کد خبر : 523
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران؛

تمامی دستگاه‌ها برای حمایت و رونق تولید تلاش کنند/ ضرورت تسریع در خروج از رکود اقتصادی

تمامی دستگاه‌ها برای حمایت و رونق تولید تلاش کنند/ ضرورت تسریع در خروج از رکود اقتصادی

دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است امروز (پنجشنبه، 19 فروردین‌ماه) در جمع خبرنگاران گفت: با گروه‌ها و شخصیت‌ها در صنوف مختلف دیدارها و گفت‌وگوهایی داشتم و به صورت اجمالی مسائل در حوزه‌های مختلف بیان شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز فضای رکود در کشور حاکم است، ادامه داد: انتظار می رود یک حرکت جدی‌تر در این رابطه انجام شود که نیازمند پیگیری و تدابیر اجرایی مناسب است.

دکتر لاریجانی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند ستادی برای اجرای اقتصادی مقاومتی در نظر گرفته شود تا کار با تحرک بیشتری انجام شود، در حدود 2 سال گذشته مصوبه‌ای قانونی برای تشکیل ستاد فرا قوه‌ای در رابطه با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود داشته تا با همبستگی و حمایت همه جانبه کار انجام شود و در این زمینه با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور کارها آغاز شده است.

 

بعد از مذاکرات هسته‌ای باید رونق در اقتصاد به وجود آید

رئیس مجلس افزود: مسئله مذکور یک موضوعی است که باید به طور جدی پیگیری شود و بعد از مذاکرات هسته‌ای باید رونق در اقتصاد به وجود آید یعنی در فضای امیدوار کننده و خالی از مناقشات، روی پیشرفت اقتصادی تمرکز وجود داشته باشد.

دکتر لاریجانی گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود اولویت اول کشور را مسائل اقتصادی دانستند و این موضوع روی مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار است بنابراین باید به صورت جدی پیگیری شود و صدا و سیما و سایر رسانه‌ها به این مهم توجه جدی داشته باشند و فضا را به سمت ثبات، امیدواری و انگیزه مند کردن سوق دهند تا زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: اگر می‌خواهیم مشکل اشتغال حل شود بدون سرمایه‌گذاری این موضوع امکان پذیر نیست و با توجه به اینکه در حال حاضر یک حرکت در صحنه بین الملل آغاز شده باید با تشویق، رفع مسائل آن پیگیری شود؛ البته باید مراقبت شود تا دیگران تعدی نکنند و آمریکایی‌ها زورگویی نکنند که وظیفه یک سری از دستگاه ها توجه به این موضوع است.

دکتر لاریجانی افزود: دستگاه های تبلیغی و سیاسی زمینه کار را فراهم کرده و بخش‌های اقتصادی را پشتیبانی کنند؛ البته در بودجه پیش بینی‌هایی صورت گرفته تا سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود و صادرات تشویق شود.

وی افزود: در بودجه برای آبرسانی و انجام آبیاری تحت فشار با توجه به شرایط اقلیمی امکاناتی در نظر گرفته شده و سعی شده از بخش تولید حمایت شود و به دولت اجازه داده شده پروژه‌های عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کنند و ان‌شاءالله این موضوعات سندی برای رفع مشکلات کشور شود.

 

همه دستگاه‌ها فضایی با ثبات، با امنیت و همراه با امیدواری برای تولیدکنندگان فراهم کنند

دکتر لاریجانی تاکید کرد: در حال حاضر نیازمندیم همه بخش‌ها و دستگاه‌ها هر کدام در حوزه کاری خود فضایی با ثبات، با امنیت و همراه با امیدواری را برای تولیدکنندگان فراهم کرده و حمایت لازم را انجام دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از دوستان از نوع مالیات بخش تولید ابراز نگرانی دارند و معتقدند در وضعیت رکود نباید به این میزان به بخش تولید فشار وارد شود که البته این یک نکته است و شرایط باید به نحوی باشد که تولیدکنندگان تنفس داشته باشند، همچنین در خصوص مشکلات بانکی آیت الله نوری همدانی اشاراتی داشتند که پیگیری می‌شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: در ملاقات‌هایی که با برخی از مراجع تقلید صورت گرفت توضیحاتی درباره شرایط کشور، منطقه و بین الملل و همچنین مسائل اقتصادی ارائه شد و توصیه‌های مراجع عالیقدر ان‌شاءالله در مجلس و دولت پیگیری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا در این دیدارها در خصوص مجلس آینده صحبتی شده است؟ گفت: موضوعی در این رابطه پیش نیامد که بحث شود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی