کد خبر : 5070
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران: حضور گسترده مردم در انتخابات، پشتوانه‌ای برای مذاکرات هسته‌ای است

باشگاه خبرنگاران: حضور گسترده مردم در انتخابات، پشتوانه‌ای برای مذاکرات هسته‌ای است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن مذاکرات هسته‌ای گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم پشتوانه مهمی برای حضور مقتدرانه در مذاکرات هسته ای به شمار می‌رود.

به گزارش حوزه مجلس باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رييس مجلس شوراي اسلامي، روز گذشته در دیدار جمعی از اهال منطقه راونج قم با اشاره به اینکه با حضور مردم انتخابات مفیدی برای کشور خواهیم بود، گفت: یکی از مسائل مهم در انتخابات این است که نتیجه انتخابات از نظر کمیت و کیفیت به نحوی باشد که مشکلات کشور در بعد کلان حل شود.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این هستند که ملت ایران را تحریم کنند، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان ایران تیرهای خود را رها کرده اند و فقط همین یک تیر باقی مانده که در انتخابات فضایی ایجاد کرده و ملت را تحقیر کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت هر وقت احساس کرد که دشمنان دنبال بهانه جویی هستند پاسخی در خور به آنها داده است و ملت در فهم مسائل پیشرو بوده است.

وی با اشاره به اینکه همیشه حضور مردم برای حکومت و حل مسائل قوام بخش است، بیان داشت: این بار چشم های نامحرمی رفتار ملت ایران را رصد می کند و حضور چشمگیر مردم خیلی از مشکلات را پس می زند و غربی ها و کشورهای منطقه متوجه می شوند از این زبان علیه ملت ایران نباید استفاده کنند.

 لاریجانی با اشاره به اینکه حضور جدی مردم در انتخابات پشتوانه ای برای مذاکرات هسته ای است، تاکید کرد: ایران کشوری پیشرو در انتخابات بوده است و نباید وزانت ملت ایران مخدوش شود.

وی با اشاره به تاثیرگذاری مردم در نظام اظهار داشت: اینکه همه مسئولان نظام با رای مردم انتخاب می شوند یک سرمایه ملی است و نباید بگذاریم از جدیت این مسئله کاسته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتدار کشور ما در این است که افرادی که به مجلس راه می یابند از پشتوانه مردمی بوده و صاحب فن باشند، افزود: برای من افتخار است که نماینده قم هستم و تلاش خواهیم کرد که قم را از این رهگذر آباد کنیم و باید کمک کرد عقب افتادگی های استان جبران شود.

وی در ارزیابی خود از وضعیت مجلس تاکید کرد: باید تلاش کرد که افراد خبره که دارای شناخت کافی نسبت به مسائل و مشکلات در بخش های مختلف هستند به مجلس راه یابند.

لاریجانی با اشاره به دیدار اخیر خود با مراجع عظام تقلید گت: در دیدار با برخی از مراجع که توصیه فرمودند از قم کاندیدا شوم، عرض کردم برای حل مسائل دینی در مجلس به فقیه نیاز داریم و ما در بخش های دیگر نیز نیازمند افراد متخصص هستیم.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان سرگرم سر و صداها شده و از اصل مشکل مردم دور شدند، بیان داشت: مسئله مهم برای مردم گرانی و اشتغال جوانان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گرانی هایی که اخیرا به وجود آمد برای مردم شکننده بود و منجر به اذیت آنها شد، گفت: راه حل این مشکلات توسعه اقتصادی، صنعتی و بهبود وضع کشاورزی است.

وی تصریح کرد: در مجلس بیش از 300 قانون تصویب شده است که در آن راه هایی برای توسعه در بخش های مختلف وجود داشت ولی برخی از آنها به درستی اجرا نشد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در کشور مدیرانی که پله پله پیشرفت می کنند مسائل جزئی مردم را بهتر درک می کنند و وقتی به رده های بالا می رسند مسائل خرد و کلان را با هم می فهمند.

وی با بیان اینکه گاهی برخی افراد در جایگاه هایی قرار می گیرند که پختگی لازم را ندارند، افزود: با یک مدیریت عاقلانه می توان کشور را پیش برد و بهره گیری از نظر افراد خبره و دارای صلاحیت در تصمیم گیری ها در این امر مثمر ثمر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رونق بخشی به تولید داخلی کشور اهمیت بسیاری دارد و باید یک دهه روی این امر تمرکز کرد، اظهار داشت: اگر تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کرده و رویکرد دولت و مجلس به سمت تولید داخلی پیش رود می تواند کشور را به جایگاه مطلوبی رساند.

وی گفت: اگر دولت و مجلس یک دهه همت داشته باشند کشور به جایگاهی می رسد که مردم از زندگی خود راضی بوده و بتوانند برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدواریم شاهد برگزاری انتخابات پرفروغ بوده و نتیجه آن نیز مورد رضایت درگاه الهی باشد و ما نیز در حد توان تلاش خواهیم کرد که در حل مشکلات اقدامات لازم را انجام دهید.

علی لاریجانی همچنین عصر امروز در دیدار مردم منطقه زندآباد با اشاره به اینکه مردم شریف قم در انقلاب پیشتاز بوده‌اند،‌ تاکید کرد: مردم زند آباد به غیرت دینی و انقلابی شهره هستند و بنده افتخار می‌کنم که نماینده شما باشیم.

وی ضرورت توجه به آبادانی بخش‌های مختلف قم را مورد تاکید کرد قرار داد و افزود: منطقه زند آباد دارای مشکلات زیادی است که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر برخی از مشکلات شهر قم حل شده و یا در حال حل شدن است، گفت: ولی هنوز راه زیادی داریم تا مردم از نظر وضع زندگی سامان پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر آبادانی شهر قم تاکید بسیاری داشتند، افزود: مشکل آب قم تا حد زیادی حل شده است و این مهم خواسته عمومی مردم قم بود که اقدامات بسیار گسترده‌ای برای اجرایی شدن آن صورت گرفته است.

دکتر لاریجانی با تقدیر از نگاه آبادانی محور مقام معظم رهبری به قم اظهار داشت: احداث فرودگاه، مترو و منوریل با همت مسئولین اجرایی و کمک مجلس آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم انقلابی باید در شرایط مطلوبی زندگی کنند، افزود: مسئولین باید قدر زحمت همه اقشار مردم و به ویژه اقشار زحمت کش را بدانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موتور آبادانی قم به حرکت در آمده است و در یک پروژه حرم تا جمکران 400 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.

وی ضرورت احداث بیمارستان درمانگاه مراکز فرهنگی و ورزشی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مشکل اصلی که باید حل شود وضعیت معیشت مردم و گرانی است.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: البته این مشکل مربوط به قم نبوده و برای همه کشور است، طرح هدفمند کردن یارانه‌ها طرح خوبی است ولی باید درست اجرا شود که برای مردم مشکل آفرین نباشد.

وی با اشاره به اینکه در قانون هدفمندی یارانه‌ها باید حمایت بیشتری از مردم و تولید کنندگان صورت می‌گرفت، تاکید کرد: اگر طرح درست اجرا می‌شد شاهد بروز مشکل برای مردم نبودیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مردم کسانی را برگزینند که خردمند بوده و در راه آبادانی کشور گام بردارند، گفت:‌ ما کشور قوی از نظر نیروی انسانی، امکانات و منابع مالی هستیم و اگر تدبیر درستی داشته باشیم می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های اقتصادی باید بر اساس برنامه ریزی دنبال شود، گفت: باید برای یک دهه کشور ما تمام تلاش خود را داشته باشد که مشکلات را در بخش‌های مختلف برطرف کنیم.

دکتر لاریجانی گفت: اگر تولید کشور به حرکت افتاد، اشتغال ایجاد می‌شود و با شعار دادن اشتغال ایجاد نمی‌شود و مردم نیز از شعار دادن خسته شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در کشور ما حرف‌هایی است که در رسانه‌ها مطرح شده و شب نامه‌هایی است که پخش می‌شود، گفت: مردم خواستار خدمت هستند و کسی که توانی برای خدمت داشته باشد سراغ این اقدامات نمی‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی حل مشکل بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی را از جمله خدمات صورت گرفته عنوان کرد و افزود: بیمه بیکاری از دیگر تصمیمات اتخاذ شده از سوی مجلس بوده است.

وی با اشاره به اینکه آبادانی کشور به همت، غیرت، عزم جدی و کار بلد بودن نیاز دارد، خاطرنشان کرد: کسانی که کار بلد هستند هیاهو نکرده و به فکر خدمت هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جیغ‌های سیاسی در کشور مشکل مردم نیست، بیان داشت: مشکل مردم بیکاری و تورم است و باید برای حل این مشکل به سمت تولید رفت.

وی گفت: مجلس خانه ملت است و باید صدای ملت از آن خارج شده و به درد و مشکلات مردم رسیدگی شود، تقویت پشتیبانی مجلس به رای مردم بستگی دارد و مجلس ضعیف نمی‌تواند مشکلات را حل کند. هرچه مجلس از پشتوانه قوی تری برخوردار باشد قدرت بیشتری برای حل مشکلات دارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: افرادی را انتخاب کنید که پیگیر کار شما باشند و اگر در مجلس افراد متخصص حضور داشته باشند مشکلات حل خواهد شد و البته دولت نیز باید در این زمینه کمک کند.

علی لاریجانی همچنین عصر امروز در جمع ساوه ای‌های مقیم در مسجد حضرت ابوالفضل منطقه شاه ابراهیم طی سخنانی اظهار داشت: عزم جدی برای حضور در انتخابات گام مهم برای پیشرفت کشور است و مردم وقوف کامل نسبت به مسائل کشور دارند.

وی با اشاره به اینکه مردم باید برای آبادانی کشور و قم حضور گسترده ای در انتخابات داشته باشند، گفت: مردم باید افراد صاحب نظر را برای حل مشکلات برگزینند چرا که امروز کشور ما ظرفیت‌های خوبی برای پیشرفت دارد ولی دشمنان می‌خواهند مسیر پیشرفت کشور را مختل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ملت در پی حرکت سازنده خود سربلند و سرافراز است، گفت: مردم باید در انتخابات حضور یافته و خودشان افرادی را انتخاب کنند که از تخصص و تبحر کافی در حل مشکلات برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از نکات مثبت انقلاب انتخاب مسئولین کشور توسط مردم است، تاکید کرد: ایران به افراد مجربی احتیاج دارد که مشکلات اصلی مردم اعم از گرانی و بیکاری را حل کنند.

لاریجانی با انتقاد از برخی فضاهای ایجاد شده برای تخریب کاندیداها تاکید کرد: اگر کسانی که می‌توانند خدمتی به مردم داشته باشند باید برای حل این موضوعات تلاش کنند نه اینکه دعواهای بی وجه درست کرده و بین مردم تفرقه ایجاد کرده و فریب کاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد سخنان زیادی را مطرح کرده ولی به مشکل اصلی مردم توجه ندارند، گفت: راه حل مشکلات مردم این است که در کشور به فکر تولید باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله اصلی برای کشور و شهر قم آبادانی است و اگر کسی می‌خواهد به مردم قم کمک کند باید برای آبادانی آن تلاش کند.

وی تاکید کرد: به جای شب نامه پخش کردن تلاش کنید تا مشکلات مردم حل شود، شب نامه پخش کردن برای مردم نان و آب نمی‌شود.
دکتر لاریجانی با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته گفت: رهبر انقلاب فرمودند در انتخابات تخریب و توهین صورت نگیرد، برخی ممکن است از ولایت سخن بگویند ولی حرف ولایت را گوش نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مردم شما را انتخاب نمی کنند که به جای حل مشکلات مردم حرف‌های سیاسی بزنید، اضافه کرد: مردم قم دیدند که مشکل آب با تدبیر رهبری حل شد و اقداماتی نظیر مترو، منوریل، فرودگاه و توسعه شهرک‌های صنعتی از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در قم بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیمه قالیبافان از جمله خدمات مجلس هشتم بود، گفت: با مصوبه مجلس همه کارگران بیمه شده و آینده آنها تامین شد و طرح بیمه بیکاری نیز اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه برخی به جای حل مشکل مردم به این و آن فحش می‌دهند، تاکید کرد: مشکل امروز مردم سیاست بازی نیست، آیا در این شب نامه‌ها سخنی از بیکاری و گرانی آمده است، آیا کسی که با فریب بخواهد به مجلس برود می‌تواند به اسلام خدمت کند؟

لاریجانی با اشاره به اینکه مسئله اصلی در شرایط فعلی آبادانی و حل مشکلات اساسی کشور است، بیان داشت: اصلی ترین مسئله در انتخابات حضور مردم است و تلاش کنید مردم در این انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره به سخنرانی امروز مقام معظم رهبری تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که غربی‌ها همه تیرهای خود را استفاده کرده‌اند و به انتخابات چشم دوخته‌اند و ملت باید با حضور خود در پای صندوق‌های رای دشمن را پس بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات در عرصه بین المللی گفت: این حضور به دشمنان می‌فهماند که نباید با زبان گستاخانه با ملت ایران سخن بگویند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی