کد خبر : 5349
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع اعضای خانه مطبوعات استان قم؛

رسانه ها باید با بسترسازی به توسعه کشور کمک کنند/کم توجهی مدیران به رسانه ها قابل قبول نیست

رسانه ها باید با بسترسازی به توسعه کشور کمک کنند/کم توجهی مدیران به رسانه ها قابل قبول نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مدیری به رسانه ها کم توجه کند یعنی عقب افتادگی نسبت به شرایط دارد، رسانه ها با بسترسازی و جلب اعتماد مردم باید به توسعه کشور کمک کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در جریان سفر به استان قم، امروز (پنجشنبه، 25 آبان ماه) در دیدار با رئیس خانه مطبوعات قم و مدیرکل ارشاد اسلامی این استان و جمعی از مدیران رسانه ای گفت: فرآیند کار رسانه اگر به نحوی باشد که باعث امیدواری جامعه شود برای کشور مفید است البته این موضوع به این معنی نیست که از انتشار اخباری مانند حوادث جلوگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مساعدت های لازم برای رفع مسائل خانه مطبوعات قم انجام می شود، افزود: انجام کارهای اجرایی بدون همکاری با رسانه ها امکان پذیر نیست و باید تعامل منطقی بین رسانه ها و دستگاه ها وجود داشته باشد چرا که یکی از اهداف دستگاه های اجرایی این است که با همکاری با مردم به توسعه کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه انجام کارهای رسانه ای خیلی مهم است، ادامه داد: اگر مدیری به رسانه ها کم توجه کند یعنی عقب افتادگی نسبت به شرایط دارد. رسانه ها با بسترسازی و جلب اعتماد مردم باید به توسعه کشور کمک کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری در خصوص وضعیت اقتصادی رسانه ها گفت: در وجه تکنیکی، رسانه ها دارای مشکلاتی هستند، خانه مطبوعات ضمن انعکاس مطالبات باید آسیب شناسی درونی انجام دهد تا کارها از لحاظ تکنیکی جذاب شوند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: رسانه های قم با اتاق بازرگانی استان همکاری داشته باشند تا اقدامات بخش تولید منعکس شود.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه رسانه ها باید روی پای خود بایستند، افزود: معمولا در جلسات با خبرنگاران مسائل مختلف بیان می شود بنابراین باید برای رفع مشکلات و مسائل خبرنگاران به یک جمع بندی منسجم رسید.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: رسانه ها روش های ایجاد کار و کارآفرینی را معرفی کنند چراکه حتی در برخی موارد با پول مختصر نیز می توان اقدام به کارآفرینی کرد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودند به جای نشان دادن عکس من در روزنامه ها، عکس یک کشاورز را در روزنامه منعکس کنید. انتشار عکس یک جوان کارآفرین در روزنامه ها اقدام خوبی است که باید اینگونه موضوعات لحاظ شود.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: گاهی برخی جنجال ها در رادیو و تلویزیون مردم را مایوس می کند بنابراین موضوع چینش خبر، یک هنر است چرا که انتشار زیاد اخبار منفی ذهن مردم را خسته می کند.

وی افزود: کار رسانه ها بسیار مهم است و بخشی از نظام تصمیم گیری و اجرا را رسانه ها تشکیل می دهند و با اخبار رسانه ها مسئولان شرایط مردم را درک می کنند.

لازم به ذکر است در این نشست داستانی رئیس خانه مطبوعات استان قم و حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان مسائل خود را بیان کردند که مهم ترین محورهای آن عبارت بود از بیان مشکلات کاری خبرنگاران، مسائل بیمه ای در رسانه ها، کمبود دکه های روزنامه فروشی در قم و لزوم تعامل دادستانی با خبرنگاران.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این جلسه قول مساعد برای بررسی و رسیدگی به مشکلات بیان شده را داد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

رییس مجلس شورای اسلامی

،

خانه مطبوعات استان قم

،

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی