کد خبر : 5391
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در صحن مطرح کرد:

واگذاری‌ها به رد دیون دولت منوط شده / وجود اشکالات در اجرای سیاست های اصل ۴۴

واگذاری‌ها به رد دیون دولت منوط شده / وجود اشکالات در اجرای سیاست های اصل ۴۴

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اشکالات وارده در گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ وارد است و باید برای حل آن فکری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 8 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در رابطه با گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در راستای اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، گفت: گزارش کمیسیون به صورت ماده 236 نیز می آید و نشان می‌دهد در اجرای اصل 44 اشکالات اساسی وجود دارد و همین معنا را مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در چند جلد گزارش داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از اصول اساسی اصل 44 قانون اساسی این است که فضای کشور از لحاظ اقتصادی، رقابتی و امکانات اقتصادی در دست مردم قرار گیرد اما شما امکانات دولتی را بابت دیون خود به بخش خصوصی داده‌اید تا کسری بودجه خود را از این طریق حل کنید اما این به معنای اجرای اصل44 قانون اساسی نیست لذا اشکالات کمیسیون درست و وارد است و باید برای رفع آن اقدام شود.

وی ادامه داد: تا این مشکل حل نشود روال اقتصادی کشور درست نخواهد شد لذا کمیسیون ویژه موضوع را در قانون بودجه و موارد مرتبط دیگر را پیگیری کند.

زهرا سعیدی: مالکیت در بخش خصوصی تا زمانی قانونی است که به مردم آسیب وارد نکند/ واگذاری شرکت پلی اکریل قانونی نیست

 همچنین زهرا سعیدی نماینده مبارکه با استناد به قانون اساسی در اخطاری گفت: گزارش قرائت شده کمیسیون ویژه کامل بود به خصوص در مورد صنایعی که انحصاری و منحصر به فرد هستند از جمله شرکت پلی‌اکریل چرا که قانون اصل 44 می‌گوید نظام اقتصادی با برنامه‌ریزی منظم و سریع اصلاح می‌شود.

نماینده مردم مبارکه ادامه داد: مالکیت در بخش خصوصی و دولتی و تعاونی‌ها تا جایی که از محدوده قوانین خارج نشود و به مردم آسیب وارد نکند مورد حمایت قانون جمهوری اسلامی ایران است اما همین شرکت پلی اکریل برای برنامه سوم بوده است یعنی قبل از اصل 44 قانون اساسی لذا واگذاری آن را از طریق دیوان محاسبت دنبال کردیم و سازمان خصوصی می گوید از طریق آنها واگذاری نشده لذا اکنون روند واگذاری  دچار مشکلات بسیاری شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق اصل 44 قانون اساسی کارکنان نباید تا 5 سال بیکار شوند و به فرآیند تولید لطمه وارد شود.

همچنین دکتر لاریجانی در مورد تذکر این نماینده ادامه داد: این مطلب را توضیح داده‌ام و تأکید کرده‌ام واگذاری‌ها به رد دین منوط شده است لذا با این اوصاف شما پیشنهادات خود را به کمیسیون مربوطه ارائه دهید./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رئیس مجلس شورای اسلامی

،

صحن علنی مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی