده کنگره شهدای روحانی قم در نهم دی ماه سال جاری برگزار شود و هدف از برگزاری کنگره، تشکیل یک جلسه و همایش نیست، بلکه هدف این است که عطر شهادت و تاثیر ایثارگری های شهدا در جامعه پخش شود.

در این جلسه احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم، صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

شهدای روحانی قم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی