کد خبر : 5077
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی:

تابناک: ایجاد بغض و تنفر، سیاست بی هنران است

تابناک: ایجاد بغض و تنفر، سیاست بی هنران است

به نظر می‌رسد بعضی افراد هنر و استراتژی برای اداره کردن کشور ندارند و به همین دلیل دائم در خصوص فتنه و انحراف حرف می‌زنند و کشور را دچار مشکل می‌کنند البته قدرت انقلاب آن قدر است که این مسایل آسیبی به آن نزند.

رییس مجلس هشتم  و کاندیدای انتخابات مجلس نهم در گفتگو با سایت شخصی خود به برخی ایهامات و شایعات درباره وی پاسخ داد.

به گزارش «تابناک» ، لاریجانی در این گفتگو به ابهاماتی از قبیل پخش شب‌نامه‌های بی‌نام و نشان و اتهاماتی از قبیل سکوت در فتنه پس از انتخابات 88 پاسخ داده است.متن این گفتگو به شرح ذیل است:

آقای دکتر، برخی افراد پس از انتخابات شما را به اتهاماتی مانند سکوت در ماجرای فتنه متهم می کنند. به نظر حضرت عالی انگیزه طرح این مسائل چیست؟


پاسخ: باید عرض کنم کسانی با این قبیل مطالب قصد جوسازی و ایجاد دوئیت و دشمنی و نفرت میان مردم و مطرح کردن خودشان را دارند. اینها عوض این که به مشکلات و مسائل جاری در جامعه بپردازند قصد دارند ذهن مردم را از مسائل اصلی منصرف کرده و به مسائل فرعی جلب کنند. برخی افراد فقط با ناسزا گفتن و هتاکی قصد بزرگ کردن خودشان را دارند. افراطی ها در هر نظامی از همین روشها استفاده می کنند. برای آن که شایستگی خود را ثابت کنند به دیگران فحش می دهند. ما هم بنای پاسخ گفتن به این مسائل را نداریم. غالب این مطالب نه به درد دنیای ما می خورد و نه آخرت. باید همگان به فکر حل مشکلات مردم و مشکل بیکاری باشیم. این روزها برخلاف قانون انتخابات کسانی که کارشان قانون شکنی است، شب نامه‌های زیادی علیه بنده پخش کردند که واقعا کار وهن آمیزی و خلاف قانونی است که اینها به آن عادت کرده اند. برای مثال عکس من را در کنار عکس آقای هاشمی رفسنجانی منتشر کردند، در حالی که باید پرسید این یعنی چه؟ از این اقدامات چه هدفی دارید؟ طبیعی است که من رئیس قوه مقننه هستم و آقای هاشمی ريیس مجمع تشخیص مصلحت نظام. ما حتی کنار مقام معظم رهبری در کنار هم نشسته ایم. این چه چیزی را اثبات می کند.

به نظر می‌رسد بعضی افراد هنر و استراتژی برای اداره کردن کشور ندارند و به همین دلیل دائم در خصوص فتنه و انحراف حرف می‌زنند و کشور را دچار مشکل می‌کنند البته قدرت انقلاب آن قدر است که این مسایل آسیبی به آن نزند.

 یک سال و نیم پیش چند نفر نزد من آمدند و گفتند که چرا من به موسوی تبریک گفته‌ام، بارها این مسئله را تکذیب کرده‌ ام ولی باز هم آن را مطرح می کنند، این اسمش بداخلاقی است. البینه علی المدعی. اگر کسی برای این دروغ آشکار سندی دارد، ارائه کند.

 ما ساکت فتنه هستیم یا این آقایان راکب فتنه شده اند، ما با جان و دل پشت سر رهبری حرکت می کنیم و این حرکت به زمان ریاست جمهوری ایشان بر می گردد، این آقایانی که خیلی انقلابی هستند زمان دوم خرداد کجا بودند، ما آنها را ندیدیم ،هنوز تاریخ روشن است.

‌از روزی که انتخابات برگزار شد، پشت سر رهبری حرکت کردم و هیچ کدام از سران قوا به اندازه من درباره فتنه سخن نگفتند، این سخنان فضای کشور را به سمتی غلط پیش می برد.

باید سرعت حرکتمان را با «ولی فقیه» تنظیم کنیم و به جای فریاد های بی نتیجه ، دنبال ناکام گذاشتن دشمنان باشیم. بنده از اولین کسانی بودم که فردای انتخابات پیروزی نامزد پیروز را از تریبون علنی به او تبریک گفتم و به تاسی از رهبری، معترضان را به پیگیری اعتراضشان از کانالهای قانونی توصیه کردم.

یک بار در وب سایت شخصی به خاطر بالاگرفتن فضای تخریبی اقدام به باز انتشار مواضع گذشته ام درباره وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری دور دهم کردم.  متاسفانه برخی که هیچ هنری ندارند ، سوار بر اسب فتنه شده و در آغوش انحراف آرمیده اند، مجلس جای کارکردن است جای حرف زدن به این شکل نیست.

باید از کسانی که فقط به تخریب دیگران هستند پرسید در این سالها برای مردم چه کرده اید؟ بهتر است هر کس برنامه ها، سوابق و هنرهایش را بگوید. این به اخلاق اسلامی نزدیک تر است.

در روزهای اخیر با چند سایت و نشریه برخورد شد؟ آیا این ماجرا ارتباطی با تخریب حضرت عالی در آن رسانه ها داشت؟


پاسخ: بنده از هیچ کدام از این رسانه ها شکایت نکرده ام و برخورد با برخي سایت‌هاي خبري طي روزهاي اخير، ارتباطي با من ندارد.

برخورد قضايي با برخی از اين  افراد با حكم دادگاه ويژه روحانيت صورت گرفته و با وجود اين‌كه برخي مطالب اين رسانه‌ها سراسر ناسزا، تخريب و بداخلاقي سياسي و انتخاباتي است، ما هيچ‌گونه شكايتي نكرده ایم . اصولا اهل  پیگیری غیر علنی کارها نیستم و اگر شکایت کنیم هم علنی اعلام می کنیم . قبلا هم که از یکی دو رسانه شکایت داشتم، صراحتا اعلام کردم که البته بعد هم با وساطت برخی دوستان از شکایت اعلام انصراف کردیم. در باره قضایای اخیر هم باید به این نکته توجه داشت که دادگاه ويژه روحانيت مستقل از قوه قضائیه است.

نظرتان راجع به جزوات منتشره تخریبی که این روزها در باره شما منتشر می شود چیست؟

سیاست تبلیغاتی ایجاد بغض چند سالی است که در کشور رایج شده که هر روز یک یا چند شخصیت خدوم راه می افتد و به خصوص در ایام انتخابات تشدید می شود. این روش مناسبی است که بی هنران راه انداخته اند تا به جای ارائه برنامه برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور به این وسیله کینه ها را زیاد و تفرقه را نهادینه کنند و این سیاست ضد قرآنی است که دعوت به اتحاد مومنین دارد و اینان برخلاف آن تفرقه و دلسردی و کینه توزی نسبت به هم ترویج می کنند. البته معتقدم با  توجه به رشد خوب سیاسی مردم ما و وجود تعداد کثیری از نخبگان در جامعه این روشها تاثیر چندانی ندارد. اما این رفتارها که در تاریخ انتخابات کم نظیر بود نشان داد که این افراد تا چه اندازه به قانون بی اعتنا هستند. این گروه های افراطی برای این که خود را به نسل انقلابی و جوان تحمیل کنند حاضر به انجام هر نوع رفتار زشت و بداخلاقی هستند. بنده برای انجام وظیفه آمده ام و کاری به این کارها ندارم. گلایه ام از برخی از نهادهای نظارتی شهر و مجریان قانون است که از کنار این رفتارهای زشت ساده گذشتند و جلوگیری نکردند. روزانه دهها جزوه و نشریه و سی دی پخش شد اما هیچ کس جلوی آنان را نگرفت. بنده برای این کارها اهمیت زیادی قائل نیستم و آن را موثر نمی دانم. مردم ما آگاه تر از آن هستند که تحت تاثیر این قبیل دروغ پردازی ها قرار گیرند. بنده خوشحال هستم که مراجع تقلید و جامعه مدرسین و فضلای برجسته حوزه از بنده دعوت و حمایت کردند. ما این انقلاب را با رهبری امام راحل، خلف صالح ایشان، حمایت مراجع تقلید و فداکاری هزاران شهید به اینجا رسانده ایم. ان شاء الله راه انقلاب ادامه خواهد یافت و این رفتارهای بچگانه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

کلید واژه :

علی لاریجانی:

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی