کد خبر : 5312
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در همایش بزرگ عاشوراییان شهرستان اقلید:

بیکاری درد عمومی برای کشور است/تلاش مجاهدانه لازمه تقویت تولید و جذب سرمایه‌ گذاری

بیکاری درد عمومی برای کشور است/تلاش مجاهدانه لازمه تقویت تولید و جذب سرمایه‌ گذاری

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش کشاورزی مورد حمایت مجلس است، گفت: راه مجاهدانه باید در بخش تولید و رشد سرمایه‌ گذاری مد نظر باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در جریان سفر به استان فارس در همایش بزرگ عاشوراییان شهرستان اقلید اظهار کرد: همایش عاشوراییان در ماه محرم یادآور یک نهضت بزرگ است و از این جهت شما این حادثه را تکریم می‌کنید تا در بین ملت این حرکت مجاهدانه تداوم داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری همایش بزرگ عاشوراییان ادامه داد: استعدادهای خوبی در شهرستان اقلید حضور دارند که می‌توان به تلاوت زیبای قرآن کریم توسط یک نوجوان اهل این منطقه اشاره کرد.

دکتر لاریجانی افزود: علما و وعاظ در خصوص نهضت حسینی در جلسات آشنایی پیدا کرده‌اند و مردم نیز با حماسه عاشورا عمیقاً آشنا هستند اما این حادثه بزرگ ابعاد گوناگونی دارد بنابراین برگزاری این همایش‌ها ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: سؤال این است که چرا بعد از رحلت پیامبر (ص) در فاصله کمی، فرزندش را با آن وضعیت به شهادت رساندند؛ این موضوع ساده‌ای نیست.
رئیس نهاد قانونگذاری اظهار کرد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) به ثمر نشست و با رهبری مقام معظم رهبری ادامه پیدا کرده و حدود 40 سال از این انقلاب گذشته و مجاهدت‌های شهدا مانند شهید حججی نشان می‌دهد که حرکت مجاهدانه در کشور زنده است و با وجود مشکلات، مردم به انقلاب تعلق‌خاطر دارند.

دکتر لاریجانی گفت: سؤال این است که آیا امام حسین (ع) راه دیگری نداشت؟ به طور مثال نمی‌توانست توافقی را انجام دهد یا راه دیگری را در پیش بگیرد که با آن وضعیت روبرو نشود؟ بعد از رحلت پیامبر (ص)، معارف دینی در سطوح عمیقی نبود و حواس‌ها جای دیگری می‌رفت و کشورگشایی‌هایی انجام شد؛ درحالی که مسلمانان آمادگی نداشتند و این باعث شده بود که آنها متأثر از فرهنگ‌هایی باشند.
وی افزود: در آن دوران معاویه پوسته‌ای از اسلام برجای گذاشته و حقیقت آن را از بین برده بود. علیه امام علی (ع) دشنام می‌دادند و حتی احادیث را نیز از بین می‌بردند؛ به نحوی که دستگاه سلطنت‌مأبانه‌ای از اسلام بر جای مانده بود و بعد از این زمان، یزید نیز آن ظاهری که از اسلام باقی مانده بود را از بین برد و امور خلاف شرع انجام می‌داد. بنابراین جامعه‌ نیاز به حادثه‌ای داشت تا از درون منقلب شود و چارچوب‌های ذهنی ایجاد شده را به هم بریزد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آن زمان به راحتی بیعت با حضرت مسلم (ع) را مردم کوفه شکستند؛ بنابراین رهنمود شدن مردم به راه صحیح نیاز به یک انقلاب داشت، حادثه عاشورا بسیار مهم است به دلیل اینکه با اقدامات اصلاحی جزئی، در آن زمان جامعه متحول نمی‌شد و عاشورا معجزه‌ای ایجاد کرد که اصلاحات عمیق صورت گرفت. 

دکتر لاریجانی ادامه داد: حادثه عاشورا و خطبه‌های حضرت زینب (س)، جامعه را متحول کرد و بعد از آن قیام‌‌های متفاوتی انجام شد و عاشورا جامعه را منقلب کرد و برای آیندگان نیز مؤثر بود و حرارتی در قلوب مؤمنین ایجاد کرد که همچنان پابرجاست.

وی افزود: پیروان امام حسین (ع) در ماه محرم، یاد، راه و فکر امام (ره) را دنبال می‌کنند و در این‌گونه همایش‌ها مردم با ذکر و یاد امام حسین (ع) و برگزاری مراسم‌ها در این راستا فهم بهتری از زندگی امروز خود پیدا می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون مجاهدت، موفقیت ممکن نیست، گفت: جامعه ما اهل مجاهدت و شهادت است و بر اساس فرمایشات حضرت رسول (ص) و امام علی (ع) اگر کسی لباس جهاد را از تن بیرون بیاورد، لباس ذلت بر تن کرده است.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: اصلاحات واقعی در جامعه باید از عقبه مجاهدت برخوردار باشد؛ ممکن است اصلاحات در زمان‌هایی در بخش‌هایی مانند امنیت، دفاع و اقتصاد باشد.

وی ادامه داد: برای اصلاحات اقتصادی به مدیریت مجاهدانه نیاز است و شرایط اقتصادی بدون برنامه و گذشت به حرکت مجاهدانه متحول نمی‌شود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معضل بیکاری یک درد عمومی برای کشور است، افزود: باید در بخش تولید و سرمایه‌گذاری اقدامات مجاهدانه، انجام و بستر سرمایه‌گذاری فراهم شود.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه شهرستان اقلید مستعد پیشرفت است، گفت: مشکلاتی در بخش جاده‌ای در شهرستان اقلید وجود دارد که باید جاده تعریض شود، اما زمینه‌های خوبی نیز برای جهش اقتصادی در این شهرستان وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی