کد خبر : 5259
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

برچیده شدن تروریسم داعش در عراق کاری ماندگار است/ مبارزه با تروریسم همت بلند، ایثار و از خودگذشتگی می‌خواهد

برچیده شدن تروریسم داعش در عراق کاری ماندگار است/ مبارزه با تروریسم همت بلند، ایثار و از خودگذشتگی می‌خواهد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برچیده شدن تروریسم داعش در عراق حادثه ای بزرگ و کاری ماندگار است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است امروز (پنجشنبه 22 تیرماه) ، در آئین افتتاح و بهره برداری تقاطع غیرهمسطح شهدای مدافع حرم قم و آغاز عملیات اجرایی ساخت 8 مجموعه ورزشی در مناطق هشت گانه قم گفت: ساخت این تقاطع غیرهمسطح باعث رفع یکی از گره های ترافیکی شهر قم شد و در این راستا معاونت عمرانی شهرداری قم کارها را به موقع سامان داد و انصافا کارهای عمرانی قم در شهرداری و همچنین با حمایت شورای شهر پیگیری می شود و به رونق و آبادانی در قم کمک کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامگذاری تقاطع غیرهمسطح به نام شهدای مدافع حرم اقدام خوبی است به دلیل اینکه این شهدا حق بزرگی بر گردن مردم ایران و ملل دیگر منطقه دارند.

وی ادامه داد: برای مبارزه با تروریسم به همت بلند و از خودگذشتگی نیاز است و ملت ایران این از خودگذشتگی را داشت و به کمک مردم سوریه و عراق رفت تا این تروریسم بدخیم برچیده شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه همت بلند لازمه ی مبارزه با تروریسم بدخیم داعش است، ادامه داد: برچیده شدن تروریسم داعش در عراق یک حادثه بزرگ و کاری ماندگار است.

 

کمک های ایران در عراق و سوریه کار ماندگاری در تاریخ منطقه رقم زد

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: البته در برچیده شدن تروریسم داعش در عراق همت ملت و ارتش کشور عراق و فتوای آیت الله سیستانی کمک کرد تا این فتنه بزرگ در منطقه برچیده شود، کمک های جمهوری اسلامی از روز اول در عراق و سوریه باعث شد کار ماندگاری در تاریخ منطقه رقم بخورد، البته دیگران زیاد صحبت می کنند و ائتلاف ایجاد می کنند اما در مقام عمل و در روی زمین کار مهمی از آنان دیده نمی شود و این جمهوری اسلامی و نیروهای قدس بود که به کمک مردم عراق و سوریه شتافتند و این افتخار را در تاریخ ماندگار کردند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: شهدای ایران، عراق و سایر ملت ها در مبارزه با تروریسم جزو بهترین شهدا هستند، این شهدا در خارج از وطن برای ارزش های مهم دین اسلام و همچنین برای انقلابی که مربوط به آنان است ایثار کردند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: ساخت 8 مجموعه ورزشی در شهر قم اقدام خوبی خواهد بود به دلیل اینکه سرانه ورزشی در قم به طور نسبی کم است بنابراین با فهم درستی از این موضوع ساخت مجموعه های ورزشی کار به قاعده ای است.

وی با بیان اینکه تلاش های صورت گرفته در زمینه آبادانی قم روز به روز در حال تجلی است، گفت: پروژه مهم خط راه آهن تهران- قم- اصفهان از طریق فاینانس در حال انجام است و اتصالات خوبی در زمینه ریلی به این راه آهن در شهر قم انجام شده تا دسترسی ها به بخش های دیگر شهر تسهیل شود.

دکتر لاریجانی با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در قم گفت: در نشست با وزیر راه و شهرسازی به مسائل فرودگاه شهر قم رسیدگی شد تا قم صاحب فرودگاه شود، همچنین گرفتاری های طرح حرم تا جمکران مورد توجه قرار گرفت.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: در سال اخیر گام های خوبی برای رفع مشکلات در قم برداشته شده و با توجه به اینکه اختلاف نظری بین شهرداری قم و وزارت راه و شهرسازی در زمینه پروژه ها وجود داشت در نشستی با بررسی موضوع موافقت وزارت راه و شهرسازی اخذ شد تا پروژه حرم تا جمکران تکمیل شود.

دکتر لاریجانی افزود: بعد از به هم ریختگی هایی که از لحاظ مالی در شهرداری قم وجود داشت، شهرداری قم تلاش هایی برای ساماندهی مالی و دیگر امور انجام داد و کمک کرد بدهی ها تامین و عقب ماندگی کارها جبران شود.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش شهر قم، خیابان ها دیگر کشش بار ترافیکی را نداشتند و لازم بود با رویکرد عاقلانه و عالمانه کارها رو به جلو رود که این نویدبخش آینده برای استان قم است.

 

ضرورت رسیدگی به مسائل فرهنگی و ورزشی در مناطق محروم قم

دکتر لاریجانی ادامه داد: رسیدگی به مسائل فرهنگی و ورزشی در مناطق محروم قم و همچنین ساخت پارک ها و فراهم آوردن امکانات در قم ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در قم اقدام مناسبی است که در این رابطه شهردار و استاندار مساعدت های خوبی داشته اند و ساخت این بیمارستان یک کار ارزشمند است و امیدوارم در دولت جدید نیز حمایت ها برای پیشرفت قم وجود داشته باشد.

دکتر لاریجانی افزود: آقایان امیرآبادی و ذوالنوری دیگر نمایندگان شهر مقدس قم نیز پیگیر کارها هستند تا شرایط برای آبادانی قم بیشتر فراهم شود.

وی ادامه داد: توصیه می کنم که از امکان فاینانس استفاده شود، برخی از کشورها خطوط فاینانس ایجاد کرده اند و حدود 8 میلیارد دلار میزان خط اعتباری فاینانس کره جنوبی است البته این امکان برای برخی کشورهای اروپایی دیگر نیز وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوب شدن احداث خط B مترو قم گفت: امیدوارم آبادانی قم باعث شود که مشکلات بیکاری در این شهر کاهش یابد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی