کد خبر : 5280
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس مالزی:

ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

دکتر لاریجانی با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در ایجاد محدودیت هایی برای نمازگزاران مسجدالاقصی گفت: تمام کشورها باید به مسئله فلسطین حساس بوده و به آن توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه 13 مرداد) با تان سری پاندیکار امین حاجی مولیا رئیس مجلس مالزی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه کشور مالزی جایگاه بسیار مهمی در جهان اسلام دارد، گفت: خوشبختانه دو کشور در مسائل مختلف دارای نظرات مشترک هستند.

وی با تقدیر از حضور پررنگ کشور مالزی در کنفرانس اخیر فلسطین در تهران افزود: تمام کشورها باید به مسئله فلسطین حساس بوده و به آن توجه کنند، به ویژه اخیرا که رژیم صهیونیستی محدودیت هایی را برای نمازگزاران مسجدالاقصی ایجاد کرده و این رژیم به دنبال آن است تا بافت جمعیتی قدس را برهم بزند.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی آمادگی لازم برای گسترش روابط و تعاملات در حوزه انرژی و تکنولوژی های نو را دارد، تصریح کرد: قطعا سفر هیات پارلمانی مالزی به تهران در گسترش روابط تجاری دو کشور گام مهمی محسوب می شود، از این رو توجه به این مسائل به ویژه انجام گفت وگوهای تخصصی در زمینه انرژی مثبت است.

دکتر علی لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه پس از توافق هسته ای زمینه های خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری فراهم شد و در این میان برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی فعالیت تجاری خود را با جمهوری اسلامی گسترش دادند و ما در این عرصه علاقه مند به تقویت همکاری با کشورهای اسلامی  به ویژه مالزی هستیم.

وی با اشاره به بحران های تروریستی و امنیتی در منطقه گفت: در شرایط کنونی منطقه دچار یک آشفتگی از نظر امنیتی است و در این عرصه برخی کشورها نمی گذارند که این معضل حل شود. البته در ظاهر شعارهایی برای مبارزه می دهند اما در باطن به تروریست ها کمک می کنند، از این رو کشورهای مستقل و صلح طلبی مانند مالزی می توانند در حل این مشکلات اثرگذار باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه با وجود همه مشکلات امنیتی و تروریستی در منطقه، جمهوری اسلامی ایران از یک امنیت پایدار برخوردار است که از این فرصت می توان برای گسترش سرمایه گذاری ها استفاده کرد.

رئیس مجلس مالزی: مالزی در مسائل جهان اسلام در کنار ایران است

در این دیدار تان سری پاندیکار امین حاجی مولیا رئیس مجلس مالزی با اشاره به روابط گسترده و مثبت ایران و مالزی گفت: کشور مالزی همواره در مسائل مختلف از جمله موضوع فلسطین و موضوعات جهان اسلام در کنار ایران بوده است.

وی بر لزوم گسترش روابط و همکاری ها به ویژه در حوزه انرژی تاکید کرد و افزود: در این رابطه باید گفت وگوهای تخصصی و فنی میان دو کشور صورت گیرد.

رئیس مجلس مالزی با اشاره به وجود مشکلات و بحران های امنیتی در منطقه و حتی در برخی نقاط کشور مالزی گفت: قطعاً کشورهای منطقه باید برای حل این بحران ها، با یکدیگر همکاری داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی