کد خبر : 5184
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی در مراسم افتتاح تالار بزرگ غرب استان تهران در شهر قدس:

وعده کاندیداها در پرداخت پول به مردم خلاف است

وعده کاندیداها در پرداخت پول به مردم خلاف است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فصل انتخابات برخی افراد ادعا می کنند که این مقدار پول می دهیم؛ گفت: آیا با این پول دادن ها، تولید یا اشتغال ایجاد می شود؟ وعده کاندیداها در پرداخت پول به مردم خلاف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی عصر امروز (دوشنبه 4 اردیبهشت) در مراسم افتتاح تالار بزرگ غرب استان تهران در شهر قدس ضمن تبریک عید مبعث اظهار داشت: در فصل انتخابات برخی افراد ادعا می کنند که این مقدار پول می دهیم؛ سوال این است که آیا با این پول دادن ها، تولید یا اشتغال ایجاد می شود؟ اینطور نیست، زیرا این یک حرف خلاف است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر شخصی بگوید که منابع انرژی کشور تبدیل به کارخانه شود، آن زمان می توان گفت که یک سیاستمدار صادق این حرف ها را بیان کرده است. اگر کسی گفت من این مقدار پول خرج می کنم حرف درستی نیست و به نظر من برای فریبکاری چنین موضوعاتی را مطرح کرده است. حرف این است که یک سیاستمدار صادق به مردم مشکلات و منابع را اعلام کند.

وی متذکر شد: اگر می خواهیم بیکاری حل شود، باید سرمایه گذاری را در کشور ایجاد کنیم و با مردم روراست باشیم. قبول دارم که انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی دارای اهمیت هستند، ولی ملت ما هوشیار است و اگر مشکلات درست و صادقانه به آنها گفته شود، نتایج بهتری به دست می آید.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: مردم صدقه نمی خواهند بلکه زمینه برای تولید می خواهند، هر جوان تحصیلکرده می تواند یک موتور تولید و کارآفرین باشد.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه مسابقه کارآفرینی باید در کشور ایجاد کرد، گفت: کرامت ملت ما بالاتر از این است که با صدقه زندگی کنند و نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی و اشتغال که از سوی مقام معظم رهبری انجام شد، با تلاش در این راه باید محقق شود.

وی با بیان اینکه دوره های مختلفی را در کشور تجربه کرده ایم، اما برآیند کشور به صورت کلی از رشد خوبی برخوردار نیست، اظهار داشت: یک زمانی در جنگ بودیم و کسی به عدم رشد ایرادی نمی گرفت، زیرا هزینه های زیادی برای کشور وجود داشت.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اما در زمانی که در حال جنگ نیستیم، نباید با عدم تولید مواجه باشیم، زیرا مشکلاتی مانند حال حاضر ایجاد می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در یک دوره ای با حرف های سطحی فقط سرگرمی ایجاد شد، این در حالی بود که قیمت نفت 110 دلار بود و شرایط سخت کشور درک نمی شد، اما پس از کاهش قیمت نفت این مشکلات بیشتر احساس شد.

وی بیان کرد: داهیانه عمل کردن آن است که منابع را طوری استفاده کنیم که روی پای خود بایستیم، در چند سال اخیر برخی از مشکلات در حوزه نفت و گاز مرتفع شده و در روزهای آینده پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه اندازی می شود که از نظر بنزین، کشور خودکفا می شود.

دکتر لاریجانی افزود : همچنین در حوزه کشاورزی نیز اقدامات خوبی انجام شده و از نظر تولید گندم، خودکفا شده ایم و مقداری نیز صادرات داشته ایم که اقدامی قابل تقدیر است، اما در صنعت و معدن نواقصی وجود دارد  که مشکلاتی را به وجود آورده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نواقص موجود وضعیت مهاجرت از روستاها به شهرها است، بنابر آمار اعلام شده میزان جمعیت روستایی 25 درصد است که نشان می دهد در حال حاضر روستاها دیگر قطب تولید نیستند. مشکلات دیگری نیز پس از افزایش مهاجرت ها به وجود می آید که باید برای این آسب های اجتماعی برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه در کشور امکانات و نیروهای انسانی خوبی وجود دارد، گفت: باید قبول کنیم که به دلیل مشکلات موجود دو دهه مجاهدانه کار کنیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه روراست و باصداقت باید با مردم صحبت کنیم، تصریح کرد: مسابقه سطحی صحبت کردن نداشته باشیم و مشکلات را به مردم بگوییم، زیرا در کشور ظرفیت مناسب، رهبری مقتدر و امنیت پایداری را داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رجال کشور در سه قوه، احزاب و رسانه ها باید یکصدا صحبت کنند و به دنبال رونق گرفتن تولید در کشور باشند، گفت: از صحبت های سطحی که برای کشور مشکل ایجاد می کند، بپرهیزیم.

وی افزود: امیدوارم در این انتخابات راه درست برای تولید انتخاب شود و از حاشیه بپرهیزیم. سیاست ما نیز در مجلس شورای اسلامی این است تا بر روی مسائل اصلی کشور متمرکز شویم که البته برای پیچیدگی های موجود راه حل وجود دارد.  

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در کشور ما نیروی انسانی خوبی وجود دارد و رئیس مجلس قرقیزستان به من می گفت که شما جوان ترین نسل را دارید، گفت: باید از این استعداد درست استفاده کنیم، وگرنه برای این جامعه جوان پیشرفتی ایجاد نمی شود.

وی با اشاره به قرائت گزارش امروز مرکز پژوهش ها درمجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این گزارش روزانه 8 میلیون بشکه نفت مستقیماً یا در آمد حاصل آن پس از فروش مصرف می شود که وجود این منابع خدادادی نعمت بزرگی است، اما سوال اینجاست که آیا از این درآمدها استفاده می شود یا خیر؟ که حقیقتاً اینگونه نیست.

رئیس قوه مقننه گفت: فروش نفت و هزینه کردن آن دردی را دوا نمی کند، بلکه این فروش در جایی منفعت دارد که این منابع تبدیل به تولید شوند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه پیگیر ساخت بیمارستانی که در سفر رئیس جمهور به شهرستان قدس مصوب شده، هستم، گفت: با تلاش های نماینده این حوزه در برنامه ششم توسه کشور مقرر شد تا قطار حومه شهر به مترو متصل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طراحی مناسب مجموعه افتتاح شده در این مراسم گفت: این طراحی نشان می دهد که درک درستی از نیازهای شهری وجود دارد و به دنبال ساخت چنین امکان فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه افتتاح این مجموعه در عید مبثث را به فال نیک می گیریم، گفت: پیامبر اسلام (ص) زندگی بشر را متحول کرده و به دلیل کمالی که در بعثت پیامبر وجود دارد، دین اسلام آیین خاتم است، زیرا در همه سطوح برنامه دارد./

 پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی