کد خبر : 5190
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در یادواره سرداران و شهدای مدافع حرم فیروزآباد؛

عرصه انتخابات مهمترین عامل بازدارنده دشمنان است/کاندیداها برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی روشی کاربردی ارائه کنند

عرصه انتخابات مهمترین عامل بازدارنده دشمنان است/کاندیداها برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی روشی کاربردی ارائه کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی در منطقه داغ امنیتی با تدابیر ویژه‌ای به امنیت پایدار رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اعزامی به استان فارس، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنج شنبه، 7 اردیبهشت ماه) در جریان سفر دو روزه خود به استان فارس در برنامه پایانی این سفر به همراه مسئولان استانی و نمایندگان استان فارس در یادواره سرداران و شهدای مدافع حرم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین حضور یافت.

دکتر لاریجانی در سخنرانی خود در این یادواره سیمای شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را روحیه‌ای برای ایرانیان دانست و گفت: باید به حضور چنین سردارانی که برای ایران، اسلام و انقلاب به پا خواستند، افتخار کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اینگونه جلسات را که سال‌هاست در ایران برگزار می‌شود ارزشمند دانست و عنوان کرد: شهدا به این مراسم نیاز ندارند و مقام آنها قابل قیاس با سایر افراد نیست چرا که اولین قطره خون شهید که به زمین می ریزد خداوند نوید بهشت به آن می‌دهد.

وی در ادامه خطاب به خانواده شهدا آنها را سروران کشور دانست و بیان داشت:‌ عزتمندی امروز ایران به دلیل فداکاری‌هایی است که شهدا انجام داده‌اند لذا باید دید آنها از ما چه می خواهند و چه انتظاری دارند.

جمهوری اسلامی با هدایت‌ امام مسیر استقلال از شرق و غرب را دنبال کرد

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه شهدا در راه اسلام شهید شدند لذا سایر افراد نیز باید راه آنها را دنبال کنند، گفت: در این مسیر کسبه باید احکام شرعی اسلام، دولتمردان باید خدمت‌رسانی به مردم و روحانیون باید هدایت مردم را مد نظر قرار دهند و پاسداران نیز باید با همه وجود مدافع ایران اسلامی به لحاظ نظامی باشند و رسانه‌ها نیز به گونه‌ای قلم بزنند که به اسلام کمک کنند.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه شهدا با هدایت امام راهی را انتخاب کردند که از درون آن جمهوری اسلامی به وجود آمد که به شرق و غرب متکی نیست، یادآور شد: جمهوری اسلامی در صحنه جهانی دشمنان زیادی دارد اما در حوزه استقلال حرف نویی داشته که زیربنای آن فرهنگ اسلامی است.

وی افزود: در گذشته شاه برای اداره کشور از سفرای آمریکا و انگلیس اجازه گرفته و با آنها مشورت می‌کرد اما امروز حتی بخشدار یک منطقه نیز به صورت مستقل عمل می‌کند که در این زمینه باید قوانین مجلس نیز برای نظام عزت‌آفرین باشد.

شهدا معتقد به ولایت فقیه به عنوان عمود نظام بودند

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به این مطلب که شهدا به عمود نظام جمهوری اسلامی یعنی ولایت فقیه معتقد بوده‌اند، اظهار داشت: شهدا ولایت فقیه را رکن رکین نظام می‌دانستند و با ندای ولایت فقیه به جبهه رفتند به علاوه برخی قصد دارند سطوح اصلی نظام را تضعیف کنند و سناریوهای مختلف نوشتند اما از آن جایی که مردم پیرو ولایت فقیه بودند موفق نشدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به حمله صدام در زمان ریاست جمهوری بنی صدر اشاره و بیان کرد: بنی صدر با امام (ره) وارد چالش می شد و همچنین با افرادی که در رأس حزب جمهوری اسلامی بودند اصطکاک ایجاد می کرد و به آنها تهمت می زد؛ از طرفی روزنامه انقلاب اسلامی را تأسیس کرد و به جای حمایت از آن با سرمقاله‌هایش مردم را مأیوس می‌کرد و اجازه حضور به توده مردم در جنگ نمی‌داد که بعد از عزل وی رفته رفته موفقیت‌هایی همچون شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر حاصل شد.

وی رهبری‌ امام (ره) و حمایت های مردم از ولایت فقیه را دو رکن موفقیت نظام عنوان و خاطر نشان کرد: این موفقیت‌ها در حالی صورت گرفت که جمهوری اسلامی هیچ سلاح خاصی در دست نداشت؛ همچنین حوادث سهمگینی که دشمنان برای ایران در منطقه و در بعد هسته‌ای ایجاد کردند با ولایت فقیه برطرف شد.

وحدت درونی باعث عقب نشینی دشمن می‌شود

دکتر لاریجانی در ادامه با تأکید بر حفظ وحدت درونی کشور اذعان کرد: شرایط کشورمان به لحاظ بین‌المللی و منطقه‌ای بسیار حساس است و کمتر کشوری در اطراف ما بدون بحران امنیتی سر می‌کند این در حالی است که امروز با تدابیر ویژه‌ای جمهوری اسلامی در منطقه داغ امنیتی دارای امنیت پایدار بوده و با صلابت است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه غرب در آشفتگی منطقه به درون کشورمان می‌نگرد، عنوان کرد: اگر در داخل وحدت وجود داشته باشد پس می زند اما اگر با تهمت و جدال یکدیگر را تخریب کنیم همان چیزی است که دشمن انتظار دارد البته اختلاف نظر با دشمنی تفاوت دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت موضوع انتخابات اظهار داشت: انتخابات باید هر چه باشکوهتر برگزار شود که باعث ناامیدی دشمنان می‌شود و با حضور مردم است که گام اساسی برای بازدارندگی دشمن برداشته می‌شود، لذا عرصه انتخابات مهمترین عامل بازدارنده دشمنان است.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به منابع کشورمان به خصوص نفت و گاز در منطقه فارس گفت:نیروی متخصص در کشور زیاد است اما برخی سوء مدیریت‌ها باعث بروز اشکالاتی شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی انتخابات را آوردگاهی برای پس زدن دشمن عنوان کرد و یادآور شد: انتخابات باید با اخلاق همراه باشد و این امر شیرین و مبارک نباید با بی اخلاقی ها تیره شود، همچنین نظرات باید به صورت صادقانه بیان شده و برای مشکلات راه حل اصولی با تحلیل ارائه شود و صرفاً برای جمع آوری رأی نباشد.

کاندیداها برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی فرمول کاربردی ارائه کنند

وی در ادامه با بیان اینکه در بعد اقتصادی مشکلات پیچیده‌ای داریم، اظهار داشت: بدهی‌ها و کمبود منابع دولت و حجیم شدن آن باعث شده درآمد حاصل از فروش نفت و دریافت مالیات برای ادارات خرج شده و تنها 10 درصد برای عمران باقی بماند در حالی که باید منابع آن صرف آبادانی شود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: مردم باید در حوزه تولید صاحب کار شده و کارآفرین شوند، همچنین با توجه به شعار امسال رهبری تحت عنوان سال تولید ملی و اشتغال باید از این طریق به اشتغال رسید لذا کاندیداها باید فرمولی برای تحصیلکردگان ارائه کنند.

دولت و مجلس به دنبال پویایی اقتصاد روستاییان هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر ابراز داشت: برای آبیاری تحت فشار و نوین بودجه جداگانه قرار دادیم. همچنین برای آبرسانی به روستاها و راه‌اندازی مجدد کارخانجات تلاش کردیم تا فضا برای اشتغال فراهم شود و قصد داریم بنیه اقتصادی روستاییان مطلوب شود.

وی در پایان با تأکید بر پویایی اقتصاد روستا خاطر نشان کرد: اقتصاد پویای روستاها یکی از موضوعات مهم میان دولت و مجلس است که سرمایه گذاری خوبی در آن انجام شده و در حال حاضر در حال عبور از شرایط سخت هستیم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی