کد خبر : 5280
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس مالزی:

ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

دکتر لاریجانی با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در ایجاد محدودیت هایی برای نمازگزاران مسجدالاقصی گفت: تمام کشورها باید به مسئله فلسطین حساس بوده و به آن توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه 13 مرداد) با تان سری پاندیکار امین حاجی مولیا رئیس مجلس مالزی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه کشور مالزی جایگاه بسیار مهمی در جهان اسلام دارد، گفت: خوشبختانه دو کشور در مسائل مختلف دارای نظرات مشترک هستند.

وی با تقدیر از حضور پررنگ کشور مالزی در کنفرانس اخیر فلسطین در تهران افزود: تمام کشورها باید به مسئله فلسطین حساس بوده و به آن توجه کنند، به ویژه اخیرا که رژیم صهیونیستی محدودیت هایی را برای نمازگزاران مسجدالاقصی ایجاد کرده و این رژیم به دنبال آن است تا بافت جمعیتی قدس را برهم بزند.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی آمادگی لازم برای گسترش روابط و تعاملات در حوزه انرژی و تکنولوژی های نو را دارد، تصریح کرد: قطعا سفر هیات پارلمانی مالزی به تهران در گسترش روابط تجاری دو کشور گام مهمی محسوب می شود، از این رو توجه به این مسائل به ویژه انجام گفت وگوهای تخصصی در زمینه انرژی مثبت است.

دکتر علی لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه پس از توافق هسته ای زمینه های خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری فراهم شد و در این میان برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی فعالیت تجاری خود را با جمهوری اسلامی گسترش دادند و ما در این عرصه علاقه مند به تقویت همکاری با کشورهای اسلامی  به ویژه مالزی هستیم.

وی با اشاره به بحران های تروریستی و امنیتی در منطقه گفت: در شرایط کنونی منطقه دچار یک آشفتگی از نظر امنیتی است و در این عرصه برخی کشورها نمی گذارند که این معضل حل شود. البته در ظاهر شعارهایی برای مبارزه می دهند اما در باطن به تروریست ها کمک می کنند، از این رو کشورهای مستقل و صلح طلبی مانند مالزی می توانند در حل این مشکلات اثرگذار باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه با وجود همه مشکلات امنیتی و تروریستی در منطقه، جمهوری اسلامی ایران از یک امنیت پایدار برخوردار است که از این فرصت می توان برای گسترش سرمایه گذاری ها استفاده کرد.

رئیس مجلس مالزی: مالزی در مسائل جهان اسلام در کنار ایران است

در این دیدار تان سری پاندیکار امین حاجی مولیا رئیس مجلس مالزی با اشاره به روابط گسترده و مثبت ایران و مالزی گفت: کشور مالزی همواره در مسائل مختلف از جمله موضوع فلسطین و موضوعات جهان اسلام در کنار ایران بوده است.

وی بر لزوم گسترش روابط و همکاری ها به ویژه در حوزه انرژی تاکید کرد و افزود: در این رابطه باید گفت وگوهای تخصصی و فنی میان دو کشور صورت گیرد.

رئیس مجلس مالزی با اشاره به وجود مشکلات و بحران های امنیتی در منطقه و حتی در برخی نقاط کشور مالزی گفت: قطعاً کشورهای منطقه باید برای حل این بحران ها، با یکدیگر همکاری داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی