کد خبر : 5108
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح طرح‌های زیربنایی برکت در استان قم؛

امور دیوانی کشور باید به سمت تولیدحرکت کند

امور دیوانی کشور باید به سمت تولیدحرکت کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر امور دیوانی کشور سنگین است ولی باید به سمت تولیدگری حرکت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است امروز (سه شنبه 17 اسفند) در مراسم افتتاح طرهای زیربنایی برکت در استان قم با تشکر از فعالیت های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: فعالیت های بنیاد برکت با تدبیر مقام معظم رهبری جهت مناسبی یافت و هزینه ها در مسیرهای مناسبی انجام شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر جهت گیری ها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی به صورت صحیح اتخاذ شود مردم می توانند به خوبی در این زمینه فعالیت کنند اما اگر کارآفرینی و تولید شکل نگیرد با وجود امکانات رفاهی در روستاها باز هم به دلیل عدم وجود چرخه اقتصادی مطلوب شاهد مهاجرت ها خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد ایجاد اشتغال و کارآفرینی رویکردی عقلایی و درست است ادامه داد: در برنامه و بودجه اصرار داشتیم که کمیته امداد و نهادهای مشابه رویکردی را دنبال کنند که سبب اشتغال زایی شود زیرا اگر افراد توانمند شوند با کرامت زندگی می کنند.

رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه امور دیوانی کشور سنگین است گفت: باید این امور را به سمت تولیدگری هل دهیم.

استقبال از رویکرد هدایت مردم به سمت زندگی در کنار سواحل آبی کشور

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه رویکرد هدایت مردم به سمت زندگی در کنار سواحل آبی کشور حرف صحیحی است گفت: مقام معظم رهبری نیز در خصوص سواحل مکران توصیه های دقیقی داشتند که در مجلس شورای اسلامی نیز مورد توجه نمایندگان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در کشور محل ایجاد برخی صنایع به اشتباه انتخاب شده است گفت: اما در حال حاضر باید همه تلاش کنیم تا در این زمینه به نتایج خوبی دست یابیم.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مسیر وفاق ملی برای تولید و کارآفرینی را درست می دانم اظهار داشت: موضوعات انتخاباتی همیشه مطرح است که البته اگر به جا انجام شود مناسب است زیرا پشتوانه مردمسالاری کشور را تامین می کند اما اصل موضوع ایجاد تولید و کارآفرینی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام تلاش حکومت زندگی با کرامت مردم است بیان کرد: اگر مردم توانمند باشند و حاصل تولید خود را به دست آورند زندگی با کرامتی خواهند داشت، هدف اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد این است که تولید ملی به عنوان یک رکن شناخته شود که ای رویکرد در قم به درستی دنبال می شود.

گردشگری مذهبی در قم به یک قطب تبدیل شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت قم و مزیت های آن باید فعال شود ادامه داد: گردشگری مذهبی در قم به یک قطب تبدیل شده است که باید سرمایه گذاری متناسب برای آن انجام شود. همچنین در امور کشاورزی  و دامپروری نیز احتیاج به فعالیت مناسب داریم زیرا با وجود کم آبی ها باید آبیاری نوین در استان رخ دهد که برای این موضوع نیز فکری شده است.

دکتر لاریجانی متذکر شد: صنعت در قم مزیت های خوبی دارد زیرا این استان در کنار تهران قرار دارد و از امکانات راه آهن نیز بهره می برد علاوه بر آنها نیز انشاءالله فرودگاه قم نیز به زودی راه می افتد.

وی افزود: روستاهای قم زیاد نیستند اما در هر روستایی افراد متمولی هستند که مهاجرت کرده اند و به مسقط الرأس خود هستند که باید زمینه را برای کمک این افراد به روستاهای خود محیا کنیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه متناسب با مزیت روستاها باید زمینه سازی انجام شود گفت: تحت نظر استاندار ستادی متشکل از صنایع و معادن، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد اما معجزه ای از آن دیده نشد که انتظار ما بیش از اینها بود ولی پیشنهاد می دهم که بنیاد برکت نیز به این ستاد اضافه گردد تا در مسیر رسیدن به اهداف خود گام های سریعتری را بردارند.

دکتر لاریجانی متذکر شد: مسئله آموزش های فنی و حرفه ای نیز در استان قم لازم است زیرا باید برای هر کاری کارگر متخصصی وجود داشته باشد که اگر بنیاد برکت به توانمندسازی نیروی انسانی ورود کند به اشتغال زایی استان نیز کمک می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گردشگری مذهبی در استان قم مستمراً در حال افزایش است بیان کرد: در آینده این ظرفیت بیشتر هم می شود که زمینه سرمایه گذاری دارد که البته بخش خصوصی باید به این مسیر هدایت شود و می توان با ارائه کمک های مناسب بخش خصوصی را یاری کرد.

می توان با برنامه ریزی نرخ بیکاری استان قم را کاملا کاهش داد

وی افزود: می توان با برنامه ریزی نرخ بیکاری استان قم را کاملا کاهش داد که البته رسیدن به این هدف مشروط به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در استان قم بنیاد برکت روش خوبی را در پیش گرفت است اظهار داشت: در این استان همه مسائل یک قسمت یا یک شهر از اشتغال تا امور زیربنایی بر عهده یک نهاد قرار گرفته و به عنوان متولی فعالیت می کند. بر اساس گزارش های ارائه شده این طرح موفق بوده و سبب کاهش بیکاری و افزایش آبادانی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر کارگروهی تشکیل شود که نگاه عام و قوی به مسائل قم داشته باشد ما نیز هر کمکی که بتوانیم را در این مسیر انجام می دهیم گفت: من حاضرم اولین جلسه این کار گروه را برگزار کنم.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون تقدیر و تشکر شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی