کد خبر : 5144
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار نوروزی با معاونان پارلمانی کلیه دستگاه‌های کشور؛

نقش معاونان پارلمانی در گسترش روابط قوای مقننه و مجریه/ آیین نامه های اجرایی برنامه ششم باید هر چه سریعتر تدوین و تصویب شود

نقش معاونان پارلمانی در گسترش روابط قوای مقننه و مجریه/ آیین نامه های اجرایی برنامه ششم باید هر چه سریعتر تدوین و تصویب شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش معاونان پارلمانی در گسترش روابط قوای مقننه و مجریه گفت: امروز روابط بین مجلس و دولت بسیار سنجیده و مثبت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه 15 فروردین ماه) به مناسبت فرا رسیدن سال جدید با معاونان پارلمانی کلیه دستگاه‌های کشور دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به نقش معاونان پارلمانی درگسترش روابط قوای مقننه و مجریه گفت: در اینجا باید از عملکرد معاونان پارلمانی کلیه دستگاه‌ها تشکر کنم زیرا امروز روابط بین مجلس و دولت بسیار سنجیده و مثبت است و قطعا شما به عنوان رابطین دولت در این مسئله نقش دارید.

رئیس قوه مقننه با اشاره به نامگذاری سال 96 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی، اشتغال - تولید گفت: قطعاً در سال جاری کار سنگینی بر دوش مسئولان است زیرا اقتصاد مقاومتی مسئله اصلی کشور است که باید به آن به صورت جدی پرداخته شود.

وی با تقدیر از تعامل معاونان پارلمانی دستگاه‌های اجرایی با نمایندگان مجلس و پیگیری مشکلات آنها تصریح کرد: در شرایط کنونی برخی قوانین آزمایشی در کشور وجود دارد که زمان اعتبار اجرایی آن در حال اتمام است از این رو معاونان پارلمانی باید برنامه ریزی کنند تا دولت هر چه سریعتر لوایح مربوطه را به مجلس ارائه کند تا کشور با فقر قانون مواجه نشود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: به طور مثال قانون خدمات کشوری حدود 4 سال است که به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود حال اگر دولت برای اصلاح آن ملاحظه جدی دارد، لایحه جدید را هر چه سریعتر به مجلس ارسال کند و اگر همین قانون کنونی خوب است باید اعلام شده تا ما آن را دائمی کنیم.

وی با اشاره به تصویب قانون برنامه ششم توسعه کل کشور افزود: تجارب گذشته نشان می‌دهد که از ابتدا تصویب قانون توجه کافی برای اجرای آن صورت نمی‌گیرد و گاه آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین مربوطه تا پایان برنامه تصویب نمی‌شود که قطعا معاونان پارلمانی و کمیسیون های تخصصی مجلس باید این مسئله را پیگیری کنند تا آیین نامه های اجرایی برنامه هر چه سریعتر تدوین و تصویب شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی چندین مسئله مهم در کشور از جمله موضوع حجیم شدن بدنه دولت و بدهی دولت وجود دارد که در این عرصه باید تمام دستگاه‌ها و قوا برای حل و ساماندهی آن تلاش کنند.

در ابتدای این دیدار حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با تقدیر و تشکر از رویکرد و تلاش های دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد دکتر لاریجانی در جهت مدیریت عالی مجلس و حل و فصل مشکلات کشور منشأ اثرات و ثمرات زیادی برای کشور بوده است از این رو اگر مدیریت بسیار خوب رئیس مجلس در سال‌های اخیر نبود قطعا امور کشور به خوبی پیش نمی‌رفت.

وی با بیان اینکه اتحاد، وحدت و انسجام امروز موجب امنیت در کشور شده است، افزود: خوشبختانه تلاش های بسیاری برای انسجام کلیه دستگاه های اجرایی و سایر بخش ها شده است، از طرف دیگر دغدغه نمایندگان برای حل مشکلات و استان‌ها برای ما قابل درک است و در این عرصه تلاش بسیاری می‌کنیم.

لازم به ذکر است که عصر امروز ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونان وی با دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرده و گزارشی را در رابطه با اقدامات و عملکرد این سازمان ارائه کردند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی