کد خبر : 5145
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس دیوان محاسبات کل کشور:

اقدامات دیوان محاسبات در خصوص حقوق های نا متعارف و گزارش تحلیلی تفریغ بودجه قابل تقدیر است

اقدامات دیوان محاسبات در خصوص حقوق های نا متعارف و گزارش تحلیلی تفریغ بودجه قابل تقدیر است

رئیس مجلس شورای اسلامی در مأموریتی که برعهده دیوان محاسبات گذاشت، خواستار تمهیداتی جهت اصلاح نظام بودجه ریزی کشور از وضعیت فعلی به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، 14 فروردین) در دیدار نوروزی خود با رئیس و مسئولان دیوان محاسبات کل کشور ضمن تایید عملکرد دیوان محاسبات کشور در سال 1395 خصوصا اقدامات انجام شده در خصوص حقوق های نامتعارف و گزارش تحلیلی و کاربردی تفریغ بودجه، از مسئولین و همکاران این سازمان قدردانی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن دیدار با رئیس کل، دادستان و مسئولان دیوان محاسبات کشور از عملکرد این دستگاه نظارتی در سال 1395 قدردانی و خواستار تداوم رویه ها و اقدامات در سال 1396 شد.

وی همچنین از ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه که به همراه تحلیل مناسب در موضوعات مختلف مندرج در بودجه بوده و در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1396 توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد استفاده قرار گرفته بود، تشکر کرد و افزود: دیوان محاسبات کشور ضمن انجام کار حرفه ای خود و اقتدار لازم بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای نسبت به انجام وظیفه و تکالیف قانونی خود اقدام کند.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: شاید این کار در کوتاه مدت به مذاق بعضی ها خودش نیاید، اما در دراز مدت به نفع نظام، مردم و دستگاه های اجرایی خواهد بود.

رئیس قوه مقننه در این جلسه همچنین دو مأموریت ویژه به دیوان محاسبات کشور داد و عنوان کرد: نخست در سال جاری طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه را با همکاری سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصاد و دارایی و کمیسیون های ذیربط مجلس آماده و ارائه شود.

وی با اشاره به مأموریت دوم این دیوان تصریح کرد: در وهله دوم، با توجه به ضرورت اصلاح نظام بودجه ریزی کشور از وضعیت فعلی به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، پیگیری تمهیدات لازم جهت اجرایی شدن بودجه ریزی عملکرد از نظر محتوی و هم از نظر مبانی قانونی صورت گرفته و در سال 1396 محقق شود.

به گزارش خانه ملت؛ در ابتدای جلسه عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تبریک سال نو، گزارشی از عملکرد دیوان محاسبات در سال 1395 و برنامه های آتی سازمان متبوع در سال 1396 را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی