کد خبر : 5378
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در بدو ورود به تهران:

تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مجمع مجالس آسیایی در حوزه امنیتی گفت: این اجلاس می‌تواند باعث هم‌افزایی در حوزه ثبات و امنیت آسیا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی به ترکیه سفر کرده بود، عصر امروز (پنج شنبه 2 آذر ماه) به تهران بازگشت و در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آنها پاسخ داد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه امروز نگاه‌ها به سمت آسیا بوده که وجود ثبات در آن مهم است، گفت: حوزه امنیت در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفت و ساز و کارهایی برای پیشبرد هم افزایی‌ها در اوضاع امنیتی مطرح شد، همچنین در این اجلاس کمیته‌های مختلفی تشکیل شد که پیشنهادهایی از نظر سیاسی و امنیتی دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این اجلاس، موضوع فلسطین مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: مبارزه با تروریسم بسیار مهم است و از این جهت نقش ایران بسیار برجسته بود که همزمان با سرکوب داعش در سوریه و عراق واقع شد و نگاه‌ها به سمتی بود که مذاکرات برای این موضوعات بسیار مفید است.

وی افزود: همزمان اجلاس سوچی نیز در حال برگزاری بود که امیدواریم همکاری‌ها در آسیا در جهت آبادانی و توسعه کشورها باشد.

اختصاص کمک‌هایی به زلزله‌زدگان در کمیسیون بودجه در جریان بررسی طرح اصلاح بودجه

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشورهای حاضر در این اجلاس به مناسب زلزله غرب کشور ادای احترام کردند، اظهار داشت: به کمیسیون برنامه و بودجه گفته‌ایم در طرح اصلاح بودجه -که هم اکنون در کمیسیون مطرح است- کمک‌هایی از طریق اختصاص برخی ردیف‌ها برای زمین‌لرزه غرب کشور صورت گیرد که در روزهای آتی در مجلس بررسی شود/

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی