کد خبر : 5179
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در بیست و دومین همایش فرماندهان ناجا:

حضور گسترده مردم در انتخابات بازدارنده شیطنت‌ها است

حضور گسترده مردم در انتخابات بازدارنده شیطنت‌ها است

رئیس مجلس شورای اسلامی‌گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات‌ می‌تواند حرکتی برای مقابله با شطنت‌ها باشد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز (۲ اردیبهشت ماه) در «بیست و دومین همایش سراسری فرماندهان ناجا» اظهار داشت:انتخابات یک امر مهم در کشور است. 

وی افزود: پشتوانه اصلی این کشور مربوط به حضور مردم در صحنه انتخابات است. 

دکتر لاریجانی با اشاره به مجموعه شرایط مربوط به انتخابات گفت:  برآیند بحث‌هایی که در خارج از مرزها درباره انتخابات وجود دارد این است که صحنه انتخابات را مورد ارزیابی قرار می‌دهند که این موضوع می‌تواند جنبه بازدارنده درمقابل شیطنت‌ها داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتخابات جایی است که ملت اگر تصمیم بگیرند می‌توانند شر این‌ها را کوتاه کنند.

وی شورآفرینی و حضور گسترده مردم در انتخابات را مهم دانست و‌گفت : نیروی انتظامی رکن ایمن‌ساز انتخابات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورآفرینی در انتخابات امری مهم است و نیروی انتظامی نیز یک رکن می باشد.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: حضور شبانه روزی نیروی انتظامی در تعطیلات نوروزی نیز محسوس بود که با دقت نظر انجام شد و کار بزرگی بود زیرانیروی انتظامی پیگیر آسایش روانی مردم بود و همه قدردان هستند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه از خدمات سال های اخیر نیروی انتظامی ارزیابی مثبتی به عمل می آید ادامه داد: سیر تحول برای ایجاد امنیت در کشور مثبت است، امنیت پایدار ایران در غوغای منطقه یک دستاورد است که نتیجه تلاش بخش های مختلف کشور از جمله نیروی انتظامی می باشد.

وی با بیان اینکه نقش ذاتی نیروی انتظامی ایجاد امنیت در کشور است گفت: از حضور با قاعده و برنامه ریزی شده نیروی انتظامی برای استقرار امنیت در کشور تشکر می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اشراف اطلاعاتی گفت: امروز اشراف اطلاعاتی مهم است و برای مبارزه با مسائل تروریستی ودیگر موضوعات امنیتی دارای اهمیت می باشد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه نیروی انتظامی از نظر بکارگیری ابتکارات رو به جلو است اظهار داشت: بعضی از پروژه هایی که به صورت سازمان یافته توسط نیروی انتظامی انجام شده نتیجه بخش بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به لحاظ شرایط معیشتی نیروی انتظامی نیاز به کمک بیشتری دارد بیان کرد: در مجلس تلاش هایی شده تا ابعاد مختلف این حوزه را تقویت کند ولی کافی نیست منتظریم تا شرایط اقتصادی کشور بهبود یابد که در آن صورت رفع نیازهای نیروی انتظامی در اولویت قرار دارد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در سال 95 از نظر رشد اقتصادی در کشور تحولی رو به جلو ایجاد شد ادامه داد: امیدواریم در سال 96 وضعیت بهتری داشته  باشد.

دکتر لاریجانی با اشاره به اهمیت موضوع قاچاق متذکر شد: امسال با تذکراتی که رهبری معظم انقلاب بیان کردند موضوع مبارزه با قاچاق جدی تر شد و قوای قضائیه و مجریه نیز پیگیر این موضوع هستند و لایحه ای به مجلس ارائه شد اما با همه شرایط موضوع قاچاق همچنان درجه یک است.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می دهد قاچاق کالا کاهش یافته است افزود: برخی منابع آمارهای متفاوتی را از میزان قاچاق ارائه می کند ولی براساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق که رقم 15 میلیارد دلار را بیان کرده این میزان از قاچاق نیز به تولید ملی ضربه می زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تامین امکاناتی مانند ایکس ری و قوانین در مبارزه با قاچاق کالا دارای اهمیت است ولی نکته این است که سیستم های قاچاق مسائل ریز و مواردی که در مناطق مرزی وارد کشور می شود سهم زیادی را ندارد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه بخشی از مبادی ورود قاچاق به کشور مشخص شده است بیان کرد: تعدادی از سرپل های قاچاق وجود دارند که واسطه وارد شدن کالا و ورود این کالاها به بازار است، لازم است این سرپل ها را شناسایی و مورد برخورد قرار داد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی نیرویی زبده است ادامه داد: اگر سرپل های واسط در امر قاچاق را بشناسیم هم قدرت برخورد بیشتر می شود و هم اقدامات نیروی انتظامی موثرتر خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: اگر اشراف اطلاعاتی برای مورد نظر قرار دادن سرپل های واسط قاچاق داشته باشیم هم نیروی ما به هدر نمی رود و هم نتیجه بهتری حاصل می شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی نیروی انتظامی برای برخورد با عاملان قاچاق کالا مناسب است گفت: مجلس آماده کمک به مبارزه با قاچاق می باشد و این موضوع در کمیسیون اقتصادی پیگیری می شود همچنین قوه قضائیه نیز در این زمینه جلساتی را پیگیری کرده است.

وی با بیان اینکه هر چقدر اقتدار بالاتر برود بازدارندگی افزایش می یابد اظهار داشت: بعضی از ابهت شکنی ها در برخی جرایم وجود دارد که به جان یا مال مردم مرتبط است و لازم است طوری با این موارد برخورد شود که بازدارندگی را به دنبال داشته باشد قوه قضائیه و رسانه ها نیز می توانند به این موضوع کمک کنند ولی نیروی انتظامی نقش اصلی را در این زمینه دارد و باید به گونه ای عمل کند که افراد به سمت این موضوعات نروند.

رئیس مجلس با بیان اینکه ساختار کشور از نظر شهرنشینی تغییر یافته است گفت: بنابر آمارهای اعلام شده جمعیت کشور 25 درصد روستا نشین و مابقی آن شهری هستند که موضوع خوبی نیست همچنین وضعیت آراسته ای ندارد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در گذشته محل محور بودیم که این نوع از زندگی به ایجاد امنیت کمک می کرد گفت: شهرنشینی جدید مشکلاتی را به وجود آورده و براساس قانون برنامه ششم برای مجتمع هایی که شکل گرفته اند باید محوریت امنیت را تعریف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت را باید به عنوان یک رکن در تجمعات مورد توجه قرار داد اظهار داشت: نیروی انتظامی در این زمینه لازم است طرحی را تهیه کند و در این بخش نیاز به جدیت داریم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی