کد خبر : 5103
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در توضیح مصوبه امروز تعیین سقف حقوق مدیران؛

گام بزرگ مجلس در جلوگیری از سوء استفاده و موج سواری‌های بلاوجه/ نظر مجلس از ابتدا تغییر نکرد

گام بزرگ مجلس در جلوگیری از سوء استفاده و موج سواری‌های بلاوجه/ نظر مجلس از ابتدا تغییر نکرد

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:نظر مجلس درباره تعیین سقف حقوق مدیران در برنامه ششم از ابتدا همین نظر امروز بوده و تغییری در آن صورت نگرفته است.

دکترعلی لاریجانی در نشست علنی عصر امروز (شنبه، 14 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، پس از تصویب مجدد یکی از بندهای لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص سقف دریافتی مدیران کشور گفت:نظر مجلس همین بود و روشن بود و برنظر قبلی خودمان که در صدر ماده آمده بود اصرار می‌کنیم و اگر شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می کنیم.

وی افزود:ما به جای اصلاح قبلی این ماده که انجام شد و این همه جاروجنجال در کشور به راه انداختند؛برنظرقبلی خود اصرار می‌کنیم تا مشخص شود مجلس چه نظری داشته است.

جوسازی صورت گرفته تنها مغلطه‌ای با انگیزه‌های دیگر بود/امروز مجلس کار بزرگی انجام داد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است توضیحی در این خصوص ارائه شود،تصریح کرد: برای ما در مجلس روشن بود و انگیزه مجلس این بود که جلوی حقوق‌های نجومی را بگیرد و این جفا بود درباره  مجلس که رکنی مهم و اساسی در کشور است حرف‌های سخیف زده شود.مجلس به شکل قانونی باید نظرات شورای نگهبان را لحاظ کند و از نظر ما تغییر مهمی نبود؛چون مقامات صدر این ماده بودند و بیش از میزان 10 میلیون نمی‌توانستند دریافتی داشته باشند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه جوسازی صورت گرفته تنها مغلطه‌ای با انگیزه‌های دیگر بود، افزود: ما برای اینکه جلوی این مغلطه را بگیریم تا کسی موج سواری بلاوجه نکند،امروز مجلس کار بزرگی انجام داد و جلوی عده‌ای که قصد سوء استفاده داشتند را گرفت.

نظر مجلس همان بود که از ابتدا گفتیم /نمایندگان امروز جلوی این موج سواری غلط را گرفتند

وی با بیان اینکه فردا نگویند مجلس نظر خود را تغییر داد،تصریح کرد:نظر مجلس همان بود که از ابتدا گفتیم و نظر ما از اول همین نظری بود که امروز تصویب کردیم.شورای نگهبان از مصوبه ایراد گرفت و ما برای رفع ایراد شورای نگهبان این جمله را اضافه کردیم؛اما مسئله اصلی حقوق‌های مقامات همان نظر قبلی بود،اما عده‌ای می خواستند روی موج غلطی سوار شوند که  نمایندگان امروز جلوی این موج سواری غلط را گرفتند؛بنابراین مجلس همین نظر را از ابتدا داشت و نگویند که نظر خود را تغییر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه نظر مجلس از ابتدا همین بود، افزود:آقایان نگویند مجلس کارنامه سیاه دارد،حال اگر شما نتوانستید رأی بیاورید آیا مجلس سیاه شده است؟ /

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی