کد خبر : 5087
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس عمان:

مسئله فلسطین موضوع مهم جهان اسلام است/ رفتار سنجیده و معقول عمان در عرصه منطقه ای

مسئله فلسطین موضوع مهم جهان اسلام است/ رفتار سنجیده و معقول عمان در عرصه منطقه ای

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله فلسطین، موضوع مهم منطقه و جهان اسلام است به طور حتم تمام کشورها باید برای حمایت از آرمان فلسطین منسجم شوند.

دکتر علی لاریجانی عصر امروز (چهارشنبه 4 اسفندماه) در حاشیه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در دیدار با خالد بن هلال بن ناصر المعولی، رئیس مجلس عمان با اشاره به روابط گسترده و مثبت ایران و عمان گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در جایگاه خوبی قرار دارد و امیدوارم در آینده این روابط و تعاملات افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله فلسطین، موضوع مهم منطقه و جهان اسلام است گفت: به طور حتم تمام کشورها باید برای حمایت از آرمان فلسطین منسجم شوند.

وی ادامه داد: در منطقه ما کاملا این موضوع مطرح شده که عمان با رهبری سلطان قابوس جایگاه و نقش عاقلانه ای دارد و انتظار است که این کشور موضوعات مختلف منطقه ای از جمله فلسطین را با جدیت پیگیری کند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: رفتارهای برخی کشورهای  منطقه ای موجب می شود که آشفتگی درعرصه منطقه ای بیشتر شود اما همواره کشور عمان رفتار سنجیده و معقولی داشته است.

 

ابتکار عمل و موفقیت در کنفرانس فلسطین قابل لمس بود

در این دیدار همچنین خالد بن هلال بن ناصر المعولی، رئیس مجلس عمان گفت: در اینجا باید موفقیت بزرگ ایران در برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را تبریک بگویم البته برخی کشورها در مسئله فلسطین کوتاهی هایی را صورت داده اند اما در این اجلاس می توان ابتکار عمل و موفقیت های این حوزه را لمس کرد.

وی ادامه داد: آرزوی ما این است که در شرایط کنونی در مسئله فلسطین، وحدت و یکپارچگی میان تمامی گروه های فلسطینی ایجاد شود و در زیر سایه وحدت قدرت واقتدار واقعی خود را بیابند.

رئیس مجلس عمان بر لزوم گسترش همکاری های ایران تاکید کرد و گفت: همکاری های دو کشور در چند سال اخیر بسیار خوب بوده و امیدوارم سطح روابط گسترش پیدا کند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی