کد خبر : 5398
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در همایش شکرانه خدمت در قم:

کاهش اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر صحت ندارد/ اعطای کمک‌های نقدی قابل توجه مردمی به هلال احمر

کاهش اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر صحت ندارد/ اعطای کمک‌های نقدی قابل توجه مردمی به هلال احمر

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه‌های سنواتی به موضوع حمایت از جمعیت هلال احمر توجه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، عصر امروز (پنج شنبه، 9 آذر ماه) در همایش شکرانه خدمت که به دلیل امدادرسانی جمعیت هلال احمر به زائران اربعین حسینی و زلزله‌زدگان غرب کشور برگزار شده بود، گفت: در مراسم اربعین جمعیت هلال احمر خدمات خوبی به زائران ارائه کرد که ارزشمند است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هلال احمر یک نهاد مردمی است و مردمی بودن باعث شده در شرایط سخت از نیروهای داوطلب مردمی استفاده شود و نباید فراموش کرد امکان استفاده از نیروهای داوطلب برای هر دستگاه اجرایی دیگر امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: مردم با اختیار خود عضو جمعیت هلال احمر شده‌اند و در شرایط سخت به کمک هموطنان و حتی سایر انسان‌ها در خارج از کشور می‌روند.

رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به خدمات ارزشمند جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: در برخی رسانه‌های گروهی بعد از زلزله این موضوع گفته شد که اعتماد به جمعیت هلال احمر کم شده است در حالی که این موضوع صحیح نبود و زمانی که از رئیس جمعیت هلال احمر سوال کردم که وضعیت کمک‌های مردمی چگونه بوده است، وی اظهار داشت کمک‌های قابل توجهی از سوی مردم به این سازمان صورت گرفته که قابل قیاس با دیگران نیست البته اینکه همه تلاش برای امدادرسانی کرده‌اند نسخه خوبی است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: حدود 40 میلیارد تومان کمک نقدی از سوی مردم در هلال احمر جمع‌آوری شد و علاوه بر آن کمک‌های غیرنقدی نیز به این سازمان برای کمک به زلزله زدگان ارائه شد که بیانگر اعتماد مردم به هلال احمر است بنابراین این اعتماد نباید در رسانه‌ها کمرنگ شود و رسانه‌ها باید اعتماد مردم را به هلال احمر افزایش دهند.

وی تصریح کرد: باید اعتماد مردم به مراجع مورد اعتماد بیشتر شود و این یک کار عقلانی است چرا که در شرایط حساس باید این سازمان‌ها بار موضوع را حمل کنند.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: عملکرد هلال احمر در امدادرسانی پس از وقوع زلزله خوب بوده و در لحظات اولیه پس از حادثه چادرها در مناطق زلزله زده توزیع شد البته در بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه مانند زلزله ممکن است مقداری پرتی وجود داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به خدمات نیروهای نظامی و سایر دستگاه‌ها به زلزله‌زدگان افزود: اگر خدمات سازمان هلال احمر و سایر ارگان‌ها نبود مشکلات بیشتر می‌شد و جمعیت هلال احمر با علاقه اقدام به کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان در مناطق غربی کشور کرد و این موضوع بر اساس وجدان دینی و انسانی بود که خیلی کار ارزشمندی است.

دکتر لاریجانی گفت: جمعیت هلال احمر باعث می‌شود که همبستگی ملی سامان یابد و عواطف را در هم می‌آمیزد که این کار باارزشی است و بر این اساس سرمایه اجتماعی کشور افزایش می‌یابد بنابراین باید به جمعیت هلال احمر احترام گذاشت و باید حمایت‌ها بیشتر شود، تلویزیون نیز خدمات‌رسانی اعضای جمعیت هلال احمر را نشان دهد.

وی با اشاره به حمایت‌های مجلس از جمعیت هلال احمر افزود: در برنامه ششم توسعه کشور و در بودجه‌های سنواتی به هلال احمر توجه شده و حمایت‌های لازم انجام شده است و از منابع مالی جدید نیز بخشی به طرح کاداستر مربوط به قوه قضائیه اختصاص داده شد و بخشی نیز به جمعیت هلال احمر اختصاص یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید از جمعیت هلال احمر حمایت شود تا در حوادث حساس بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات رسانی را انجام دهد و بنده نیز سفارش‌ها و تأکیدات لازم را برای حمایت بیشتر از هلال احمر انجام خواهم داد تا نیازهای مختلف این سازمان مانند موضوع تقویت بخش ترابری انجام شود.

دکتر لاریجانی یادآور شد: صمیمانه از زحمات جمعیت هلال احمر تشکر می‌کنم چرا که از نزدیک نیز شاهد خدمات این جمعیت مردمی بودم البته تلاش‌های شما به معنای نفی تلاش دیگران نیست و ما قدردان خدمات انجام شده هستیم و موضوعاتی که از سر غیرت دینی و برای خدمت به مردم انجام شود در پیشگاه خداوند یکتا و مردم با ارزش است./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

همایش شکرانه خدمت

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی