کد خبر : 524
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی:

آماده سازی طرحی درمجلس در زمینه بانکداری بدون ربا/ اختصاص بودجه قابل توجه برای تقویت بنیه دفاعی در لایحه۹۵

آماده سازی طرحی درمجلس در زمینه بانکداری بدون ربا/ اختصاص بودجه قابل توجه برای تقویت بنیه دفاعی در لایحه۹۵

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان قم سفر کرده است امروز (پنجشنبه، 19 فروردین‌ماه) با آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

براساس این گزارش آیت الله العظمی نوری همدانی با تبریک سال جدید و سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: از بیان گزارشات شما در خصوص مسائل کشور تشکر می‌کنم.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی: آمریکایی ها به دنبال ایجاد مشکل و تفرقه بین مسلمانان هستند

آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به مسائل بین الملل گفت: دشمنان اسلام سال به سال مجهزتر می‌شوند و در رابطه با جریانات سوریه و مسائل منطقه نباید به حرف‌های آمریکایی‌ها اعتماد کرد به دلیل اینکه آمریکایی‌ها متناقض حرف می‌زنند و شان آن‌ها ایجاد مشکل و تفرقه بین مسلمانان است که باید در این زمینه بیدار بود.

وی افزود: وجهه ایران در عرصه بین الملل بسیار بالا است.

آیت الله العظمی نوری همدانی در خصوص مسائل بانکی گفت: باید رفع مشکلات بانکی به لحاظ زمانی طولانی نشود و در خصوص جریمه‌های تاخیر باید از راهکارهایی مانند رهن و اخذ ضمانت معتبر استفاده شود و موضوع اخذ جریمه دیرکرد بانکی رفع شود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار دکتر لاریجانی با تبریک سال جدید به آیت الله العظمی نوری همدانی گزارشی از عملکرد قوه مقننه ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه یک سالی است در مجلس در خصوص طرح بانکداری بدون ربا کارهایی صورت گرفته و طرحی آماده شده، نسخه‌ای از این گزارش را همراه با نامه‌ای تقدیم شما می‌کنم تا مطالعه بفرمایید البته این طرح هنوز به تصویب نرسیده و باید بیشتر روی آن کار شود.

دکتر لاریجانی افزود: در حوزه مسائل منطقه‌ای وضعیت بهتر شده و پیشرفت‌هایی در مسائل سوریه حاصل شده و تروریست‌ها تا حد زیادی کنار زده شده‌اند و در حلب سوریه پیشرفت‌ها خوب بوده است.

وی افزود: در حال حاضر مذاکراتی در رابطه با مسائل مذکور در جریان است و تصور من این است که بحث‌های سیاسی برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای در کشورهایی مانند سوریه و بحرین امسال جدی‌تر می‌شود و باید در این زمینه از دیپلماسی فعال‌تری برخوردار باشیم تا ان‌شاءالله مشکلات منطقه برطرف شود.

رئیس نهاد قانونگذاری در خصوص موضوعات اقتصادی گفت: بعد از بحث‌های هسته ای فروش نفت پیشرفت داشته و در حال حاضر یک میلیون و 700 هزار بشکه نفت به فروش می‌رسد و در مجموع دو میلیون و300 هزار بشکه معیانات گازی و نفت صادر می شود.

دکتر لاریجانی افزود: فضای سیاسی کشور باید به نحوی باشد که سرمایه‌گذاران امیدوارکننده کار کنند، البته هنوز فضای رکود وجود دارد و باید با ایجاد ثبات بیشتر سرمایه‌گذاری شود البته مشکلاتی در اجرای توافق هسته‌ای است که باید رفع شود.

 

برای تقویت بنیه دفاعی در لایحه 95، بودجه نسبتا قابل توجهی اختصاص داده شده است

وی گفت: با توجه به تاخیر در ارائه بودجه از یکشنبه هفته آینده بودجه در مجلس بررسی می‌شود و در بودجه تلاش شده تا در اعتبارات بخش های فرهنگی و دینی تقویتی حاصل شود و همچنین از بخش بهداشت و درمان پشتیبانی و در تولید و صادرات رونق ایجاد شود و از صادرکنندگان حمایت شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: به دلیل خشکسالی های چند سال اخیر به موضوع آب توجه شده و با توجه به اجازه مقام معظم رهبری 500 میلیون دلار برای رفع مشکل در زمینه کمبود آب به روستاها اختصاص خواهد شد تا صرف لوله‌کشی آب شود. البته برای تقویت بنیه دفاعی نیز بودجه نسبتا قابل توجهی اختصاص داده شده و تغییرات در بودجه متناسب با شرایط دیده شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص برنامه ششم توسعه مواد تکراری جدا شده و تا پایان فعالیت این مجلس ان‌شاءالله کارها در این خصوص به پایان می‌رسد البته خود برنامه ششم دارای مشکلاتی است که امیدوارم رفع شود و اگر در پایان این دوره موضوع حل نشود در دوره فعالیت مجلس دهم پیگیری و انجام خواهد شد./

پایان پیام  

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی