کد خبر : 5195
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در همایش بزرگ روز کارگر

سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران است/ قراردادهای موقت برای کارگران اضطراب ایجاد می کند

سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران است/ قراردادهای موقت برای کارگران اضطراب ایجاد می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قراردادهای موقت برای کارگران اضطراب ایجاد می کند گفت: باید از واردات کالاهایی که در داخل کشور مشابه آنها تولید می شود، جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، امشب (دوشنبه 11 اردیبهشت) در همایش بزرگ روز کارگر و تجلیل از فرهیختگان جامعه کار و تلاش با تبریک اعیاد شعبانیه و روز کارگر گفت: به صورت کلی نگاهم به شرایط کشور مثبت است، با وجود اینکه دوره های سختی را پشت سر گذاشتیم، البته در حال حاضر نیز سختی هایی وجود دارد، اما آرام آرام در حال عبور از مشکلات هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرهای استانی و بررسی مسائل و مشکلات بخش تولید استان ها بیان کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته تلاش می شود کارخانه های خوابیده مجددا راه اندازی شود و این موضوع جزو اولویت ها محسوب می شود.

وی با تاکید بر ضرورت نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی افزود: با توجه به اینکه در کارخانه هایی که در حال حاضر متوقف شده اند، سرمایه گذاری صورت گرفته، باید تلاش شود تا از این کارخانه ها به اندازه کافی بهره ببریم و نباید فراموش کنیم که خوابیدن این صنایع به زیان کشور است.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی متعلق به دولت نیست و این سازمان متعلق به کارگران است و گرفتن منابع مالی از سازمان تامین اجتماعی توسط دولت خلاف است و در سال های گذشته 120 هزار میلیارد تومان از منابع سازمان تامین اجتماعی به دولت داده شده که البته سازمان برنامه و بودجه می گوید این مبلغ کمی پایین تر است، اما در هر صورت چرا دولت ها باید از این سازمان پول بگیرند؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تلاش های خوبی برای ساماندهی مسائل این سازمان انجام داده است، البته در برنامه ششم توسعه نیز مشخص شده تا از محل چه منابعی بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تسویه شود، به دلیل اینکه این موضوعات به آتیه کارگران مرتبط است و باید آینده کارگران تامین شود.

وی تاکید کرد: در بودجه سال 96 حدود 6 هزار میلیارد تومان بابت بدهی ها، دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرد که این روند تسویه در آینده نیز باید پیگیری شود.

دکتر لاریجانی گفت: بحث مربوط به قانون مالیات بر ارزش افزوده و رسیدگی به مشکلات آن در حال پیگیری است و از طریق کمیسیون تخصصی به مسائل آن به نحوی رسیدگی می شود تا به مشکلات بخش تولید نیز توجه شود.

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: میزان واردات کالای قاچاق به کشور حدود 25 میلیارد دلار بود، اما با تلاش های صورت گرفته ستاد مبارزه با قاچاق، این میزان به 15 هزار میلیارد دلار و در حال حاضر تا حدود 12 هزار الی 13 هزار میلیارد دلار کاهش یافته است. البته همچنان وجود این میزان کالای قاچاق بالاست، اما روند نزولی واردات کالای قاچاق آغاز شده است.

وی افزود: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز باید در راستای مبارزه با قاچاق مورد توجه قرار گرفته و همچنین تعرفه های سنگین تر برای واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود، لحاظ شود. البته باید واردات برخی از کالاهای خارجی که در داخل تولید می شود، ممنوع شود.

دکتر لاریجانی بیان کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به وضعیت مشکلات قراردادهای موقت کارگری رسیدگی کند، به دلیل اینکه قراردادهای کار موقت برای کارگران اضطراب ایجاد می کند، در هر صورت باید لایحه ای ارائه شود تا این مشکلات سامان یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: قول آقای ربیعی برای رفع مشکلات بیمه 100 هزار نفر از کارگان ساختمانی نیز موضوع خوبی است و می تواند بخشی از مشکلات این قشر را حل کند.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در جمع کارگران مبنی بر اینکه کارگران بابصیرت از اول انقلاب به دشمنان نظام سیلی زدند، برای کارگران یک افتخار است، افزود: کارگران با زحمات و حساسیت های کاری واقعا به دشمنان نظام سیلی زدند و با حضور خود در انتخابات بار دیگر به دشمنان سیلی می زنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به شما کارگران این اطمینان را می دهم که در مجلس نیز به حساسیت ها و دغدغه های شما کارگران توجه خواهد شد و با وجود پیچیدگی های موجود در اقتصاد کشور، موضوع اشتغالزایی پیگیری خواهد شد و مجلس و دولت در این زمینه همصدا هستند.

گفتنی است در این مراسم ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صادقی استاندار قم و جمعی از مسئولان حضور داشتند و در پایان از تعدادی از کارگران نمونه به اهدای لوح تقدیر شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی