کد خبر : 5373
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس کامبوج مطرح کرد؛

ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تمایل ایران به ایجاد همکاری در حوزه کشاورزی با کامبوج است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به ترکیه، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه، اول آذر ماه) در حاشیه دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی با انگون انهل نایب رئیس مجلس کامبوج دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی و ریاست APA برای 2 سال از سوی کامبوج گفت: روابط ایران و کامبوج خوب است و علاقمندیم همزان با گسترش روابط سیاسی، روابط اقتصادی نیز گسترش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تمایل کشورمان در افزایش روابط با کامبوج، اظهار داشت: در حوزه کشاورزی مایلیم از شما برای برقراری مذاکرات با ایران دعوت کنیم.

نایب رئیس مجلس کامبوج: ظرفیت تبادل سرمایه‌گذاران میان ایران و کامبوج در حوزه گردشگری و کشاورزی

انگون انهل نیز در این دیدار از حمایت های پارلمان ایران از پارلمان کامبوج تشکر کرد و گفت: رفتار ایران موجب تقویت روابط دوجانبه شده است از این رو طبق مصوبه مجلس، گروه دوستی پارلمانی کامبوج و ایران را تشکیل دادیم تا از این طریق بتواینم بیشتر گسترش روابط را شاهد بود و تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت افزایش دیدارهای پارلمانی میان دو کشور، عنوان کرد: ایران به لحاظ مالی کمک شایانی به APA کرد که جای تشکر دارد.

نایب رئیس مجلس کامبوج در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کامبوج و ایران دولت های خود را ترغیب به همکاری در حوزه کشاورزی کنند و ما می توانیم در این زمینه به ایران کمک کنیم و از سوی دیگر می خواهیم که شما سرمایه گذاران و گردشگران خود را ترغیب به سفر به کامبوج کنید./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، دهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی