کد خبر : 531
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری خانه ملت:

پیشینه طرح ها و لوایح مجلس توسط خبرگزاری خانه ملت بررسی کارشناسی شود

پیشینه طرح ها و لوایح مجلس توسط خبرگزاری خانه ملت بررسی کارشناسی شود

 

 

 

 

دکتر علی لاریجانی در دیدار نوروزی با اعضای تحریریه خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه این مجموعه در سال گذشته  خوب کار کرده است، اظهار داشت: خبرگزاری خانه ملت، برای قوه مقننه رسانه مستندی است. ممکن است رسانه های دیگر به لحاظ حجم خبر از این رسانه تولید بیشتری داشته باشند ولی مهم این است که  این خبرگزاری ویژه اخبار پارلمان ایران است و هر کسی خبر مستندی بخواهد باید به این سایت مراجعه کند.

وضعیت خبرنگاران سامان بگیرد

رئیس دستگاه قانون گذاری کشور همچنین  گفت: معمولا بخش خبرنگاران و هنرمندان در کشور سامان مناسبی ندارد و از حیث سوابق و آینده شغلی وضعیت خبرنگاران شبیه هنرمندان است

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر مسئول خانه ملت تاکید کرد: پیگیری کنید وضعیت مناسب محقق شود .

انعکاس اخبار مهم پارلمان های جهان درخانه ملت

رییس قوه مقننه در ادامه صحبت های خود نیز گفت:  کاری که می توان انجام داد که در رسانه های داخلی نمونه آن وجود ندارد این است که اخبار پارلمان های دنیا منعکس شود. در پارلمان های دنیا تصمیمات مهمی گرفته می شود، که در داخل کشور انعکاسی پیدا نمی کند، اگر خبرگزاری خانه ملت بتواند این اخبار را پوشش دهد  می تواند مفید واقع شود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: به طور مثال می توان  زمانی که قانون مهمی در یکی از پارلمان های دنیا تصویب می شود ، جزییات و چرایی آن را منعکس کرد. این تصمیمات هم برای داخل کشور مهم است و هم نمایندگان مطلع می شوند همکارانشان در سراسر دنیا چه تصمیمانی می گیرند.

رییس مجلس شورای اسلامی هم چنین خاطر نشان کرد: خبرگزاری خانه ملت می تواند در انعکاس اخبار و تجربیات دیگر کشورها در زمینه  مسائل اقتصادی و امور مربوط به تسهیل و تقویت سرمایه گذاری فعال باشد که در صورت لزوم مطالعه این دست از مطالب برای نمایندگان نیز مفید خواهد بود.

عقبه طرح های مطروحه در مجلس کاوش شود

دکتر لاریجانی همچنین توصیه کرد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس 15 نفر نمایندگان مجلس می توانند در هر زمینه ای طرح ارائه کنند.خوب است کاوش شود که چرا این طرح ارائه شد و بر اساس چه نیاز و مطالعه ای چنین اقدامی صورت گرفت. بررسی شود آیا زمینه اقتصادی و اجرایی برای این طرح دیده شد است یا خیر.

وی ادامه داد: نوشتن طرح با 15 نفر کار سختی نیست اما عقبه آن خیلی مهم است. بررسی این چنینی طرح ها باعث می شود که ما نمایندگان آرام آرام یاد بگیریم برای ارائه طرحی مطالعات زیادی داشته باشیم.

دکتر لاریجانی خاطر نشان کرد:خبرنگاران خانه ملت می توانند جستجوگر باشند و  ضمن اینکه بررسی می کنند پیشنه طرح های چیست به صورت مستمر کار را به لحاظ فکری جلو ببرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در انتها سایت خبرگزاری خانه ملت را ارزیابی کرد و گفت: ساختار سایت جای کار دارد و باید با متخصصین کار مشورت کرد تا میزان جذابیت سایت به لحاظ هنری افزایش یابد. باید دید خوراکی که تهیه می شود چگونه به لحاظ هنری جذاب می شود. چرا که اولین نکته ای که باعث می شود فردی جذب رسانه شود ساختار هنری کار است.

دکتر لاریجانی همچنین بر لزوم استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای انتشار و توزیع بهتر اخبار در این خبرگزاری تاکید کرد.

ارائه گزارشی از روند کار خانه ملت به رئیس مجلس

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مهدی کیایی ، مدیر کل روابط عمومی و امور فرهنگی مجلس و مدیر مسئول خبرگزاری خانه ملت در ابتدای دیدار نوروزی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعضای تحریریه خبرگزاری ، ضمن تبریک سال نو گزارشی از وضعیت این رسانه ارائه کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی