کد خبر : 5310
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله مدنی در نورآباد ممسنی:

توسعه کشور با صدور بخشنامه ممکن نخواهد بود/ لزوم تقویت تولید و صادرات برای رونق اشتغالزایی

توسعه کشور با صدور بخشنامه ممکن نخواهد بود/ لزوم تقویت تولید و صادرات برای رونق اشتغالزایی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه کشور با بخشنامه صورت نمی‌گیرد، گفت: اشتغالزایی از طریق توجه به تولید و صادرات به وجود می‌آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان فارس سفر کرده، عصر امروز در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله مدنی، شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم در شهرستان نورآباد ممسنی گفت: اینکه توفیق پیدا کردم در این جلسه باشکوه در این شهرستان که شهر شهادت است، شرکت کنم، بسیار خوب است و در این راستا از زحمات دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم‌ها قدردانی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این جلسات که متعلق به شهدا است، منور است و همان‌طور که همه ما می‌دانیم، دستیابی به مقام رفیع شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود.

جامعه ما نیازمند روحیه مجاهدت است

دکتر لاریجانی با گرامیداشت یاد شهدای شهرستان‌های ممسنی و رستم افزود: شهدا نقش مهمی در تعالی انقلاب اسلامی داشتند، امروز جامعه ما نیازمند روحیه مجاهدت است و حضور در مراسماتی که متعلق به شهدا است، باعث می‌شود که یادمان نرود که چه خون‌های باارزشی در راه انقلاب ریخته شده است.

رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به شخصیت والای شهید آیت‌الله مدنی تصریح کرد: آیت‌الله مدنی از چهره‌های برجسته انقلاب محسوب می‌شوند.

وی گفت: گاهی عالمانی در دانشگاه هستند که کار علمی ارزشمند انجام می‌دهند، اما این افراد در اجتماع مجاهدتی نداشته‌اند؛ بنابراین در متحول کردن جامعه نقش مهمی ندارند. همچنین افرادی اهل عرفان هستند که به دلیل گوشه‌نشینی و عزلت، دور از مردم هستند و نمی‌توانند مردم را رو به جلو پیش ببرند؛ در حالی که آیت‌الله مدنی سه خصوصیت داشتند و عالمی وارسته و پرتحرک در نجف و قم بودند و همچنین از وارستگی معنوی عجیبی برخوردار بودند که پخش صحبت‌های ایشان از تلویزیون بسیار جذاب است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه آیت‌الله مدنی شخص مجاهدی بودند، افزود: شهید آیت‌الله مدنی از خود جانفشانی و جان خود را نیز تقدیم انقلاب کردند، امام خمینی (ره) نیز این خصوصیات را داشتند و علاوه بر اینکه مرجع بودند، اهل معنویات و مجاهدت فی‌سبیل‌الله بودند و شاگردان امام راحل مانند شهیدان مطهری، بهشتی، مدنی و باهنر نیز این‌گونه بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم و شهید حججی اظهار کرد: این‌گونه شهادت‌ها بیانگر این است که حرکت مجاهدت در کشور ما زنده است. در زمان انقلاب نیز امام راحل، جلودار و مردم پشت سر ایشان بودند و با شهادت بود که انقلاب به ثمر نشست؛ علی‌رغم اینکه شرق و غرب در برابر ما دسیسه می‌چیدند، اما غیرت انقلابی و مجاهدت شهدا باعث شد که کشور ما دارای وجهه شود و دشمنان فکر نکنند که با تَشَر زدن، مردم از میدان می‌روند.

وی تصریح کرد: ملت نشان دادند که پای انقلاب ایستاده‌اند، خون شهدا و مجاهدت آنان در دفاع از کشور نقش مهمی داشت و امروز ایران اسلامی با وجود ناامنی در منطقه، از امنیت پایدار برخودار است. البته تروریست‌ها امروز نیز دشمن ایران هستند، اما وجهه ایستادگی و مجاهدتی که مردم ایران نشان دادند، باعث شد تا کسی نتواند علیه ما جلو بیاید. گاهی مسئولان آمریکایی حرف‌های بزرگتر از دهنشان می‌زنند، اما خودشان نیز می‌دانند ملت ایران ایستاده و مقاوم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرایط منطقه‌ای و بین‌الملل امروز تغییراتی داشته، البته مسائل اقتصادی کشور نیز همراه با پیچیدگی‌هایی است که باید به این موضوعات توجه شود.

مردم را با وعده‌ های بلاوجه نباید معطل کرد/ با مردم باید روراست بود

دکتر لاریجانی با اشاره به بیان مشکلات منطقه نورآباد ممسنی از سوی امام جمعه این شهر گفت: بنده نمی‌خواهم وعده بلاوجه بدهم به دلیل اینکه این راه و رسم مردانگی نیست که مردم را با وعده‌ای که قابل حل نیست، معطل کرد. بنابراین فکر می‌کنم باید با مردم در زمینه بیان شرایط کشور روراست بود و آن میزان از مشکلات را که می‌توان حل کرد، به مردم وعده داد.

وی افزود: چند نکته در مسائل اقتصادی کشور وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد؛ نکته اول اینکه ایران اسلامی از منابع خوبی در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز و معادن برخوردار است و همین استان فارس معادن خوبی دارد، اما از گذشته تحریم‌هایی وجود داشت و تحریم‌های اخیر نیز یک مقدار فشاری ایجاد کرد. باید عنوان کرد که وضعیت ما در حدود دو سال آینده بهتر می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی