کد خبر : 511
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی پس از تماشای فیلم «محمدرسول‌الله(ص)»:

تماشای «محمد رسول‌الله(ص)» حضور در محراب عبادت بود

تماشای «محمد رسول‌الله(ص)» حضور در محراب عبادت بود

رئیس مجلس‌شورای‌اسلامی با بیان‌اینکه فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» جزء آثارهنری نادر است، گفت: این فیلم در کنار اثر محیطی، فهم‌دینی ارزشمندی را در کل دنیا به‌وجود می‌آورد که باید هرچه بیشتر در نشر آن همت کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته (چهارشنبه، 25 فروردین ماه) به همراه کارگردان و عوامل فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به تماشای این فیلم نشست و در پایان آن گفت: من تصور می کنم در زمان سه ساعتی که فیلم را می دیدیم گویی در محراب عبادت نشسته بودیم و انسان یک رابطه واقعی با حقیقت پیدا می کرد.

امور دیوانی کشور کمر همت به خلق آثار هنری جذاب ببندند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شگفت انگیزی فیلم، بیان کرد: این فیلم شاید جزء آثار هنری نادر است که هم ساختار داستانی جذاب دارد و هم جلوه های هنری ارزنده ای در آن مشاهده می شود همچنین جلوه های ویژه بسیار ارزشمند، فیلمبرداری خوب و موسیقی جذاب از نکاتی است که جزء ویژگی‌های کارهای آقای مجیدی است.

حضور دکتر لاریجانی در اکران فیلم محمد رسول الله(ص)

وی در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه این عقل در سیستم امور دیوانی کشور کاملا جریان پیدا کند که همت خود را برای خلق آثار هنری جذاب به کار ببندند، یادآور شد: این فیلم ها جدا از اثری که در یک محیط جغرافیایی می گذارد، فهم دینی ارزشمندی را در کل دنیا به وجود می آورد که همه باید همت کنند تا این کار صورت گیرد؛ من امیدوارم این فیلم هرچه بیشتر نشر پیدا کند و ما نیز به ایشان کمک می کنیم.

به فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» به عنوان یک فیلم فاخر هنری می‌توان اقتدا کرد

دکتر لاریجانی ادامه داد: فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» مسیر خیلی درخشنده ای را به روی هنرمندان باز می کند  لذا اگر کسی می خواهد اثر یک فیلم فاخر هنری را ببیند که چقدر می تواند تحول ایجاد کند باید به آن به عنوان مدلی از یک فیلم جذاب نگریسته و به آن اقتدا کند.

حضور دکتر لاریجانی در اکران فیلم محمد رسول الله(ص)

رئیس قوه مقننه افزود: در طول زمان تماشای فیلم به هیچ چیزی جز فیلم نمی‌اندیشیدم چرا که این فیلم انقدر انسان را درگیر خود می کرد که می خواستم لحظه ها قطع نشود لذا این فیلم حقیقتا ارزشمند است و از صمیم قلب گفتم زمان تماشای آن گویی در محراب عبادت هستم.

مجیدی از استوانه‌های هنری کشور است

وی در ادامه با بیان اینکه عنوان این فیلم در یک کلمه می‌تواند خصوصیت «رحمة للعالمین» پیامبر(ص) باشد، اظهار کرد: اصراری در دنیا وجود دارد که چهره اسلام را به گونه دیگری نشان بدهند لذا این فیلم جدا از جنبه های معرفتی، تأثیر سیاسی دارد که در مقابل هجومی که به اسلام وارد می شود، کاری فاخر و ارزشمند با زبان هنری جذاب است.

حضور دکتر لاریجانی در اکران فیلم محمد رسول الله(ص)

دکتر لاریجانی ادامه داد: امیدوارم جناب مجیدی که از استوانه های هنری کشور هستند بخش های دیگر این سلسله را ادامه داده و تمام زندگی پیامبر(ص) را در قالب هنر سینما در بیاورند و ما نیز حتما در این زمینه کمک می کنیم.

در جریان اصلاح بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 95 کمک شایانی به صداوسیما کردیم

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه رسیدگی مجلس به اوضاع فرهنگ و هنر کشور و سازمان صداوسیما، بیان داشت: امسال تا جایی که امکان داشت به صداوسیما کمک قابل توجهی شد البته آنها تماس داشتند و کمک بیشتر می خواستند و ما تا جایی که توانستیم در اصلاح لایحه کمک کردیم که در بخش هزینه ها در روزهای آینده بررسی شده و امیدواریم تصویب شود اما بخش های فرهنگی کشور نیازمند کمک هستند البته برخی کارهای معمولی دارند که باید در وزارت ارشاد و رادیو تلویزیون دنبال شود اما باید بخشی را برای ساخت آثار فاخر مثل همین فیلم مشخص کرد.

حضور دکتر لاریجانی در اکران فیلم محمد رسول الله(ص)

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه زمانی هنر در کشورمان صرفا محدود به خط و معماری بوده که اکنون به آن افتخار می کنیم، خاطرنشان کرد: امروز بخشی از زبان هنر در سینماست و آثار فاخر و برجسته است که ماندگار می شود از این رو چنانچه در گذشته در رادیو و تلویزیون مسیر و میدانی باز شده بود که در مسیر حرکت کنیم امیدوارم امروز نیز آنهایی که مسئولیت دارند این راه را دنبال کرده و فعال باشند همچنین هنرمندانی که ذائقه اینگونه دارند مورد حمایت قرار گیرند.

مجیدی: سیاست‌های قدرت‌های جهانی از طریق سینما دیکته می‌شود

در ادامه این نشست که پس از اکران فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» تشکیل شد، مجید مجیدی کارگران این فیلم گفت» دکتر لاریجانی برای اهالی فرهنگ و هنر همواره چهره فرهنگی و فرهیخته بوده اند تا سیاسی و ما نیز ایشان را بیشتر به لحاظ فرهنگی می شناسیم از این رو سینماگران رابطه خوبی با ایشان دارند.

کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» ادامه داد: ایشان چه در زمانی که در مجلس و چه زمانی که در نهادهای دیگر بودند توجه ویژه به سینما داشتند لذا اکنون امیدواریم در سال های آینده بودجه حوزه سینما که به لحاظ تاثیرگذاری جایگاه ویژه ای دارد، ارتقا پیدا کند تا آثار فاخر ساخته شود.

حضور دکتر لاریجانی در اکران فیلم محمد رسول الله(ص)

وی در ادامه به نقل قولی از آیت الله جوادی آملی پرداخت و گفت: زمانی که به حضور آیت الله رفتیم تا از فرمایشات ایشان در تحقیقات استفاده کنیم فرمودند «اگر سلسله پیامبران ادامه داشت پیامبران امروز از طریق رسانه موضوعات خود را مطرح می کردند» که به تعبیر من این مهم از طریق سینما نیز امکان داشت چه اینکه امروز قدرت های جهانی از طریق سینما سیاست های خود را دیکته می کنند.

مجیدی در ادامه با تأکید بر اینکه سینماگران قدرتمندی در ایران مشغول فعالیت هستند، گفت: اگر مسئولان دقت ویژه ای کنند ما بسیاری از دستاوردهای انقلاب را می توانیم به نسل های آینده انتقال دهیم، علیرغم تمام کارشکنی هایی که برخی کشورها داشتند و فیلم را ندیده حرام اعلام کردند اما نمایش ها به صورت پرمخاطب در کشورها صورت گرفت و علمای تسنن و تشیع از آن استقبال کردند از این رو به زودی دریچه ای از آن به سوی کل دنیا باز می شود تا بشود قطره ای از رحمة للعالمین و قرائت درست اسلام را به دنیا معرفی کنیم.

این کارگردان ارزشی کشورمان در پایان با تأکید بر اینکه همواره تعامل خوبی بین هنرمندان و رئیس مجلس بوده که ممکن است در بسیاری مواقع رسانه ای هم نشده باشد، خاطرنشان کرد: پیش از ساخت فیلم نسخه ای از سناریو را برای دکتر لاریجانی ارسال کردیم و در طول ساخته آن نیز بارها خدمت ایشان رسیدیم و از حمایت های معنوی و پشتوانه های لجستیکی ایشان استفاده کردیم همچنین رئیس مجلس بازدیدی از شهرک سینمایی داشتند از این رو ایشان به لحاظ شخصیتی علاقه به فرهنگ و هنر دارند که این تعامل را نیزادامه دادند؛ مدت ها بود می خواستیم با هم این فیلم را ببینیم که امشب توفیق شد همراه رئیس مجلس به تماشای آن بنشینیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی