کد خبر : 5198
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در یادواره ۳۰۴ شهید سپاه حفاظت:

سپاه قدرتمندترین نیروی تعیین کننده در خاورمیانه است

سپاه قدرتمندترین نیروی تعیین کننده در خاورمیانه است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سپاه قدرتمند ترین نیروی تعیین کننده در خاورمیانه است، گفت: این عامل  است که سبب می‌شود دشمنان جمهوری اسلامی ایران هوسرانی نکنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در یادواره ۳۰۴ شهید سپاه حفاظت انصارالمهدی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه‌ای که برای معدن کاران استان گلستان رخ داده است، اظهار داشت: سپاه قدرتمندترین نیروی تعیین کننده در خاور میانه است و باید این سرمایه را حفظ کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی گروهک ها اقدامات ایذایی متنوعی را علیه ایران شکل دادند، بیان کرد: آن گروهک‌هایی که در گذشته اقداماتی در ایران داشتند تصور نکنند از دیدها پنهان هستند که با چه کشورهایی مراوده دارند و از کجا پول می‌گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز از تسلط اطلاعاتی خوبی برخوردار است، ادامه: امروز سپاه از یک هوشیاری خوبی برخوردار است و کشورهای دیگر بدانند ما نه نگاهی به سرزمین آنان داریم و نه کاری به آن‌ها داریم، اما اگر به دنبال شیطنت باشند، با یک حریف سخت مواجه هستند.

رئیس قوه مقننه گفت: سپاه یک نهادی متمایز از سایر نهادها می باشد، زیرا یک ویژگی سپاه مکتبی بودن آن است و از ابتدای تشکیل سپاه این نگاه وجود داشت و حتی کسی حاضر نبود حقوق دریافت کند. امروز نیز سپاه با ویژگی مکتبی که دارد تاثیرگذاری فراوانی در منطقه دارد.

وی افزود: ویژگی دیگر سپاه مجاهدت است که این ویژگی عنصری است که سبب عزت می شود و در کشورهایی که عنصر مجاهدت از بین رفته است، ذلیل شده اند، اما سپاه همچنان دارای روحیه مجاهدت است و امنیت موجود در ایران نتیجه مجاهدت هاست.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اقدامات نیروی زمینی سپاه را از نزدیک مشاهده کرده ام که می توان آن را حیرت آور تلقی کرد. پشتوانه امنیت کشور مجاهدت نیروها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ویژگی سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است که این نهاد از پایه کاملا مردمی بود و در جنگ بسط پیدا کرد و این عنصر مردمی بودن به صورت پایدار تقویت شد و نیروهای جدید سپاه نیز دارای این ویزگی هستند.

وی با بیان اینکه دستگاه هایی که از مردم جدا شده اند، دچار آسیب می شوند، متذکر شد: سپاه در همه شرایط به دنبال منافع مردم بوده است و عظمت سپاه در منطقه به دلیل سه عنصر مکتبی بودن، مردمی بودن و مجاهدت آنهاست که اگر این سه عنصر وجود نداشت عظمت سپاه افول می کرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه سپاه متناسب با تهدیدات از یک رشد و بالندگی برخوردار شد  و مانند سایر ارتش های جهان براساس فروضات تاسیس نشد، افزود: سپاه در مقابل تهدیدات واقعی شروع به کار کرد و برای مقابله با ترورهای ابتدای انقلاب و گروهک های حاضر در مرز، نیروهایی را تقویت و اعزام می کرد. در جنگ نیز منهای سال های ابتدایی که بنی صدر اجازه حضور سپاه را نمی داد، بعد از آن این نهاد انقلابی رشد یافت و این خیلی باقیمت است.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه سپاه حفاظت نیز نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار کشور دارد، گفت: پس از ترور شهید مطهری، امام (ره) شفاهاً در تاریخ 15 اردیبهشت ماه بر حفاظت از شخصیت ها تاکید کرد که پس از آن این بخش از سپاه نیز گسترش یافت.

وی تصریح کرد: از زمانی که سپاه حفاظت این مسئولیت را برعهده گرفته، امنیتی پایدار را شاهد هستیم و سپاه حفاظت با هوشیاری عمل کرده و در حال حاضر نیز از ورزیدگی لازم برخوردار است، خانواده شهدا نیز باید به خود ببالند زیرا اساس امنیت و عزتمندی کشور مدیون خدمات همسران و فرزندان شما است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه برخورداری ایران از عزتمندی تنها به دلیل مسائل نظامی کشور نیست، البته بنیه دفاعی نیز مهم است، ولی مسئله این است که عنصر بازدارنده جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان به ویژگی های مکتبی بودن، مردمی بودن و مجاهدت به علاوه تجربه جنگ مربوط است. در دوران جنگ نیز حمایت های همه جانبه ای از سوی دشمنان علیه ایران می شد، ولی به موفقیتی دست نیافتند که همین امر سبب شد تا بدانند که ایران سرسختانه از خود دفاع می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از چند سال اخیر که مسائل گوناگونی درباره مسئله هسته ای، دشمنان برای ایران مطرح کرده اند، در حال حاضر نیز حرف های گنده تری می زنند، اما باید توجه داشت که در نزد خودشان نیز می دانند که به موفقیتی دست نمی یابند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی