کد خبر : 5306
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران در شیراز:

مذاکرات در موضوع هسته‌ای پایان یافته است/پایبندی به برجام مشروط به تأمین منافع ایران است

مذاکرات در موضوع هسته‌ای پایان یافته است/پایبندی به برجام مشروط به تأمین منافع ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تا وقتی که منافع ما در برجام تأمین شود ما آن را قبول داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که امروز (چهارشنبه، 12 مهرماه) به استان فارس سفر کرده است، پس از زیارت حرم مطهر حضرت شاه چراغ (ع) در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اهداف سفر ما به استان فارس حضور در چند شهر این استان است و با توجه به نظر نمایندگان این استان در مجلس در مناسبت‌های چند شهر شرکت خواهیم کرد و همچنین از نزدیک مشکلات برخی از شهرستان‌ها بررسی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از بررسی مسائل و مشکلات شهرها تلاش می‌شود که در بودجه سنواتی و طرح‌ها و لوایح در این رابطه تدابیری اتخاذ شود، یکی از وظایف ما این است که اقتصاد کشور در مسیر تندشونده‌ای قرار بگیرد که مشکلاتی مانند بیکاری رفع شود البته در این راستا تلاش‌هایی انجام شده و قوانینی برای تسهیل فضای کسب و کار وجود دارد و در احکام برنامه ششم توسعه سرمایه‌گذاری تسهیل شده است.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: باید با حضور در شهرستان‌ها از نزدیک در جریان امور قرار گرفت که قوانین مصوب در مقام عمل به چه وضعیتی رسیده است و اگر مشکلاتی در این رابطه وجود دارد باید مشکلات حل شود.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه باید بازخورد قوانین در مقام عمل دیده شود، افزود: بعد از انجام بررسی‌ها باید برای رفع مشکلات و کمبودها تدبیر اتخاذ شود.

وی در خصوص این موضوع که آیا برجام قابل مذاکره است، گفت: آقای ظریف چند بار در این زمینه پاسخ دادند و حرف‌های وزیر خارجه درست است چون وقتی یک مذاکرات طولانی انجام شده و نهایتاً توافقی حاصل شده که جنبه بین‌المللی پیدا کرده و به مصوبه شورای امنیت مستند شده است بنابراین پروژه مذکور تمام شده و اگر بحثی می‌خواهد انجام شود باید موضوع جدید مطرح شود که مشاهده شود آیا طرفین مایل به مذاکره هستند یا نه.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در موضوع هسته‌ای مذاکرات ما پایان پذیرفته و حرف‌هایی که آمریکایی‌ها می‌زنند بیشتر برای یک نوع چانه‌زنی است که بتوانند امکان بیشتری برای خودشان فراهم کنند البته مسیر اشتباهی طی می‌کند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: تا جایی که با مسئولان اروپایی مذاکره داشته‌ام استنباط می‌کنم آنها نیز اشکال در روش سیاسی آمریکا را درک کرده‌اند و صراحتا می‌گویند ما مستقلا تصمیم می‌گیریم و معتقدند که برجام باید وجود داشته باشد البته در عالم سیاست باید این موضوعات را به صورت لحظه ای رصد کرد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: ما در برجام منافعی تعریف کرده‌ایم که تا وقتی آن منافع تأمین شود ما برجام را قبول داریم لاکن اگر طرف مقابل به برجام پایبند نباشد و به منافع ما لطمه زند آن موقع ما باید ما به ازای آن را در نظر بگیریم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی