کد خبر : 5329
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه مطرح کرد:

تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه گفت: همکاری‌های خوبی بین ایران و روسیه در امر مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌ایم که نتایج مناسبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز (جمعه 21 مهر) که در راس هیاتی پارلمانی به سن پترزبورگ سفر کرده است، دقایقی قبل با ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس دومای دولتی روسیه اظهار داشت: همکاری‌های خوبی بین دو کشور وجود دارد و از اینکه شما به دنبال افزایش همکاری‌ها هستید، خوشحالیم.

وی ادامه داد: روابط پارلمانی بین دو کشور نیز باید حاصل شود. 

به گفته دکتر لاریجانی، همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی بین دو کشور در سال‌های اخیر مناسب بوده است.

 

همکاری‌های خوبی بین ایران و روسیه در امر مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌ایم

رئیس مجلس شورای اسلامی به همکاری ایران و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: همکاری‌های خوبی بین ایران و روسیه در امر مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌ایم که نتایج مناسبی داشته است.

 

مذاکرات آستانه نشان از موفقیت ایران و روسیه در ایجاد راه‌حل سیاسی در سوریه دارد

وی افزود: از ابتدا معتقد بودیم در سوریه راه‌حل سیاسی وجود دارد، اما برخی کشورها بحران ایجاد کردند؛ درحالی‌که ایستادگی ایران و روسیه راهگشا شد و امروز مذاکرات آستانه نشان از موفقیت ایران و روسیه در ایجاد راه‌حل سیاسی دارد.

دکتر لاریجانی به مبارزه با تروریسم در عراق اشاره کرد و گفت: تروریسم در حال ریشه‌کن شده است اما در سوریه هنوز مبارزه با تروریسم ادامه دارد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار به دغدغه جمهوری اسلامی در خصوص مهاجران تأکید کرد.

وی گفت: مبارزه با تروریسم امری مقطعی نیست؛ دو امر فرهنگی و استفاده ابزاری قدرت‌ها از تروریسم تأثیرگذار و مسیر راه را بحرانی‌تر کرده است؛ بنابراین همکاری‌های ایران و روسیه باید ادامه پیدا کند.

 

آمریکا در مدت اخیر مکرراً توافق هسته‌ای را نقض کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی به مواضع اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا حرکتی را آغاز کرده که سبب بهم‌ریختگی بیشتر در دنیا می‌شود که نمونه آن تحریم روسیه و ایران و مواضع آمریکا درباره توافق هسته‌ای است؛ آمریکا در این مدت اخیر مکرراً توافق هسته‌ای را نقض کرده است. 

دکتر لاریجانی از مواضع روسیه تشکر کرد و گفت: درواقع توافق هسته‌ای یک توافق دوجانبه نبوده است، بلکه توافق بین‌المللی بوده که در قطعنامه شورای امنیت نیز آمده است.

وی تصریح کرد:  اینکه آمریکا بگوید توافق کشورها با تغییر دولت‌ها تغییر می‌کند، حرف کودکانه‌ای است؛ زیرا از این پس هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

 

آمریکا سعی دارد ایران را از منافع اجرای توافق محروم سازد

رئیس مجلس شورای اسلامی به پایبندی ایران به توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای تاکنون بارها اجرای توافق هسته‌ای ایران را مورد تائید قرار داده است، اما آمریکا سعی دارد ایران را از منافع اجرای توافق محروم سازد که در این صورت چیزی از توافق باقی نخواهد ماند.

لاریجانی به سطح همکاری‌های ایران و روسیه اشاره و بر گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری تأکید کرد.

وی اظهار داشت: توریسم بین دو کشور گسترش یافته است، اما باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

رئیس مجلس دومای دولتی روسیه: تاکید بر حضور موثر ایران در معادلات منطقه بخصوص مبارزه با تروریسم و مواد مخدر

در این دیدار آقای ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای دولتی روسیه نیز ضمن خوشامدگویی و استقبال از حضور دکتر لاریجانی در روسیه و شهر سن‌پترزبورگ گفت: امیدوارم این دیدارها استمرار یابد و توافقات جنبه عملی پیدا کند.

ویچسلاو والودین ادامه داد: روابط اقتصادی ایران و روسیه می‌تواند گسترش بیشتری یابد.

وی حضور ایران را در معادلات منطقه بخصوص در امر مبارزه با تروریسم و مواد مخدر مؤثر دانست و به ادامه روابط و همکاری‌های بین دو کشور تأکید کرد.

رئیس دومای دولتی روسیه افزود: زمینه‌های همکاری‌های دو کشور بخصوص پارلمان‌های دو کشور وجود دارد و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی به برگزاری کنفرانس بین‌المللی مبارزه پارلمان‌ها با مواد مخدر در مسکو اشاره کرد و گفت: از حضور ایران در این اجلاس استقبال می‌کنیم و فرصتی است تا دوباره درباره دیدار و در زمینه‌های مورد توافق به گفتگو بپردازیم.

ویچسلاو والودین به تسریع در اجرای توافق بین دو کشور تأکید کرد و گفت: گسترش روابط پارلمانی بین دو کشور برای سرعت بخشیدن طی مراحل قانونی شدن توافقات ضروری است و انجام گفتگو در این زمینه بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیس دومای دولتی روسیه در پایان ضمن تأکید بر مؤثر بودن سخنرانی دکتر لاریجانی در اجلاس همکاری‌های امنیتی و نیز اجلاس اتحادیه بین‌المجالس گفت: در صورت دعوت، مایلیم سال آینده از تهران بازدید و دیداری در این دیدار داشته باشیم که مورد موافقت رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفت./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی