کد خبر : 54
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در افتتاح ۱۲ بیمارستان صحرایی در زاهدان مطرح کرد؛

تاکید بر همراهی دولت و مجلس برای حل مشکلات اعتباری حوزه درمان/ اختصاص سه درصد از درآمدهای نفتی به چند استان محروم در برنامه ششم

تاکید بر همراهی دولت و مجلس برای حل مشکلات اعتباری حوزه درمان/ اختصاص سه درصد از درآمدهای نفتی به چند استان محروم در برنامه ششم

رئیس مجلس خواستار اتخاذ تدابیری برای ساماندهی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان شد.

دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه، 22 آذرماه) با حضور در رزمایش تخصصی و فوق تخصصی افتتاح دوازده بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در زاهدان گفت: ایام فرخنده‌ و با سعادتی است که مجددا در خدمت شما هستم و از آنجائیکه به نوعی هم ولایتی شما محسوب می‌شوم از طرح مشکلات استان سیستان و بلوچستان توسط نمایندگانش استقبال بسیاری می‌کنم چرا که محرومیت زدایی تاثیر بسیاری در سرنوشت ملت دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایه‌های ایران در سیستان و بلوچستان قرار دارد، گفت: باید تلاش کنیم این استان آباد شود.

وی با یادآوری میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: پیامبر به عنوان رحمه للعالمین است یعنی وجودی که مصداق رحمت برای همه محسوب می شود و از نظر فلسفی و خدایی وجود ایشان سبب وصول توفیقات حق تعالی به عالم می‌شود. در واقع این جریان رحمت برای عالم است که در مقابل آن جریان دیگری به نام زحمت در عالم وجود دارد که این دو جریان مخالف یکدیگر هستند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: کسانی در مدرسه محمدی حرکت و تحصیل می‌کنند که جلوه‌ای از رحمت برای مردم باشند این افراد مشکل مردم را حل می‌کنند، سیاستمداران نیز اگر قصد حل مشکل مردم را دارند باید به عنوان رحمتی برای ملت باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سیاستمدارانی مانند وزیر بهداشت و درمان دولت وقت که تلاش می‌کنند مشکلات حوزه‌ی سلامت و بهداشت مردم را حل کنند نمونه‌ای از کسانی هستند که در جریان رحمت قرار می‌گیرند البته کار ایشان بسیار سخت است چرا که با بدهی بسیار در حوزه بهداشت و درمان روبه رو هستند بنابراین دولت و کمیسیون بهداشت و درمان باید تدبیری بیندیشند تا وضعیت این بخش را ساماندهی کنند چرا که به سرنوشت تندرستی مردم وابسته است اما هنوز سامان نیافته است، مجلس و دولت تلاش کرد منابع خوبی برای حوزه سلامت تعبیه کند اما لازم است تصمیمات مهم تری گرفته شود.

وی افزود: دولت و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس باید همت کنند مشکلات این بخش حل شود.

دکتر لاریجانی در ادامه در توضیح جریان رحمت و وحدت گفت: سیاستمداران باید کار خود را بر مبنای حل مسائل مردم که شغل و آبادانی محور آن است قرار دهند البته افرادی هستند که به امور دیگر می‌پردازند و آن‌ها در گروه رحمت الهی قرار می‌گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای با پرچم طرفداری از مسلمانان و سر دادن شعار اشهد ان محمد رسول الله برای مسلمانان زحمت ایجاد کرده‌اند،گفت: تروریست‌ها و جولان آن‌ها نیز از این دسته هستند که ستم بزرگی را ایجاد کردند.

وی ادامه داد: مسئولان بخش های مختلف استان، استاندار، مدیرکل و سایر بخش ها تلاش می‌کنند مشکلات مردم استان را حل کرده چرا که این وظیفه انسانی مسلمانان است تا اعمال خود را روزانه محاسبه کرده و در این صورت در طریق پیامبر حرکت می‌کنند در واقع پیروان صادق پیامبر باید جلوه‌هایی از رحمت را در زندگی خود تسری دهند، این ایام نیز سبب خواهد شد درک بهتری از سلوک پیامبر داشته باشیم.

 

سپاه با علاقه در راستای رفع محرومیت تلاش می‌کند

دکتر لاریجانی در توضیح افتتاح دوازده بیمارستان صحرایی یادآور شد: در گذشته نیز به همراه فرمانده نیروی زمینی سپاه در مناطق دیگر حضور یافتیم و مشخص بود که سپاه با علاقه در راستای رفع محرومیت تلاش می‌کند. مسیر سختی طی شده هرچند وظیفه اصلی سپاه تامین امنیت به خصوص در مقابل دشمن خارجی است اما روحیه انقلابی و مجاهدانه سپاه سبب شده تا این شرایط را برای مردم فراهم کند.

وی افزود: حدود 2 سال پیش نیز که با فرماندهان نیروی زمینی به مناطق جنوبی رفته بودیم اعلام کردند اگر کمک شود زمینه ایجاد بیمارستان ارزان قیمت ثابت را در کشور فراهم می‌کنیم لذا این موضوع را به وزیر بهداشت و درمان نیز ابلاغ کردیم چرا که این ظرفیت در سپاه وجود دارد، مجلس نیز آماده کمک در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری است.

 

حرکت در مسیر آبادانی سیستان و بلوچستان باید شتاب گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه مشکلات، محرومیت استان سیستان و بلوچستان را یادآور شد و گفت: حرکت در مسیر آبادانی این استان باید شتاب گیرد هرچند در سال‌های اخیر پروژه‌های مهمی از سوی دولت و استاندار دنبال شده که مهم‌ترین آن‌ها پروژه‌ گازرسانی و پروژه راه آهن از چابهار به سمت شمال ایران است، علیرغم سختی بسیار، اجرای پروژه‌های مذکور با همت مسئولان پیگیری شده چرا که در آبادانی سیستان و بلوچستان تاثیر خوبی خواهد داشت.

 

تاکید بر سرمایه گذاری بخش دولتی در برخی حوزه ها در برنامه ششم

وی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 96 نیز به پروژه‌هایی که بتوانند سهم قابل توجهی در آبادانی کشور داشته باشند توجه خواهیم کرد، در این راستا شاید لازم باشد خلاف اصل 44 قانون اساسی تا در برخی بخش‌ها دولت را موظف به سرمایه‌گذاری کنیم از این رو بندی را به برنامه ششم توسعه اضافه کردیم که زمینه این اقدامات را فراهم سازد.

 

اختصاص سه درصد از کل درآمدهای نفتی به چند استان محروم در برنامه ششم توسعه

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه مقرر ساختیم که 3 درصد از کل درآمد نفتی غیر از موارد بحرانی برای چند استان که از محرومیت رنج می‌برند هزینه شود لذا امید است با تحقق این منابع به سیستان و بلوچستان هم کمک شود.

دکتر لاریجانی با اشاره به مسئله کم آبی گفت: بسیاری از استان‌های کشور به خصوص استان سیستان و بلوچستان متاثر از کم آبی هستند برای همین منظور باید سرمایه‌گذاری‌ها برای استفاده بهینه در دستور قرار گیرد.

 

تاکید رهبری بر اختصاص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه به سیستان و بلوچستان

وی با یادآوری جلساتی که با مقام معظم رهبری داشته‌اند، گفت: در یکی از جلسات اخیر مقام معظم رهبری نسبت به آبادانی استان سیستان و بلوچستان سفارش ویژه کردند و دستور دادند از صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار به این استان تخصیص یابد بنابراین با تلاش‌هایی که در بخش‌های دیگر کشور صورت گرفته و تحولاتی که در چابهار و مکران انجام شده موجبات آبادانی در آینده را فراهم می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه تاکید بیشتری به عمران و آبادانی استان سیستان و بلوچستان خواهیم کرد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی