کد خبر : 5076
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

مردم قم نیاز به قیم ندارند

مردم قم نیاز به قیم ندارند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد نسبت به تخریب و پخش کردن شب نامه اقدام کرده اند، گفت: نمیدانم چرا برخی می‌خواهند با پخش کردن شب نامه موجب وهن شود مگر رهبری نفرمودند که به دیگران توهین نکرده و تخریب نکنید، مگر مقام ولایت نگفتند که به روسای قوا توهین نکنید مردم قم به قیم نیاز ندارند و این کارها به نتیجه نمی رسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع فرهنگیان قم تاکید کرد: ریشه انقلاب اسلامی فرهنگی است و توجه به فرهنگ و آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه فراکسیون فرهنگیان در مجلس حضوری فعال داشت، افزود: این فراکسیون در اکثر موارد مسائل مربوط به آموزش و پرورش را با جدیت پیگیری می‌کرد.

دکتر لاریجانی یکی از دلایل این امر را ملموس بودن مشکلات فرهنگیان برای نمایندگان مجلس دانست و گفت: کارهای آموزش و پرورش از سوی نمایندگان با حساسیت دنبال شده و تصمیمات کلان زیادی در این زمینه اتخاذ شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مقاوم سازی مدارس، نیروهای حق الزحمه ای و...را از جمله اقدامات مجلس در راستای حمایت از فرهنگیان دانست و تاکید کرد: نسبت به معیشت فرهنگیان در بودجه و برنامه توجه خاصی شد و امیدواریم که وزیر آموزش و پرورش نیز پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

وی با اشاره پیشنهاد مطرح شده در خصوص تشکیل کارگروه برای رسیدگی به مشکلات فرهنگیان تاکید کرد: این اقدام بسیار خوبی است و ما به وسیله این کارگروه‌ها به نتایج خوبی دست یافته ایم.

لاریجانی ضرورت انعکاس مطلوب خلأها و کمبودها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اگر این اقدام صورت گیرد ما در تدوین بودجه می‌توانیم تصمیم گیری‌های لازم را داشته باشیم.

وی در خصوص نظام جدید آموزش و پرورش گفت: این طرح به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسیده است ولی اگر شما مشکلاتی در این سیستم می‌بینید منعکس کنید تا ما در شورای انقلاب فرهنگی و مجلس پیگیری لازم را داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی از سوی مجلس هشتم در راستای حل مشکلات فرهنگیان برداشته شد، اضافه کرد: اگر مجلس نهم نیز این روند را در پیش بگیرد شاهد حل مشکلات بیشتری از این قشر باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان سرگرم مسائل سیاسی شدند، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند مجلس باید مظهر حکمت نظام باشد و در جای دیگر فرمودند در مجلس باید ریل گذار باشد، پس باید در انتخاب‌ها دقت کرد که افرادی که به مجلس راه می‌یابند از نظر صحت عمل و سواد در طراز مجلس جمهوری اسلامی باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس نهم تاکید کرد: مسئله انتخابات یکی از میوه‌های شیرین مردم سالاری دینی است و طبعا باید از آراستگی لازم برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه مجلس باید از پشتوانه قوی برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: سخنان امروز مقام معظم رهبری بایدمورد توجه قرار گرفته و امیدواریم که در این انتخابات سرافرازی برای ملت ایران رقم بخورد و افرادی انتخاب شوند که بتوانند درک درستی از مسائل کشور داشته و مشکلات را به درستی حل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی افراد نسبت به تخریب و پخش کردن شب نامه اقدام کرده اند، گفت: برخی حرف‌ها و سخنانی که مطرح می‌شود خارج از اعتدال است و مشخص نیست که این افراد از چنین اقداماتی چه هدفی را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همواره طبق نظر مقام معظم رهبری عمل کرده است، بیان داشت: در طول 33 سال گذشته همه کارها و سمت‌ها با نظر رهبری بوده است ولی نمیدانم چرا برخی می‌خواهند با پخش کردن شب نامه موجب وهن شود.

لاریجانی گفت: مگر رهبری نفرمودند که به دیگران توهین نکرده و تخریب نکنید، مگر مقام ولایت نگفتند که به روسای قوا توهین نکنید.

وی تاکید کرد: عده ای دوست دارند جریان فشار باشند، مردم قم به قیم نیاز ندارند و این کارها به نتیجه نمی رسد، ما در دوره دوم خرداد هشت سال در برابر تیراندازی‌های سیاسی آبدیده شده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تلاش کنیم دل‌های ما نسبت به هم صاف باشد، هر کسی که ظن و گمان دارد که نباید آن را مطرح کند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور ما به وحدت داخلی نیاز داریم، اظهار داشت: ملت ایران از نظر فهم مسائل اصلی کشور بصیر هستند و در 22 بهمن چشمهای از بصیرت خود را نشان دادند و انشالله انتخابات از نظر کمیت و کیفیت غنی و پر محتوا برگزار شود.

 علی لاریجانی همچنین با حضور در جمع اعضای ستاد جوانان قم اظهار داشت: اینکه رای اولی‌ها نسبت به سرنوشت کشور حساس هستند اقدامی قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت مسئله ورزش در قم تاکید کرد: انتقال تیم فوتبال صبا به قم با هدف توسعه و پیشرفت قم دنبال شده است و تلاش شده این تیم زمینه ای برای ارتقا فعالیت‌های ورزشی در قم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر حضور گسترده اقشار مختلف مردم در انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: در فعالیتها برای انتخابات بحث فرد مطرح نیست، بلکه بحث سرنوشت کشور است.

وی تاکید کرد: امروز نگاه‌های زیادی به رفتار ملت ایران دوخته شده است و منتظر نوع عملکرد شما در انتخابات هستند تا بر اساس آن موضع گیری کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه دشمنان منتظر هستند که اگر حضور ملت در انتخابات کمرنگ باشد آن را به ماجرای بزرگ تبدیل کرده و به حیثیت کشور لطمه بزنند، خاطرنشان کرد: ملت ایران با حضور در انتخابات حیثیت خود را جاودان کرده و زمینه سرافرازی در منطقه و عرصه بین الملل را مهیا می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب اصلح در انتخابات گفت: ملت با حضور در انتخابات افرادی را برگزینند که به فکر حل مشکلات کشور باشند.

وی تصریح کرد: اگر دلخوری‌هایی هم وجود دارد به خاطر اصل حیثیت نظام باید از آن صرف نظر شده و با تلاش افراد مختلف مشکلات حل شود.

دکتر لاریجانی نسبت به پرهیز از هرگونه بداخلاقی انتخاباتی تاکید کرد و اظهار داشت: شور آفرینی در انتخابات امر مهمی است و در ستادهای انتخاباتی من نباید کاری صورت گیرد که خلاف قانون باشد.

 دکتر علی لاریجانی همچنین شب گذشته در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی خود با اشاره به این سخن امام راحل که «مجلس در راس امور است» گفت: برخی می‌گویند این سخنان قدیمی شده و برای گذشته شده است  و این در حالی است که مقام معظم رهبری نیز بر این مسئله تاکید کردند.

وی افزود: این هم از اشکالات و کج روی‌هایی است که با آن مواجه هستیم، برخی از جریان‌های انحرافی می‌خواهند ذهن‌ها را متفرق کرده و از مسائل اصلی باز دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه لازم می‌دانم از همه کسانی که برای شور آفرینی در امر انتخابات زحمت کشیده و یا مسئولیت‌هایی را بر عهده داشتند، تشکر کنم.

وی با اشاره به اینکه برخی با تیراندازی‌های سیاسی، برچسب زدن و متهم کردن به دنبال منحرف کردن فضای انتخابات هستند، تصریح کرد: در جلساتی که در جمع مردم حضور داشتم این سخنان مشاهده نشد، مثل اینکه فاصله خواسته‌های ملت با این افراد زیاد است.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: برای من افتخار است که نماینده مردم قم باشم، در دوره اول خودم را خیلی برای نمایندگی آماده نکرده بودم ولی رهبر انقلاب تکلیف کردند و خدا را شاکر هستیم از اینکه بزرگان قم، مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین ابراز لطف کرده و بار دیگر ما را حضور در صحنه تکلیف کردند.

وی با بیان اینکه نمایندگی برای وی از شهر قم با خشنودی باطنی همراه است، خاطرنشان کرد: خدمت کردن و آبادانی قم لطافت خاصی دارد و در این چهار سال ما افتخار کردیم که نماینده شما بودیم و در این دوره نیز با رغبت این کار را انجام دادم و به نمایندگی قم مفتخرم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان امروز رهبر انقلاب تاکید کرد: امیدواریم که خداوند تفضل کند آنچه در لسان ایشان جاری شد محقق شود و انتخاباتی پرفروغ و پر محتوا را شاهد باشیم.

وی با انتقاد از برخی تخریب‌های صورت گرفته تاکید کرد: بنده فرصتی برای پاسخ دادن به این تخریب‌ها ندارم، اگر مسئولین کشور وقت خود را صرف پاسخ دادن به شب نامه‌ها کنند به کارهای اصلی خود نمی رسند.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان برای ما دندان تیز کرده‌اند عقل سلیم اقتضا می‌کند که در داخل به وحدت برسیم و اختلاف سلایق را کم کرده و از تخریب پرهیز کنیم.

وی با اشاره به اینکه از زمان دوم خرداد نسبت به وی تخریب صورت می‌گرفته است، افزود: یک روز در دوران دوم خرداد 120 مقاله علیه من نوشتند و این در نوع خود یک رکورد به شمار می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی کسانی که امروز تند و تیز حرف زده و از ولایت دم می‌زنند، وقتی آقای خاتمی رئیس جمهور شد می‌گفتند که باران رحمت الهی بارید، حال چطور شده که از ولایت دم می‌زنند این قدر شلوغ کاری چه معنایی دارد؟

وی اضافه کرد: یک آقای روحانی در سی دی که پخش شده است عنوان کرده که در جایی به بنده گفته است در دهانت می‌زنم، دروغ گفتن گناه کبیره است، از مطرح شدن چنین سخنانی تعجب می‌کنم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر اطلاعاتی که دارم را منتشر کنم که سیستم آنها به هم می‌ریزد، برادرانی که خیلی گردن کلفتی می‌کنند ببینند آیا زیر پایشان سفت است یا خیر؟

وی گفت: رهبری فرمودند تخریب نکنید و این نظر ولایت است، مگر مقام ولایت نگفتند روسای قوا را تخریب نکنید؟ آیا کسی که طرفدار ولایت است اینچنین رفتار می‌کند؟

دکتر لاریجانی گفت: مسئله ساکت فتنه را بارها و بارها مطرح کرده‌اند، هیچ کدام از روسای قوا به اندازه من درباره فتنه سخن نگفته‌اند.  فتنه را باید خاموش کرد نه اینکه سوار بر مرکب فتنه شد، اینها جزو راکبین فتنه هستند.

وی با اشاره به اینکه رجال سیاسی باید برای اداره کشور ایده داشته باشند، گفت: مسئله مهم برای ما آینده کشور و آبادانی است و نباید گرفتار تارهای عنکبوت سیاسی شویم که از داخل آن چیزی به دست نمی آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب میدان گسترده ای بوده و مسابقه ای برای خیرات است و نباید در این مسابقه سر از لجن زار سیاسی درآورد، بلکه باید به فکر خدمت بود.

دکتر علی لاریجانی همچنین در جمع مردم قم در مسجد بیت النور، به اقدامات صورت گرفته در زمینه‌های عمرانی اشاره کرد و اظهار داشت: طرح حرم تا حرم پروژه ای نیمه کاره بود و مردم از این مسئله رنج می‌بردند ولی طی سال‌های اخیرا با تزریق 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت این پروژه روند اجرایی خود را با سرعت سپری می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به احداث فرودگاه قم اشاره کرد و گفت: در زمینه احداث فرودگاه قم برای اخذ مجوز دو سال پیگیری صورت گرفت و این پروژه روند مطلوبی دارد.

وی اجرای پروژه‌هایی نظیر منوریل و مترو را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مسئله آب قم با عنایت مقام معظم رهبری حل شد و این پروژه در حال پیگیری است.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه مشکل مردم گرانی و بیکاری است، گفت: ما در مجلس به این مسائل پرداخته و کاری به فرعیات نداریم، مجلس اکابر نیست که کسی به آنجا رفته و چیز یاد بگیرد.

وی بر انتخاب نمایندگان اصلح و کاربلد از سوی مردم تاکید کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که قم 150 سال عقب ماندگی دارد و باید در شرایط کنونی به فکر خدمت به مردم و توسعه و آبادانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان درباره هیچ طرحی اظهار نظر نکردند، تاکید کرد: نمایندگان با حضور در مجلس باید به دنبال آبادانی باشند، کسانی که خیلی حرف می‌زنند و سر و صدا می‌کنند در مجلس کم کار هستند.

وی با اشاره به توزیع شب نامه علیه وی گفت: برخی فقط به دنبال پچ پچ و لگد پرانی‌های سیاسی بوده و دیگران را متهم می‌کنند و اینها باری از روی دوش ملت بر نداشتند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه در مسائل سیاسی لازم است که مجلس موضع گیری‌های لازم را داشته باشد، افزود: ولی این نباید شرایط به گونه ای باشد که همه وقت مجلس را بگیرد.

وی سخنان امروز مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: امیدواریم که نظرات ایشان در انتخابات محقق شده و شاهد حضور گسترده ملت پای صندوق‌های رای باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخابات این دوره از مجلس شورای اهمیت بسیاری دارد، بیان داشت: برخی کشورهایی که کاری جز دلالی بلد نیستند منتظر هستند تا حضور مردم کم باشد تا آن را به یک جریان تبدیل کنند.

وی گفت: اوباما چند روز پیش گفته بود ما به اسرائیلی‌ها گفته‌ایم که این تحریم‌ها در حال اثر کردن است، شما با حضور گسترده در انتخابات باید سیلی محکمی به غربی‌ها بزنید.

دکتر لاریجانی افزود: ممکن است که مردم نسبت به برخی موارد از جمله گرانی‌های اخیر گلایه داشته باشند، دولت و مجلس باید تلاش کنند که جلوی این گرانی‌ها گرفته شود، اگر دولت قوانین را درست اجرا می‌کرد شاهد این وضع نبودیم.

وی ادامه داد: شما در انتخابات با حضور گسترده لباس فاخر به تن ملت کرده و باعث می‌شوید که بیگانگان جرات نکنند که گام دیگری علیه کشور بردارند و دشمن را پس بزنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که با رای ملت به مجلس راه می‌یابند نباید دنبال سیاسی کاری بروند بلکه باید به فکر خدمت به کشور و مردم باشند.

 

 

کلید واژه :

ئیس مجلس شورای اسلامی در جمع فرهنگیان قم در مسجد باب الجنه قم

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی